SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: marzec 2019

W  ramach Szkoły Promującej Zdrowie 25 marca 2019r. dzieci z naszej szkoły wzięły udział w lekcji na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia odbyły się w gabinecie stomatologa pani B. Przybysz w Płocku „Panorama Uśmiechu”.
W czasie zajęć dzieci miały możliwość obejrzenia filmów edukacyjnych dotyczących profilaktyki stomatologicznej oraz zostały omówione następujące zasady w zapobieganiu próchnicy: Czytaj dalej

24 marca uczestniczyliśmy w wyjeździe na mecz piłki ręcznej w ramach rozgrywek Play Off Ligi Mistrzów, pomiędzy Orlen Wisłą Płock, a drużyną MOL-Pick Szeged z Węgier. Mecz skończył się minimalną porażką naszej drużyny, lecz z kilkoma tysiącami kibiców stworzyliśmy wspaniałą atmosferę sportowego święta. Do ostatniego gwizdka nie szczędziliśmy gardeł i oklasków, żeby Wiśle grało się łatwiej. Piłkarze Wisły przez większość meczu grali wspaniale, dorównując drużynie z Węgier. Niestety, nasza drużyna poniosła porażkę, co jest oczywiście wpisane w sport. Czy był to ostatni mecz Ligi Mistrzów w Płocku w tym sezonie? To zależy od wyniku meczu wyjazdowego. Jeżeli Wisła odniesie zwycięstwo na trudnym węgierskim terenie to zagra w ćwierćfinale tych prestiżowych rozgrywek. Z niecierpliwością czekamy więc na rewanż naszej ukochanej drużyny. Czytaj dalej

21 marca to pierwszy dzień wiosny. Ale nie tylko, gdyż tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, znany także jako dzień kolorowej skarpetki.
Dlaczego kolorowa, niepasująca skarpetka? Ludzie z Zespołem Downa posiadają właśnie taką „niepasującą skarpetkę” w postaci dodatkowego, 21 chromosomu.
Nasza Szkoła pamiętając o tych wyjątkowych osobach, założyła dzisiaj niepasujące do siebie skarpetki. Czytaj dalej

13 marca uczniowie szkolnego koła teatralnego „Bez Barier” wystawili przedstawienie dla swoich młodszych kolegów z klas I-III. Aktorzy wcielili się w role bohaterów „Czerwonego Kapturka”, tym samym zabrali swoich młodszych kolegów w magiczny świat baśni. Czytaj dalej

Dnia 7  marca 2019 r. w  Szkole Podstawowej w Gozdowie odbył się Dekanalny Konkurs Biblijny. Konkurs adresowany był do uczniów klas V – VIII i  klas III gimnazjum, dotyczył znajomości Ewangelii wg św. Łukasza.

W etapie  szkolnym konkursu biblijnego  uczniowie uzyskali następujące  miejsca:
I miejsce  – Adam  Racki
II miejsce – Magdalena  Szumska  Czytaj dalej

13 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Braci Jeziorowskich w Płocku, odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Naszą Szkołę i Gminę Bielsk reprezentowali zwycięzcy eliminacji gminnych w dwóch kategoriach wiekowych: Marta Morzyńska z klasy VIa oraz Adam Racki z klasy VIIa.
Konkurs składał się z dwóch etapów – testu wiedzy oraz dla najlepszej trójki w każdej kategorii wiekowej po części pisemnej, etapu pytań ustnych.
Pomiędzy etapami, organizatorzy konkursu zaprosili wszystkich uczestników wraz z opiekunami na sztukę „Pchła Szachrajka” do Teatru Dramatycznego im .Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Występ dla uczestników przygotowali także uczniowie szkoły podstawowej. Organizatorzy zapewnili wszystkim smaczny obiad.
W grupie II – uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych oraz III klas gimnazjum Adam uzyskał awans po części pisemnej do części ustnej, gdzie zajął III miejsce. Czytaj dalej

W związku z obchodami 100 lecia Niepodległości Polski 7 marca w naszej szkole zorganizowano konkurs recytatorski pt. „Wiersz o Mojej Ojczyźnie” dla klas I – III.

„Polska to jest przecież mój rodzinny dom” – słowami wiersza przy wtórze piosenki „Moja Warszawa” zostali powitani uczestnicy konkursu. Wystąpiło 14 uczniów.

Komisja w składzie: p. Milena Wiśniewska, p. Katarzyna Rajkowska i p. Anna Majcher nagrodziła Czytaj dalej

W ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie 28 lutego 2019 r. uczniowie klas 1 – 4 przygotowali prace plastyczne pod hasłem „Zielone warzywo jako bohater”. Prace uczniów zostały wystawione na korytarzu, które oglądała cała społeczność szkolna. Przygotowano gazetkę szkolną z informacjami na temat właściwości odżywczych zielonych warzyw. W tym dniu obowiązującym elementem stroju był kolor zielony.
Osoby odpowiedzialne: p. Monika Wereszyńska, p. Agnieszka Maliszewska, p. Wiesława Rosmanowska, p. Alicja Wojtunik.

Czytaj dalej

Z okazji Dnia Kobiet życzymy spełnienia wszystkich marzeń, zdrowia oraz szczęścia, radości życiowej i aby każdy kolejny dzień był 8 marca.

5 marca 2019 r. w Publicznym Gimnazjum w Bielsku odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”.
Naszą Szkołę reprezentowało w dwóch kategoriach wiekowych łącznie 24 uczniów klas V – VIII.

W grupie I – uczniów klas I – VI szkół podstawowych zajęliśmy wszystkie miejsca na podium:
I miejsce zajęła Marta Morzyńska z VI a
II miejsce zajął Karol Siemieniec z VI b
III miejsce zajęła Gabriela Grabarczyk z V c Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa