SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: listopad 2023

W dniu 23 listopada w naszej szkole miała miejsce kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” organizowana przez Urzad Marszalkowski Wojewodztwa Mazowieckiego we współpracy z WORD Płock, policja Płock oraz Ratownictwo Medyczne Płock.
Podczas zajęć uczniowie klas III i IV otrzymali elementy odblaskowe i wzięli udział w trzech panelach dydaktycznych, promujących bezpieczeństwo.

Czytaj dalej

„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.
Nie ma dzieci – są ludzie.”
Janusz Korczak.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka na godzinach wychowawczych przeprowadzone zostały zajęcia na temat Praw Dziecka. Uczniowie klas przygotowali plakaty „Mam prawo do….”, które zostały wywieszone na holu szkoły.
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 20 listopada 2023 roku cała społeczność szkolna ubrała się na niebiesko jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane – inicjatywa UNiCEF-u.

Czytaj dalej

17 listopada 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było utrwalenie wiedzy z zakresu tabliczki mnożenia podczas zabaw i gier matematycznych. W czasie lekcji uczniowie rozwiązywali quizy, łamigłówki, układali domina matematyczne oraz zmierzyli się w teście na Najlepszego Eksperta Tabliczki Mnożenia. Akcji towarzyszyła wystawa prac plastycznych uczniów o tematyce poświęconej tabliczce mnożenia oraz wiadomości opisujące jej genezie.

Czytaj dalej

21 listopada po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji uczniowie mogli przesłać „Życzliwą Pocztą” życzenia,  pozdrowienia, dobre słowo lub podziękowania do wybranych przez siebie adresatów, którym chcieli okazać swoją sympatię lub wyrazić przyjaźń. W umieszczonym w bibliotece pudełku znalazły się własnoręcznie przygotowane kartki, listy i  rysunki, które zostały przekazane odbiorcom podczas szkolnych obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Odwiedzający bibliotekę uczniowie mogli zabrać ze sobą zakładki, kolorowanki i naklejki przypominające im, że życzliwym trzeba być przez cały rok a nie tylko od święta.

Czytaj dalej

W dniu 7 listopada br., na terenie miejscowości Podgórze, odbyła się 28. edycja Jesiennych Biegów Przełajowych z okazji Dnia Niepodległości.
Organizatorami zawodów, które po raz kolejny udowodniły, że sport i patriotyzm mogą iść ze sobą w parze była Szkoła Podstawowa w Podgórzu oraz UKS BOROWIK.
Jesienne Biegi Przełajowe to wydarzenie sportowe, które każdego roku przyciąga setki uczestników. W tegorocznej edycji biegi ukończyło 651 osób z 19 szkół, co świadczy o rosnącej popularności tych zawodów.
Biegacze mieli do pokonania dystans 900m, a wyjątkowe połączenie przyrody z duchem rywalizacji sportowej sprawiło, że uczestnicy odczuli zarówno piękno natury, jak i determinację do pokonania trasy.

Czytaj dalej

W dniu 27 października br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Płocku odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.
Wśród wyróżnionych znalazła się p. Marlena Godlewska, która z rąk Wicewojewody Mazowieckiego p. Sylwestra Dąbrowskiego oraz Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty p. Krzysztofa Wiśniewskiego otrzymała najwyższe odznaczenie polskiego szkolnictwa – Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Czytaj dalej

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości, społeczność szkolna uczestniczyła w akademii z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała w tym dniu nieodległość. Uroczystość miała na celu pielegnowanie polskiej kultury i tradycji, jednocześnie będąc pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa