SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: grudzień 2019

Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa” zorganizowany został dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII. Jego celem było kultywowanie tradycji i rozwijanie talentów plastycznych wśród uczniów naszej szkoły. Komisja konkursowa wybrała zwycięskie prace w następujących kategoriach:
I kategoria – uczniowie klas I-III:

I miejsce – Malwina Racka,
II miejsce – Marcelina Gawińska,
III miejsce – Łukasz Tercjak, Czytaj dalej

18 grudnia 2019r. uczniowie szkół podstawowych gminy Bielsk, wchodząc w okres Świąt Bożego Narodzenia, wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim zatytułowanym „Święta tuż, tuż…”. Uczestników konkursu i  opiekunów przywitała dyrektor szkoły, Pani Maria Kluge.
Celem konkursu była popularyzacja poezji dla dzieci oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. W konkursie uczniowie zaprezentowali świąteczne wiersze polskich autorów.

Czytaj dalej

19 grudnia uczniowie szkolnego koła teatralnego „Bez Barier” wystawili przedstawienie ,, Będzie Boże Narodzenie’’ dla swoich młodszych kolegów z klas I-III.

W Mikołajowie, nic się nie dzieje, okres przedświąteczny nie ma swego pierwotnego wymiaru. Mikołaje przespali przygotowania do nadchodzących świąt. Jednak nie wszystko stracone, Boże Narodzenie uratowały aniołki, to one dostarczyły zagubione listy, które dzieci wcześniej wysłały do Świętego  Mikołaja.

Czytaj dalej

Harcerze z WDH Światowcze z Bielska kolejny raz wzięli udział w rajdzie na Słowację po Betlejemskie Światło Pokoju.

W piątek 13 grudnia zebraliśmy się w Płocku na zbiórce, aby wyruszyć w podróż po BŚP na Słowację. Zakwaterowanie mieliśmy w Białym Dunajcu. Tego samego dnia, w piątek, po obiedzie, wyruszyliśmy do Zakopanego. Wjechaliśmy na Gubałówkę, podziwialiśmy piękne widoki polskich gór. Po zakupach i zwiedzaniu Krupówek wróciliśmy do pensjonatu.

Czytaj dalej

30 listopada (sobota) w Łęgu Probostwie odbył się mikołajkowy złaz zuchowy. Udział w tym wydarzeniu wzięły zuchy i harcerze ze Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Bielsku.

Na miejsce zbiórki, do szkoły w Łęgu, dotarliśmy na godzinę 9.00. Zostaliśmy podzieleni na dwie drużyny. Każda drużyna dostała mapę i w określonej kolejności wyruszyliśmy na grę terenową. Patrole harcerzy z Łęga stały w różnych miejscach na teranie miejscowości, jednak nie było trudno trafić dzięki mapie i zdolnościom orientacji w terenie.  Każdy partol miał dla nas zadanie. Niektóre dotyczyły zapamiętywania tekstu o Mikołaju, inne dotyczyło rozpoznawania smaków. To zadanie było szczególnie ciekawe, gdyż nie tak łatwo rozpoznać nazwy świątecznych przypraw z zamkniętymi oczami. Jeszcze inne dotyczyło wykonywania na czas papierowego łańcucha na choinkę.

Czytaj dalej

Wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali konkurs czytelniczy przeznaczony dla uczniów klas II, III oraz IV. Głównym celem konkursu było zapoznanie się z treścią baśni H. Ch. Andersena: „Calineczka”, „Dzielny ołowiany żołnierz”, „Nowe szaty cesarza”, „Słowik”, „Księżniczka na ziarnku grochu”.
Uczestnicy zapoznali się z baśniami przed konkursem, a następnie napisali test pisemny z różnorodnymi typami zadań. Poziom był bardzo wysoki, a jednocześnie wyrównany. Czytaj dalej

W okresie przedświątecznym wychowawcy świetlicy szkolnej wykonywali stroiki bożonarodzeniowe. Potrzebne materiały, ozdoby zostały zakupione z pieniędzy pozyskanych od Rady Rodziców. Stroiki były sprzedawane przez uczniów naszej szkoły. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży zostanie wyposażony „Kącik zabaw” świetlicy szkolnej oraz zostaną zakupione piłki, paletki do ping ponga, gumy do ćwiczeń itp.

Czytaj dalej

Jak co roku, 12 grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej klas VII – VIII (drużyny mieszane). Do rywalizacji stanęły dziesięcioosobowe reprezentacje poszczególnych klas. Turniej odbył się systemem każdy z każdym. Po zaciętej i emocjonującej walce zwycięzcą turnieju została klasa 7b. Kolejne miejsca zajęły klasy 8b, 7a, 8a. Wszystkim gratulujemy wspaniałej zabawy i życzymy dalszych sukcesów na polu sportowym. Zapraszamy za rok!!!

Czytaj dalej

6 grudnia uczniowie klasy IIa i IIIa wybrali się na wycieczkę do Ciechanowa. Rozpoczęła się ona od zwiedzania Grodu nad Łydynią, gdzie znajdują się ruiny Zamku Książąt Mazowieckich. Następnie udali się do Parku Nauki Torus. Uczniowie wzięli udział w zajęciach pt. ,, Magiczne substancje”, ,,Tajemniczy gaz” i ,, Kolorowe laboratorium”. Dzieci uczyły się poprzez udział w ciekawych doświadczeniach. Kolejnym miejscem zabaw i nauki była Kraina Bombek. Uczniowie zobaczyli proces powstawania bombek oraz uczestniczyli w warsztatach z przyozdabiania szklanych wyrobów. Na pamiątkę każdy uczestnik zabrał do domu własnoręcznie wykonaną bombkę.

Czytaj dalej

Jest to święto obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego. Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka oraz wspieranie organizacji pożytku publicznego.
Z tej okazji 5 grudnia w wigilię św. Mikołaja, w celu propagowania idei Wolontariatu, po raz drugi w Naszej Szkole wolontariusze przygotowali i przeprowadzili WIELKĄ LOTERIĘ FANTOWĄ.
Czytaj dalej

Uczeń naszej szkoły Jakub Dąbkowski (2c) zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Jesienne drzewo”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 109 im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie.

Gratulujemy!!!

***

DOKUMENTY
Archiwa