SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: luty 2022

25.02.22r. OSP BIELSK zawitała do klasy 2a w naszej szkole. Dzieci na parkingu zapoznały się z wyposażeniem samochodu strażackiego i poznały jego przeznaczenie. Następnie w klasopracowni 76 pan strażak omówił swoje kompletne umundurowanie i działanie czujników. Pani ratownik zapoznała dzieci z  zawartością swojego plecaka, a w tym z  działaniem maski tlenowej i sprzętu do resuscytacji. Goście zaprosili uczniów do przystąpienia do dziecięcej drużyny pożarniczej i podali terminy spotkań. Kilkoro dzieci wyraziło chęć uczestnictwa w tych zajęciach. Wykonano pamiątkowe zdjęcia. Czytaj dalej

24.02.22r.do klasy 2a w naszej szkole zawitała pani pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Bielsku. Spotkanie dotyczyło PANDEMII WIRUSA COVID 19. Pani pielęgniarka szczegółowo omówiła obecny stan w Polsce i naszym województwie oraz sposoby zapobiegania zarażeniom wirusem Covid 19 w szkole i poza nią. Dzieci zadawały wiele pytań i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. To spotkanie utrwaliło poznane wcześniej środki ostrożności w Pandemii Covid 19. Czytaj dalej

Od 8 marca 2022 r. rusza rekrutacja do klas I na rok szkolny 2022/2023. Zasady rekrutacji będą zamieszczone na stronie internetowej 7 marca 2022 r.

Tydzień  uprzejmości” pod hasłem „Uprzejmość promujesz życzliwość zyskujesz, w klasie królujesz”
W dniach 31.01 – 04.02. 2022r. w naszej szkole w klasach I-III odbyła się II edycja SZKOLNEGO  TYGODNIA UPRZEJMOŚCI. Akcja miała na celu promocję pozytywnych wzorców zachowania.
Propagowanie postawy życzliwości,  szacunku dla drugiego człowieka, przestrzegania  panujących w szkole  norm i zasad. Czytaj dalej

Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej i dużemu zainteresowaniu  kiermaszem taniej książki z Tuliszkowa udało się pozyskać  pieniądze na zakup książek do biblioteki szkolnej. Nasza placówka wzbogaciła się o 48 nowiutkich pozycji do czytania, które z niecierpliwością czekają na wypożyczających J.

Dziękuję wszystkim za udział w akcji i zapraszam na kolejny kiermasz już w marcu!

Czytaj dalej

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła.
Wisława Szymborska

Celem akcji pod tytułem „Zbierz książkę na ferie!” było przypomnienie uczniom, że czytanie książek to ciekawy i przyjemny sposób spędzania wolnego czasu. Uczniowie, którzy wzięli udział w tej akcji,  mieli za zadanie wypożyczyć książkę na okres ferii i ją przeczytać. Dodatkową korzyścią  dla zainteresowanych był udział w losowaniu nagród.

Czytaj dalej

Celem Fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia. Hasło 30. Finału WOŚP – 30 stycznia  „Przejrzyj na oczy” –  nawiązywało do celu zbiórki.
W tej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy celem zbiórki  była pomoc polskiej okulistyce dziecięcej. Zakup specjalistycznego sprzętu medycznego zapewnieni najwyższy standard diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci w Polsce. Wzrok, to najważniejszy zmysł dla rozwijającego się organizmu.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa