SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: maj 2024

Jest w roku taki dzień, który cała społeczność szkolna spędza na wspaniałej zabawie. 29 maja, punktualnie o 9:00 spotkaliśmy się na hali sportowej, gdzie organizatorzy oficjalnie rozpoczęli tegoroczny Dzień Dziecka. 
Następnie niezapomniany pokaz sprawności dali instruktorzy i młodzi zawodnicy UKS JUDO OLIMP. Swoje wspaniałe umiejętności taneczne zaprezentowała także uczennica klasy 5a Kalina Dominiak. Nie zabrakło również tradycyjnego przeciągania liny. 

Czytaj dalej

26  maja  2024 r. dzieci  z  klas  trzecich  przystąpiły   do   Generalnej  Komunii  Świętej. Przyjęcie po raz pierwszy  Pana Jezusa  w  Najświętszej Hostii to dla dziecka bardzo ważne wydarzenie w życiu jego, ale także rodziny i przyjaciół. Cała ceremonia ma bardzo ważny wymiar duchowy i jest poprzedzona  wieloma miesiącami ciężkiej pracy.
Do tego ważnego wydarzenia dzieci przygotowywały się od września ubiegłego roku na katechezie szkolnej i parafialnej. Był to dla nich wyjątkowy, niesamowity i pełen wrażeń dzień.  Dzień nawiązania szczególnej relacji między Bogiem a dzieckiem.

Czytaj dalej

W dniach 23 – 24 maja 2024 r. Szkolny Klub Wolontariusza po raz kolejny zorganizował  na terenie szkoły  akcję charytatywną „KWIATKI DLA MATKI”.  Akcja poprzedzona została  zajęciami kreatywnymi, na których członkowie Wolontariatu wykonywali  słodkie upominki w postaci kwiatków z   cukierkami.  Wolontariusze zdobywali  nowe umiejętności, ucząc się robić słodkie upominki, zagospodarowywali swój czas wolny.  Podejmowali działania wspierające działalność charytatywną. W sumie  wolontariusze sprzedali ponad 200 kwiatków, uzyskując kwotę 730 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, a NASZYM KOCHANYM MAMOM życzymy wszystkiego dobrego nie tylko w dniu ich święta, ale w KAŻDYM DNIU.

Czytaj dalej

22 maja uczniowie klas pierwszych a i b odbyli przeszkolenie z pomocy medycznej na płockim lotnisku. Wicemistrz Polski Podniebnych Ratowników, były mieszkaniec Bielska, Pan Mariusz Fabirkiewicz szczegółowo omówił budowę helikoptera ratowniczego. Wyjawił wiele ciekawostek związanych z jego zawodem. Dzieci ubrane w profesjonalne słuchawki siedząc na miejscu pilota pozowały do zdjęć. W trakcie spotkania obserwowały z bliska startujące i lądujące samoloty. Przy pięknej pogodzie zwiedziliśmy też zabytkowe obiekty Starówki. Spacer nad Wisłą zakończyliśmy w lodziarni. To była niezapomniana wycieczka.

Czytaj dalej

W Samorządowym Przedszkolu w Bielsku odbył się Gminny Konkurs Logopedyczno-Recytatorski pt.„Wierszyki łamiące języki”. W konkursie udział wzięło 22 recytatorów. Dzieci prezentowały bardzo wysoki, wyrównany poziom. Komisja konkursowa w składzie: Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bielsku Pani Magdalena Woja, Kierownik Klubu Dziecięcego „MALUSZEK” Pani Elżbieta Gajewska oraz Pani Marlena Godlewska polonistka i bibliotekarka, wyróżniła następujące osoby:

Czytaj dalej

 
W kwietniu odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny. Za organizację zmagań odpowiedzialni byli nauczyciele poloniści. Uczniowie, którzy zgłosili się do konkursu, pisali dyktando naszpikowane trudnymi wyrazami.

Czytaj dalej

8 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jednodniowej wycieczce autokarowej do Torunia.
Oprócz stałych punktów wizyty w tym pięknym mieście jakimi są spacer po pięknej starówce oraz wizyta w Muzeum Piernika, zwiedziliśmy również Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Jest to pierwsze centrum nauki otwarte w województwie kujawsko-pomorskim.

Czytaj dalej

7 maja odbyło się podusmowanie konkursu plastycznego dla uczniów klas 1-3 pt. „Okładka mojej ulubionej książki”. 
Komisja konkursowa, biorąca pod uwagę wkład pracy, samodzielność i pomysłowość wykonania, wyłoniła laureatów: 1 miejsce: Wiktoria Zyśk, klasa 1b, 2 miejsce: Łucja Raćkowska, klasa 1a, 3 miejsce: Zosia Bieńkowska, klasa 2b
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy!

Czytaj dalej

Pierwszego dnia zwiedziliśmy najstarszą w Polsce kopalnię soli w Bochni, która po prawie ośmiu wiekach wydobywania kruszcu wygląda dziś jak podziemne miasto. Nieczynna wydobywczo kopalnia, której eksploatację prowadzono w latach 1251 – 1990, jest dziś polskim pomnikiem historii, a w 2013 roku wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Czytaj dalej

Reprezentacja uczniów naszej szkoły w składzie: Kamil Kozłowski, Aleksander Kozłowski, Bartłomiej Sarnowski, Szymon Ogrodnik, Łukasz Tercjak, Filip Marczewski, Wojciech Rojewski, Radosław Sulkowski
zajęła pierwsze miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w piłce nożnej, uzyskując awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 21 maja w Gostyninie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolenym etapie zawodów!

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa