SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: maj 2020

Pamiętamy wypowiadane przez św. Jana Pawła II z wielkim wzruszeniem słowa:  „W każdym razie, tutaj, w tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło i szkoła się zaczęła, studia się zaczęły i teatr się zaczął.  I kapłaństwo się zaczęło”.
Słowa te padły pod wieczór 16 czerwca 1999 r. z ołtarza polowego przed wadowickim kościołem parafialnym. Zaczęło się 18 maja 2020 r., sto lat temu urodził się Karol Wojtyła. Czytaj dalej

Uczniowie naszej szkoły zawsze pamiętają o swoich wspaniałych Mamach. Z okazji Święta Mam we współpracy z nauczycielami: p. Agnieszką Maliszewską, p. Bożeną Wójcik i p. Tomaszem Piechowskim przygotowali dla nich życzenia.

To my, pierwszaki! Już nie możemy doczekać się Dnia Dziecka. Z tej okazji nasza pani zorganizowała konkurs na okolicznościową rymowankę. Oczywiście pomagali nam rodzice, ale to nasze marzenia i życzenia są w nich najważniejsze. Niekiedy w naszych rymowankach zabrakło rymów. No cóż przecież to my, pierwszaki. Oczywiście nie zapominamy o Dniu Matki. Naszym zadaniem było zorganizowanie domowej dyskoteki. Pozdrawiamy wszystkie Mamy i życzy dużo wytrwałości.

Czytaj dalej

Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się – na próbę.

                                                                                                                           Jan Paweł II

W dniu 18 maja 2020 roku, z okazji 100. rocznicy urodzin Papieża Świętego Jana Pawła II, w kościele parafialnym św. Jana Chrzciciela w Bielsku odbyła się uroczysta msza święta, po której uczniowie i absolwenci naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela religii Księdza Kamila Kozakowskiego przedstawili montaż słowno-muzyczny na temat życia naszego Rodaka oraz Jego wyjątkowego pontyfikatu. Uroczystość odbyła się w niezwykle klimatycznej atmosferze, skłaniającej do refleksji nad tym, co najważniejsze w życiu każdego z nas.

Czytaj dalej

To my,  pierwszaki! Mimo, że jesteśmy najmłodszą klasą w szkole, pracujemy zdalnie bez oporów. Najpierw nasi rodzice ustalili z wychowawczynią p. Olecką- Mazur zasady pracy z wykorzystaniem Skype.  Określonego dnia  o godzinie 9.00 połączyliśmy się wszyscy na Skype i zrealizowaliśmy lekcję „Jacy jesteśmy?”. Trochę pomagali nam rodzice, ale kierowaliśmy się kwarantannowym hasłem „Jutro będzie dobrze, kochani” i wszystko się udało.  Nadal będziemy pracować zdalnie.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa