SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Aby nie  zaniechać i  zachęcić do  kultywowania tradycji i  zwyczajów wielkanocnych w naszych domach szczególnie w obecnej  trudnej  rzeczywistości pandemii, uczniowie naszej szkoły wykonywali prace związane ze  zwyczajami Wielkiej Nocy.

,,Rzecznik episkopatu ks. Rytel-Andrianik podkreślił, że w czasie epidemii, kiedy ograniczamy nasze kontakty z rodziną i przyjaciółmi, media społecznościowe stwarzają możliwość komunikacji i tworzenia wspólnoty, są odpowiednią przestrzenią, w której w prosty sposób możemy dzielić się tym jak przeżywamy Triduum  Paschalne i Wielkanoc.
Rzecznik episkopatu zachęcił, by zamieszczać zdjęcia koszyków wielkanocnych z hasztagiem #swieconka. podkreślił, że w tym roku, z powodu rygorów sanitarnych, nie będzie tradycyjnego obrzędu poświęcenia pokarmów.  W niedzielę wielkanocną, na początku uroczystego śniadania, pokarmy  będzie błogosławił ojciec rodziny lub inna osoba. Dodał, aby nie rezygnować  z przygotowania tradycyjnych koszyczków wielkanocnych, zachęcił do tworzenia dekoracji”.

Wpisując się w to  przesłanie, uczniowie wykonywali prace do  wyboru o różnym stopniu trudności tj.: prezentacje, animacje, prace wytwórcze, dekoracje, ozdoby  wielkanocne  i prace plastyczne o dowolnej  technice.

Dziękuję dzieciom za piękne prace, rodzicom za wsparcie i pomoc oraz piękne  świadectwo  wiary, za  uśmiech, który widać  na  twarzach   waszych   dzieci   wypływający z wspólnie przeżytej  radości,  którą przynosi zmartwychwstanie Jezusa.

M. Maruszewska

***

DOKUMENTY
Archiwa