SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: grudzień 2022

22. grudnia w bibliotece szkolnej miało miejsce podsumowanie szkolnego konkursu wiedzy historycznej, którego tematami byli Józef Wybicki – jego życie i działalność oraz polskie symbole narodowe na przestrzeni dziejów.
W 2022 roku mija 200. rocznica śmierci autora „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”. Z tej okazji Sejm RP podjął decyzję o uhonorowaniu generała Legionów, autora słów Hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego” jednym z bohaterów bieżącego roku.
Nasi uczniowie – pasjonaci historii, postanowili zmierzyć się z wymagającym sprawdzianem wiedzy.
Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

Czytaj dalej

W BOŻYM NARODZENIU… BOŻY DUCH! To przesłanie tegorocznych jasełek, które odbyły się 22 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Bielsku.
W nastrojowej scenerii, uczniowie przekazywali tradycyjne treści, w odniesieniu do współczesnych czasów, podkreślając uniwersalizm i ponadczasowość prawd ewangelicznych.
Myślą przewodnią jasełek było poszukiwanie i odkrywanie we współczesnym świecie Ducha Świąt Bożego Narodzenia!
Aby zrozumieć prawdziwy sens tego Ducha, musimy dostrzec czyje imię kryje w sobie nazwa tych świąt i zrozumieć, że chodzi o Ducha Boga, samego Chrystusa, który jest Zbawicielem i Odkupicielem świata.
Widzowie mogli podziwiać piękną grę aktorską przeplataną śpiewem kolęd i podkładami muzycznymi, które dostarczyły głębokich wzruszeń i refleksji oraz przyczyniły się do doświadczenia prawdziwego Ducha Bożego Narodzenia – radości bycia kochanymi przez Boga.
Po dziś dzień radujemy się z narodzenia Pana, które stało się 2 tysiące lat temu w Betlejem. Boże Narodzenie, to nie przeszłość, ale nasze chrześcijańskie życie.

Czytaj dalej

Dnia 20. grudnia br. dzieci z „Teatrzyku bez Barier”, działającego w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Bielsku wystawiły przedstawienie pt. „Święta tuż tuż…”.
Mali aktorzy wprowadzili widzów w świąteczny nastrój. Ich występ skłonił do refleksji na temat tego, co w czasie świętowania najważniejsze – wzajemna bliskość i życzliwość.

Czytaj dalej

19. grudnia odbył się, stający powoli tradycją okresu przedświątecznego w naszej szkole, mikołajkowy turniej piłki siatkowej klas ósmych.
W turnieju wzięły udział trzy drużyny mieszane klas ósmych, a mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Łącznie rozegrano trzy zacięte spotkania, a ostateczna kolejność jest następująca: Czytaj dalej

29.11.2022r. uczniowie klas 4a i 4b uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych w Sikorzu.
Pod okiem doświadczonego zespołu dzieci miały możliwość wykonania  ozdób i dekoracji świątecznych, które ozdabiać będą świąteczne stoły w trakcie bożonarodzeniowego i noworocznego okresu. W międzyczasie przeprowadzone zostały zajęcia artystyczne, połączone ze świątecznymi zabawami, których celem było przybliżenie bożonarodzeniowych tradycji świątecznych. To był dzień pełen wrażeń, oczywiście tych pozytywnych, co widać na załączonych zdjęciach.

Czytaj dalej

6 grudnia 2022 roku naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj wraz ze swoim Pomocnikiem. W tym dniu odbył się konkurs na najładniej udekorowane drzwi od  sali lekcyjnej. Kryteria oceny były następujące: wielkość dekoracji, technika wykonania, pomysłowość, a przede wkład własny.

Czytaj dalej

Dzięki sprzętowi pozyskanemu w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” szóstoklasiści  uczyli się programowania robotów.
Za pomocą aplikacji multimedialnej i tabletu uczniowie tworzyli programy, które nadawały robotowi Photon określony kierunek, dźwięk, kolor, a także reakcje na bodźce zewnętrzne.
Zajęcia dostarczyły uczniom wiele frajdy z programowania oraz zabawy z robotami, a także możliwość realizowania własnych, nowatorskich pomysłów. Dzieci poprzez programowanie rozwijały umiejętność analitycznego i logicznego myślenia, uczyły się współpracy i kreatywności.

Czytaj dalej

2 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Warsztatach Mikołajkowych”. Na początku spotkania dzieci zostały zapoznane z historią postaci świętego Mikołajka – jego życiem i dobrymi uczynkami. Odgadywały świąteczne zagadki, brały udział w zajęciach ruchowych. Nie zabrakło także twórczej pracy manualnej. Nasi uczniowie wykonali: bombki, ozdobili szyszki według autorskich pomysłów oraz wykonali wspólną pracę plastyczną „Nasz Mikołaj”. Pracę zespołową możecie zobaczyć w gablocie samorządu szkolnego. Dziękujemy uczniom za udział w warsztatach. Wszyscy wspaniale się bawili.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa