SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: marzec 2020

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, w trosce o zdrowie Państwa oraz pracowników szkoły, proszę o przesyłanie wniosków rekrutacyjnych do klas pierwszych drogą elektroniczną: spbielsk@wp.pl.

Wszelkie sprawy prosimy w pierwszej kolejności konsultować telefonicznie z pracownikami szkoły: 24 261 5015.

Nauczyciele są w kontakcie z uczniami i rodzicami poprzez dziennik elektroniczny.

Dyrektor szkoły Maria Kluge

 

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, wydaną na podstawie specustawy, od 12 marca 2020 roku zawieszone są zajęcia w szkołach.
W dniach 12 i 13 marca (czwartek i piątek) będą odbywać się zajęcia opiekuńcze dla tych uczniów, którym rodzice nie zdążą zorganizować opieki w domu. Od 16 do 25 marca 2020r. uczniowie natomiast nie przychodzą do szkoły.
Wszelkie nowe informacje będziemy przekazywać Państwu za pomocą dziennika elektronicznego.

Maria Kluge – dyrektor szkoły

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne dzieci ZAWIESZAM DO ODWOŁANIA (począwszy od 11 marca 2020r.) wszelkie wyjścia i wyjazdy uczniów na zawody i konkursy międzyszkolne, wycieczki, wyjazdy do kina, teatru, itp. oraz organizację na ternie szkoły wszelkich imprez, w których braliby udział uczniowie z innych placówek.
Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze odbywają się bez zmian (zgodnie z tygodniowym planem lekcji).
Ponadto zobowiązuję Rodziców do szczególnego przestrzegania zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Apelują o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych na stronach internetowych www.gis.gov.pl/koronawirus lub dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia: 800-190-590.
Maria Kluge – dyrektor szkoły

W naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia „Zasady dbania o higienę oraz ochronę przed zakażeniem”. Celem tych zajęć było przypomnienie uczniom o sposobach dbania o higienę osobistą, zasadzie mycia rąk, korzystania z publicznych toalet i ochrony przed zakażeniami wirusowymi. Dla utrwalenia tej wiedzy na korytarzu została wykonana gazetka, a w toaletach dodatkowo zawieszone instrukcje mycia rąk.

Czytaj dalej

4 marca w naszej szkole odbyły się rejonowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt klas VII – VIII.
Po emocjonującej walce nasze dziewczyny zajęły PIERWSZE MIEJSCE (pokonując 3 zespoły), awansując do finału powiatowego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Czytaj dalej

W dniu 5 marca 2020 r. w Zespole Szkół nr. 3 im. TDP w Zagrobie, odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”.
Naszą Szkołę reprezentowało w dwóch kategoriach wiekowych łącznie 9 uczniów klas VI – VIII, którzy odnieśli wielki sukces zajmując wszystkie miejsca na podium.

Czytaj dalej

Rozstrzygnięcie konkursu!
Gminny Konkurs Plastyczny „Koci przyjaciele” wzbudził ogromne zainteresowanie. Do organizatorów wpłynęło 47 pięknych, kolorowych i bardzo pomysłowych prac. Jury w składzie: Karolina Piechowska – dyrektor GBP w Bielsku oraz Panie Danuta Wysocka i Izabela Krajenta ze Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Bielsku, aby wybrać laureatów miało nie lada wyzwanie. Ocenie podlegała: pomysłowość, zgodność z tematem oraz estetyka. W dwóch kategoriach wiekowych zostały przyznane: I, II, III miejsca oraz po 2 wyróżnienia.
Czytaj dalej

23.01.2020 r. w bibliotece szkolnej rozpoczął się cykl zajęć biblioterapeutycznych, których program opracowano w porozumieniu z psychologiem i pedagogiem szkolnym. Celem spotkań jest wykorzystanie terapeutycznej roli literatury i wspomaganie rozwoju społecznego dzieci poprzez wskazanie im wzorcowych postaw na przykładach bajkowych bohaterów.

Czytaj dalej

Z okazji walentynek biblioteka szkolna przygotowała wystawę najpiękniejszych wyznań miłosnych w literaturze. Celem prezentacji było zachęcenie uczniów do czerpania inspiracji z literatury pięknej oraz zmotywowanie ich do zapoznania się z całością dzieła literackiego.

Czytaj dalej

Chcąc przybliżyć młodemu pokoleniu twórczość Zbigniewa Wodeckiego, w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny. Wykonując portret lub tworząc własną interpretację dowolnej piosenki Zbigniewa Wodeckiego wyrażoną obrazem, uczniowie z klas IV- VII mogli wykazać się swoimi zdolnościami oraz pomysłowością. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.
Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa