SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: luty 2019

W ubiegły piątek  zuchy i harcerze ze Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Bielsku świętowali z okazji harcerskiego święta. W rocznicę urodzin założyciela skautingu, Roberta Baden –Powella,  odbyło się świeczkowisko w stylu indiańskim.

Zbiórka rozpoczęła się o godzinie 18.00. Gościem specjalnym był pan Łukasz Jędrzejewski, który jest nauczycielem historii naszej szkole, jednak tym razem lekcja była dość nietypowa, gdyż pan Jędrzejewski jest strażakiem OSP w Goślicach. Zebraliśmy się w harcówce, a pan Jędrzejewski pokazał nam czym jest służba w straży pożarnej.  Z prezentacji, którą obejrzeliśmy, dowiedzieliśmy się o początkach straży w Polsce, jak wyglądają rożnego rodzaje formacje strażackie, odzież specjalistyczna oraz działalność strażaków na rzecz naszej gminy.  Czytaj dalej

Konkurs jest organizowany prze Samorząd Województwa Mazowieckiego. Podstawowym zadaniem konkursu to: podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców Mazowsza oraz kształtowanie prawidłowych postaw związanych z ochroną środowiska.

Cele konkursu:

  • wykształcenie u dzieci i młodzieży indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska;
  • uświadomienie konieczności podejmowania działań antysmogowych;
  • promowanie działań mających na celu ochronę powietrza.

Czytaj dalej

26 stycznia 2019 roku miał miejsce Diecezjalny Dzień Młodych „Połączeni z Panamą”. Był on lokalnym spotkaniem z okazji 34 Światowych Dni Młodzieży w Panamie, z udziałem papieża Franciszka.
Program spotkania obejmował:
1. Transmisję Eucharystii z papieżem Franciszkiem z Panamy
2. Katechezę,wygłoszoną przez o. Tomasza Zamorskiego OP.o więzi z Chrystusem: W Kościele chodzi o więź, o wspólnotę, która spotkała się z Chrystusem i dzięki Niemu została związana ze sobą nawzajem. Wiary nie można się wstydzić. Gdy mówisz, że kochasz Jezusa, to znaczy, że doświadczyłeś spotkania z Nim, nie żyjesz już „po staremu”, dostałeś „kopa”, żeby żyć nowym życiem – uważał zakonnik. Czytaj dalej

24 stycznia 2019 r. miało miejsce ogłoszenie wyników Szkolnego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS skierowanego do uczniów klas VI i VII.
I miejsce w konkursie zajął Adam Racki z klasy VIIa,
II miejsce Julia Wereszyńska z klasy VIb,
III miejsce Kinga Błaszczak z klasy VIa.
Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy.
Gratulujemy nagrodzonym uczniom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa