SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: listopad 2012

W dniu 28 listopada 2012 r. (środa) odbędzie się spotkanie  rodziców  z wychowawcami.
Proszę kliknąć w poniższą miniaturę, aby zobaczyć harmonogram zebrań.
dsc_0373-copy

Jak co roku Narodowe Święto Niepodległości skłania  do refleksji na temat tożsamości narodowej i roli ojczyzny w życiu każdego z nas.  Doskonałą okazją do tego był apel z okazji 94. rocznicy odzyskania wolności przez Polskę, który został przygotowany przez uczniów klas szóstych pod kierunkiem nauczycieli Pani Renaty Dymek, Pana Tomasza Piechowskiego, Pana Andrzeja Aleksandrowicza,  Państwa Joanny i Marka Siemieniec oraz Pana Artura Zdziarskiego. Widzowie mieli okazję zapoznać się z dziejami niewoli narodowej, walk o wolną ojczyznę  oraz mogli wysłuchać wielu znanych pieśni patriotycznych i utworów z muzyki klasycznej, które są ściśle związane z historią Polski.

9 listopada 2012 roku to wyjątkowy dzień w historii naszej szkoły. Jako pierwsi w regionie płockim i drudzy spośród zaledwie 50 szkół w województwie mazowieckim, zakwalifikowanych do realizacji projektu „Cyfrowa szkoła” otrzymaliśmy nowoczesny sprzęt komputerowy i multimedialny: 60 laptopów, drukarki, kserokopiarkę, skaner, tablice interaktywne, projektory oraz wizualizery. W całej szkole jest również sieć internetowa WI-FI. To dla nas szczególne wyróżnienie, gdyż o przystąpienie do projektu starało się aż 607 szkół, spośród których wybrano tylko 50. Sprzęt, który otrzymaliśmy kosztował 195 tysięcy złotych, z czego 50 tysięcy złotych przeznaczył na ten cel Urząd Gminy w Bielsku. 9 listopada odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu. Swoją obecnością zaszczycili nas Wicewojewoda Mazowiecki Pan Dariusz Piątek, Mazowiecki Wicekurator Oświaty Pani Katarzyna Góralska, Władze i Radni Gminy Bielsk, Dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Gminy Bielsk oraz Członkowie Rady Rodziców. Goście uczestniczyli w pokazowej lekcji przeprowadzonej w klasie VI a przez nauczycieli Pana Tomasza Piechowskiego oraz Pana Artura Zdziarskiego. Projekt „Cyfrowa szkoła” to dla nas doskonała szansa na to, aby uczyć jeszcze lepiej, przygotowując uczniów do życia w zinformatyzowanym społeczeństwie. Dzięki otrzymanym multimedialnym narzędziom dydaktycznym lekcje w naszej szkole będą z pewnością bardzo atrakcyjne, a uczniowie będą mogli zdobywać wiedzę w przystępny, ciekawy i niewątpliwie efektywny sposób. Uroczystość została uwieczniona przez telewizję, radio i prasę: TVP INFO, Płock Multimedia, Radio dla Ciebie oraz Gazetę Wyborczą.

W dniu 3 października 2012 roku uczniowie klas szóstych wraz z nauczycielami Panem Tomaszem Piechowskim i Panem Arturem Zdziarskim uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii na temat reformacji.  Zajęcia odbyły się w kościele ewangelicko-augsburskim w Płocku. Poprowadził je proboszcz płockiej parafii luterańskiej Ks. Mateusz Łaciak. Szóstoklasiści mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat protestantyzmu nie tylko w Europie i w Polsce , ale także w naszym regionie. Na spotkaniu dowiedzieli się również tego, czym jest ekumenizm, przez co mogli rozwijać w sobie postawę tolerancji i szacunku wobec drugiego człowieka.

***

DOKUMENTY
Archiwa