SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: czerwiec 2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w piątek – 22 czerwca 2018 roku. Tego dnia uczniowie klas I – III o godzinie 9.00 mają zakończenie w sali gimnastycznej, a następnie w klasach z wychowawcami. Natomiast uczniowie klas IV – VII o godzinie 9.00 spotykają się w salach lekcyjnych z wychowawcami, a następnie biorą udział w zakończeniu w sali gimnastycznej.

W dniu 17 czerwca uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą i rodzicami wzięli udział w rajdzie rowerowym. Trasa rajdu została zaplanowana tak, aby nie zabrakło odrobiny wysiłku, zmagań z nierównościami terenu i przede wszystkim świetnej zabawy. Po ukończonym rajdzie wszyscy uczestnicy i pozostali uczniowie, którzy nie mogli wziąć udziału w rajdzie mogli zregenerować siły przy ognisku. Świeżo upieczeni posiadacze kart rowerowych mogli sprawdzić się podczas konkursu z wiedzy o ruchu drogowym i otrzymać nagrody.
W ten sportowy sposób zakończyliśmy rok wytężonej pracy i oczekujemy na zbliżające się wakacje.

Czytaj dalej

Konkurs realizowany był w ramach zadania pn.: „Organizacja i przeprowadzenie konkursu ekologicznego dla dzieci i młodzieży z terenu Powiatu oraz promocja Projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020 Oś Priorytetowa V „Gospodarka przyjazna środowisku” Działanie 5.4 „Ochrona bioróżnorodności”.
Celem konkursu była edukacja ekologiczna społeczeństwa oraz zwiększenie atrakcyjności turystycznej w obszarze bioróżnorodności powiatu płockiego, jak również edukacji związanej z obszarami Natura 2000 i promocją lokalnych walorów przyrodniczych.
Przedmiotem konkursu były: Czytaj dalej

18 czerwca 2018 roku w siedzibie Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku, miała miejsce uroczystość podsumowująca “Gorączkę Złota 2018”. W ramach akcji w okresie od marca do maja zbieraliśmy drobne monety o nominałach 1, 2 i 5 groszy, które przekazane zostały na cele charytatywne. W roku 2018 w “Gorączce Złota” wzięły udział 47 szkoły, w tym w kategorii szkół podstawowych 18 placówek. Łącznie udało się zebrać ponad 1, 128 kilogramów monet o wartości prawie 12 tysięcy złotych! Ze środków uzyskanych w 2017 roku zakupionych zostało 100 wyprawek szkolnych oraz 285 paczek świątecznych dla potrzebujących dzieci. W tym roku, dzięki zaangażowaniu zbierających, liczba osób, którym pomoże Polski Czerwony Krzyż jeszcze wzrośnie. Czytaj dalej

FINAŁ XIX DIECEZJALNEGO KONKURSU WIEDZY RELIGIJNEJ „BENEDICTUS” DLA UCZNIÓW GIMNAZJUMORAZ KLAS VII SP  o św. Stanisławie Kostce „ŚW. STANISŁAW KOSTKA ŻYCIE I PRZESŁANIE” OPINOGÓRA

18  maja 2018 r.  zakończył się XIX Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religinej  dla uczniów Gimnazjum oraz VII klas SP., który odbył się w Gimnazjum oraz w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.
Jego tematem w Roku św. Stanisława Kostki było życie i przesłanie Świętego, pochodzącego z diecezji płockiej. Jest on patronem Polski, dzieci i młodzieży, a także głównym patronem diecezji płockiej.
W finale wzięło udział 51 uczestników: gimnazjalistów  oraz siódmoklasistów. Czytaj dalej

W diecezji płockiej trwa peregrynacja relikwii i obrazu św. Stanisława Kostki (1550-1568) – patrona dzieci i młodzież, Polski oraz głównego patrona tej diecezji. Odbywa się ona w Roku św. Stanisława Kostki z okazji 450. rocznicy jego śmierci.
Celem peregrynacji jest modlitwa za dzieci i młodzież oraz o powołania kapłańskie, za wstawiennictwem tego młodego Jezuity, pochodzącego z Rostkowa w diecezji płockiej.
Relikwie z obrazem odwiedzą każdy z 26 dekanatów diecezji. Podczas ich obecności  prowadzone są modlitwy za  młodzież  o powołania, odbywają się Msze św., czuwania modlitewne, nabożeństwa pokutne ze spowiedzią. Czytaj dalej

W sobotę 9.06.2018r przy GOK-u odbył się Dzień Rodziny. Wśród wielu atrakcji przygotowanych dla dzieci  znalazły się występy uczniów szkół wytypowanych podczas Mini Listy Przebojów. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszej szkoły. W rolę Shakiry wcieliła się Karolina Kobuszewska z  5b wykonując utwór ” Waka, waka”. Czytaj dalej

Dnia 7 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Bielsku w klasie 1b odbyła się uroczystość Dnia Mamy i Dnia Taty. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Rodzice i dzieci uczestniczyli w zdrowym poczęstunku. Dzieci zajęte były grami i zabawami oraz projekcją filmu „Wakacje”. Rodzice wymieniali się doświadczeniami wychowawczymi. Uroczystość przebiegła w serdecznej atmosferze. Wszyscy zgromadzeni wyrazili chęć kolejnych spotkań. Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa