SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: listopad 2022

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w ramach innowacji pedagogicznej pt. Lapbook- Cztery pory roku” w okresie od września do listopada  poznawali treści dotyczące jesiennej pogody, darów jesieni, jesieni w lesie, ogrodzie i zachowania zwierząt.   Każdy z uczniów wykonał własnoręcznie swojego lapbooka. Efekty pracy dzieci są imponujące. Uczniowie z niecierpliwością czekają na czas, kiedy będą wykonywać kolejnego zimowego lapbooka.

Czytaj dalej

Uczniowie klasy VI  na lekcjach geografii zdobywali wiedzę o Wszechświecie. Dowiedzieli się, co to jest Układ Słoneczny, poznali planety oraz inne ciała niebieskie, które krążą wokół Słońca.
Stąd też pojawił się pomysł, aby uczniowie przedstawili swoje wyobrażenia o Układzie Słonecznym, wykonując w ramach projektu model przestrzenny lub plakat. Wykonane przez uczniów prace były bardzo różnorodne, ciekawe i starannie wykonane. Kreatywność w podejściu do zadania budzi podziw i zachwyt. Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem  za co dziękujemy i GRATULUJEMY!

Czytaj dalej

W piątek obchodziliśmy w bibliotece Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia  uczniowie mogli napisać życzenia dla pluszowego ulubieńca, wykonać „misiowe” kolorowanki, rozwiązać zagadki. Do obejrzenia była wystawa książek, których bohaterami byli między innymi: Kubuś Puchatek, Miś Guziczek. Na gazetce zaprezentowane były postaci popularnych bajkowych misiów. Za aktywne włączenie się w świętowanie Dnia Misia uczniowie otrzymali kolorowe zakładki do książek. To był miło spędzony czas.

Czytaj dalej

24 listopada 2022 roku odbył się w szkole konkurs recytatorski: „Wiersze romatyków”.
Celem konkursu było: popularyzowanie poezji romantycznej, promowanie talentów recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
W konkursie wzięło 13 recytatorów. Występom uczniów towarzyszyły wielkie emocje.
Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniała Komisja Konkursowa.
Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

Czytaj dalej

W dniach 15 i 17 listopada uczniowie klas 7a i 7b odbyli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach programu profilaktyki zdrowotnej dla uczniów województwa mazowieckiego.
Szkolenie realizował ratownik medyczny Łukasz Olczak z SPZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. Serdecznie dziękujemy za przekazny ogrom wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Program jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i obejmował zajęcia teoretyczne praktyczne. Celem szkoleń było przekazanie uczestnikom wiedzy obejmującej szeroko pojęte zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej takie jak definicja i zakres pierwszej pomocy, zapewnianie bezpieczeństwa i profesjonalne wzywanie pomocy, rodzaje i wyposażanie apteczek, pomoc osobie w przypadku utraty przytomności i działania resuscytacyjne, tamowanie krwotoków, opatrywanie oparzeń i odmrożeń oraz postępowanie w sytuacjach nagłych.
Działania edukacyjne stanowią uzupełnienie dotychczasowej wiedzy uczniów oraz rozszerzają tematykę poruszaną w zakresie edukacji szkolnej.

Czytaj dalej

W dniu 22 listopada uczniowie klas ósmych wraz z klasą Va wzięli udział w wycieczce do Sejmu RP. Młodzież miała okazję poznać fakty na temat pracy Parlamentu i Prezydenta RP, odwiedzić tablice pamiątkowe dedykowane Posłom II Rzeczypospolitej, którzy zginęli walcząc o Polskę podczas II Wojny Światowej oraz wiele innych ciekawych miejsc. Z zainteresowaniem słuchaliśmy przewodnika, który oprowadził nas po Sejmie i ugościł w gabinecie Pana Wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego, a wizytę w Parlamencie zakończył obiad w sejmowej restauracji.
Odwiedziliśmy również Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej, mieszczące się w jednym z fortów wojskowych Warszawy. Ekspozycje m.in. broni pancernej i lotnictwa wojskowego zrobiły na uczniach ogromne wrażenie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wycieczki. Szczególne podziękowania kierujemy do Pań: Magdaleny Woja, Iwony Lewandowskiej, Karoliny Piechowskiej, Marii Kluge i Marty Przybylskiej oraz Fundacja Miasto – Państwo Podziękowania składamy również opiekunom wycieczki: p. Izabeli Przybylskiej, p. Marcie Woźniak oraz p. Łukaszowi Jędrzejewskiemu.

Czytaj dalej

W dniu 16. listopada br. odbył się szkolny etap XXVIII edycji Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż do wojewódzkiego etapu, który odbędzie się w połowie grudnia, zakwalifikował się uczeń klasy 5a Przemysław Michalski – ubiegłoroczny laureat konkursu. Przemek uzyskał świetny wynik, łącznie zdobywając 96% możliwych punktów.
Do konkursu ucznia przygotowuje p. Łukasz Jędrzejewski.
Gratulujemy świetnego wyniku i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!
***

DOKUMENTY
Archiwa