SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: kwiecień 2020

Zapraszamy do obejrzenia filmu z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Przyłączmy się wspólnie w sposób wirtualny do obchodów pamiętając, że naród, który zapomina o historii własnej ojczyzny, traci swą tożsamość.
Polakiem-patriotą się jest, a nie bywa.
Film przygotowany zdalnie przez uczniów i nauczycieli: Agnieszkę Maliszewską, Bożenę Wójcik, Joannę Sieradzką, Milenę Wiśniewską i Tomasza Piechowskiego.

Drodzy rodzice i uczniowie,

W związku z zaistniałą sytuacją oraz przedłużającym się nauczaniem zdalnym, psycholog szkolny w porozumieniu z Dyrekcją naszej szkoły, stworzył interwencyjną skrzynkę mailową, która służy do anonimowego kontaktu z psychologiem szkolnym. Możecie Państwo w ten sposób uzyskać pomoc lub poradę w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Kontakt jest całkowicie anonimowy oraz objęty tajemnicą zawodową. Tylko psycholog ma dostęp do skrzynki mailowej.

Adres skrzynki : psycholog.spbielsk@gmail.com Czytaj dalej

Aby nie  zaniechać i  zachęcić do  kultywowania tradycji i  zwyczajów wielkanocnych w naszych domach szczególnie w obecnej  trudnej  rzeczywistości pandemii, uczniowie naszej szkoły wykonywali prace związane ze  zwyczajami Wielkiej Nocy.

,,Rzecznik episkopatu ks. Rytel-Andrianik podkreślił, że w czasie epidemii, kiedy ograniczamy nasze kontakty z rodziną i przyjaciółmi, media społecznościowe stwarzają możliwość komunikacji i tworzenia wspólnoty, są odpowiednią przestrzenią, w której w prosty sposób możemy dzielić się tym jak przeżywamy Triduum  Paschalne i Wielkanoc.
Rzecznik episkopatu zachęcił, by zamieszczać zdjęcia koszyków wielkanocnych z hasztagiem #swieconka. podkreślił, że w tym roku, z powodu rygorów sanitarnych, nie będzie tradycyjnego obrzędu poświęcenia pokarmów.  W niedzielę wielkanocną, na początku uroczystego śniadania, pokarmy  będzie błogosławił ojciec rodziny lub inna osoba. Dodał, aby nie rezygnować  z przygotowania tradycyjnych koszyczków wielkanocnych, zachęcił do tworzenia dekoracji”.

Czytaj dalej

Mazowiecka Policja Apeluje!

 Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa