SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: wrzesień 2023

Jak jest święto, to trzeba świętować, a skoro 27 września przypada Światowy Dzień Turystyki, to postanowiliśmy go uczcić wraz z Biurem Podróży IRIS wycieczką autokarową do Warszawy.
Na początek odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, czyli jedną z najnowocześniejszych europejskich instytucji, ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością. Mieliśmy możliwość samodzielnego eksperymentowania oraz zobaczenia setek eksponatów w kilku tematycznych galeriach.
Następnie odbyliśmy spacer po Łazienkach Królewskich, gdzie wykorzystując piękną pogodę, delektowaliśmy się połączeniem piękna przyrody i wiekowej historii. Zobaczyliśmy Pałac na Wodzie, Amfiteatr czy Biały Dom.
Na zakończenie lekcja historii, czyli wizyta w jednym z najnowszych i najnowocześniejszych muzeów w Polsce – Muzeum Wojska Polskiego, które od kilku tygodni mieści się w nowej lokalizacji warszawskiej Cytadeli.
Składamy podziękowania wszystkim organizatorom, opiekunom i oczywiście uczestnikom wycieczki, a szczególne kierujemy do pana przewodnika Eryka Nowickiego, dzięki któremu ta wycieczka na długo zapadnie w naszej pamięci.

Czytaj dalej

Lekcja kaligrafii to prawdziwa podróż w czasie.
Taką podróż odbyli 19 września na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu uczniowie klas trzecich. Dyscyplina, fartuszki, czarna tablica, katedra i ławki z pochylonym blatem przeniosły uczestników warsztatów do szkoły z początków XX wieku. Którzy z obecnych na lekcji wiedzieli wcześniej co to bibularz, kałamarz czy do czego służyć mogła zajęcza łapka? To niecodzienne wydarzenie z pewnością pozostanie na długo w pamieci naszych uczniów.

Czytaj dalej

W tym roku również włączyliśmy się w obchody XII edycji Narodowego Czytania organizowanego pod patronatem Pary Prezydenckiej. 9 września w Ogrodzie Saskim zostały zaprezentowane fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Z okazji wydarzenia uczniowie naszej szkoły  poznali  ciekawe fakty z życia pisarki, mieli okazję przeczytać fragmenty jej powieści i obejrzeć okolicznościową wystawę.

Czytaj dalej

W dniu dzisiejszym przeprowadzona została próbna ewakuacja szkoły. Podczas ćwiczeń, symulowana była akcja gaszenia pożaru kotłowni.
Podziękowania kierujemy do uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły za sprawne wykonanie zadania oraz szczególnie dziękujemy za współpracę zaprzyjaźnionym druhom z OSP Bielsk.
 

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa