SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: maj 2022

W dniu 23 maja 2022r. dzieci ze SP im. Wł. Broniewskiego w Bielsku uczestniczyły w . Uczniowie z pomocą nauczycieli wykonali prezenty dla swoich mam. Zostali uwrażliwieni na wzmocnienie  rodzinnych więzi uczuciowych. Mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności manualne. W czasie pracy słuchali utworów muzycznych związanych z tematyką warsztatów.

Czytaj dalej

Uczeń naszej szkoły wziął udział w Ogólnopolskim Wyzwaniu Kreatywnym – Kartka urodzinowa dla Marii Konopnickiej z okazji 180-tych urodzin. Piotr Wojtunik przygotował w wybranej przez siebie aplikacji kartkę urodzinową, którą przesłaliśmy do SP nr 22
z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku. Wszystkie prace można obejrzeć
w galerii. Czytaj dalej

Celem akcji było zebranie jak największej ilości baterii jako odpadu niebezpiecznego (zagrażającego ludziom i środowisku) oraz edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży.
Konkurs trwał od 1 października 2021 do 31 marca 2022. 
Nasza placówka wspiera działalność „Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie w Laskach” www.laski.edu.pl ., we współpracy z firmą REBA.  Występujemy od kilku lat w grupie POMAGAMY w roli wolontariuszy.

Czytaj dalej

W dniach od 6 do 20 maja uczniowie klas 7 i 8 odbyli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach programu profilaktyki zdrowotnej dla uczniów województwa mazowieckiego.
Szkolenie realizowali ratownicy medyczni Leszek Kocięda i Łukasz Olczak z SPZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.
Serdecznie dziękujemy za przekazny ogrom wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej Czytaj dalej

W czwartek 19. maja w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w XXVII Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. mjr Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683. Od Obertyna do Wiednia”.
Laureatem konkursu został uczeń Przemysław Michalski z klasy 4a. Uczeń przygotowywał się do konkursu pod opieką pana Łukasza Jędrzejewskiego.
Przemek wykazał się bogatą wiedzą, daleko wykraczajacą poza podstawę programową przedmiotu z zakresu lat 1531 – 1683 ze szczególnym uwzględnieniem dziejów oręża polskiego, znajomości broni i barw, architektury i topografii wojskowej, heraldyki, sfragistyki, falerystyki, literatury, malarstwa oraz historii powszechnej od XVI do XVII wieku. Czytaj dalej

19 maja w Szkole Podstawowej w Zagrobie odbyła się XXI Majówka Sportowa (dobra zabawa, rywalizacja sportowa i ognisko z kiełbaskami). Do zawodów przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Bielsk. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Wojciech Rojewski, Sandra Smutek, Mikołaj Kowalski, Zuzanna Rudzińska, Julian Strzelecki, Gabriela Kraśniewska, Jan Radecki, Wiktoria Filant po emocjonującej walce zajęła 1 miejsce!

GRATULACJE!

Czytaj dalej

Pod takim tytułem odbyło się kolejne spotkanie z Waldemarem Cichoniem, autorem książek o Cukierku. W czasie spotkania uczniowie klas 1-3 mieli możliwość dowiedzieć się, skąd biorą się pomysły na pisanie kolejnych przygód rezolutnego Cukierka. Autor przypomniał również, jakie są etapy powstawania książek i kto musi nad nimi pracować, aby mogły trafić do księgarni lub biblioteki zanim można je przeczytać. Uczniowie  byli zadowoleni i miło spędzili czas.

Czytaj dalej

Dnia 6 maja 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I – III z leśnikiem – panem Markiem Olszewskim.
Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat lasu, jego zasobów i funkcji, jaką odgrywa w życiu człowieka.
Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się leśnik i jak wygląda jego praca. Spotkanie wzbogaciły piękne zdjęcia zwierząt występujących w naszej okolicy, które zostały wykonane przez pana Olszewskiego.

Czytaj dalej

12 maja w dzień poprzedzający 105 rocznicę objawienia się Matki Bożej w Fatimie i 41 rocznicę zamachu na życie Św. Jana Pawła II odbyła się pielgrzymka ósmoklasistow do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Po mszy św. sprawowanej w intencji naszych uczniów pani przewodnik przybliżyła nam historię tego miejsca oprowadzając nas po Sanktuarium.

Czytaj dalej

W dniu 16 maja w Fili Książnicy Płockiej nr 7 odbył się drugi etap – finałowy konkursu czytelniczego „Fantastyczny świat Roalda Dahla”.
Uczniowie zakwalifikowani po teście wiedzy w pierwszym etapie, w kolejnym prezentowali Booktalking, czyli 5 minut o książce.
1 miejsce zajęła Maja Kraśniewska z klasy 8b, wyróżnienie otrzymał Przemysław Michalski z klasy 4a W drugim etapie uczestniczyła również Paulina Żurawska z klasy 7b.

Czytaj dalej

W dniu 14 maja w ZS nr 1 w Płońsku odbyły się eliminacje wojewódzkie OTWP do etapu krajowego. Uczniowie z całego województwa Mazowieckiego rozwiązywali test, a następnie odpowiadali na pytania i wykonywali zadania praktyczne z zakresu wiedzy pożarniczej.
Powiat płocki w najstarszej grupie uczestników, czyli uczniów szkół średnich reprezentował nasz absolwent Adam Racki – obecnie uczeń III LO w Płocku. Adam wraz z pozostałymi uczniami powiatu płockiego zaprezentował się bardzo dobrze i awansu do ścisłego finału, czyli ewentualnego udziału w etapie krajowym pozbawił go brak zaledwie jednego punktu. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy Adama, który w poprzednich latach reprentował naszą szkołę na etapach powiatowych ostatnich czterech edycji konkursu. Wierzymy, że w kolejnej edycji konkursu Adam zrobi ten kolejny krok i awansuje do upragnionego, ostatniego etapu turnieju.
 

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa