SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: luty 2023

Aura  sprzyjała do podejmowania przez naszych uczniów różnych działań. W związku z innowacją pedagogiczną  Lapbook- cztery pory roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Bielsku poprzez ciekawe zajęcia utrwalili najważniejsze pojęcia związane z zimą. Uwieńczeniem było wykonanie zimowego lapbooka zawierającego mnóstwo materiałów, mini zakładek i kieszonek.

Czytaj dalej

Od 1 marca 2023r. kryterium dochodowe na jednego członka rodziny wynosić będzie 1200 zł netto. W związku z powyższym rodziny, które spełniają to kryterium mogą składać wniosek do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku o objęcie dzieci dożywianiem w szkole.

9 lutego 2023 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs: „WIERSZE ROMANTYKÓW W PIŚMIE ODRĘCZNYM”. Nagrody zdobyli: I miejsce: Marcelina Gawińska – kl. 4a, II miejsce: Wiktor Marcinkowski – kl. 5a, III miejsce: Mateusz Klekowicki – kl. 5a. Wyróżnienie: Martyna Szumska – kl. 6a.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na estetykę pisma oraz poznanie poezji romantyków.

W dniu 6 lutego odbyły się ciekawe warsztaty na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Dzieci miały okazje obejrzeć film edukacyjny i poznały zasady zachowania należytej ostrożności. Wszyscy chętnie włączyli się w wykonanie tematycznych lapbooków według indywidualnych pomysłów dzieci. Na koniec uczestnicy warsztatów brali udział w dyskusji na temat losowanych sytuacji przedstawionych na piktogramach. Jesteśmy dumni, gdyż uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Wszystkim dzieciom życzymy udanych i bezpiecznych ferii.

Czytaj dalej

W dniu 6 lutego 2023 r. w SP w Zagrobie odbyły się eliminacje gminne OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
W stojącym na bardzo wysokim poziomie konkursie, nasi uczniowie zaprezentowali się fantastycznie.
W grupie I, uczniów klas 1-4:
2 miejsce – Szymon Jędrzejczuk, klasa 4b
3 miejsce – Alicja Paćkowska, klasa 1b
Warto podkreślić, iż Ala była najmłodszą uczestniczką tegorocznych eliminacji i jako jedyna uzyskała maksymalny wynik punktowy z testu wiedzy. W tej grupie brał udział również i uzyskał dobry wynik Patryk Dobrosielski z klasy 4a.

Czytaj dalej

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w pierwszym półroczu roku szkolnego 2022/2023 po raz kolejny przystąpiła do Projektu Edukacyjnego „BohaterON w Twojej Szkole 2022”. 
Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocję historii Polski i postaw patriotycznych. 
W bieżącym roku szkolnym uczniowie uczestniczyli w tematycznych lekcjach historii o Powstaniu Warszawskim oraz mieli za zadanie wykonanie symbolicznych wpisów na stronie akcji, zamiast tradycyjnych kartek. 
Udział w projekcie przybliżył uczniom historię Powstania Warszawskiego oraz zachęcił do podziękowania Jego uczestnikom poprzez wykonanie różnorodnych wpisów, co uczniowie chętnie uczynili.
Cześć i Chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego!

Czytaj dalej

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Bielsku wzięli udział w 31 Finale WOŚP organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Bielsku.
Uczniowie klas siódmych zaprezentowali scenkę „Budujemy nasz dom”, aby podkreślić fakt, że już przez 31 lat cała społeczność  bielska biorąc udział w WOŚP, wspólnie  buduje coś niezwykłego. Tego dnia Bielsk i okolice stają się „ogromnym gmachem” pełnym: dobra, empatii, serdeczności, wrażliwości i miłości do drugiego człowieka. Każda złotówka wrzucona do puszki wolontariusza to mała cegiełka, która potrafi zdziałać cuda. Poprzez takie małe gesty wspólnie możemy zrobić wiele dobrego.

Czytaj dalej

Szkolny Klub Wolontariusza w tym roku włączył się w akcję charytatywną kwestując na terenie szkoły dla naszego lokalnego Sztabu 6188 WOŚP w BIELSKU, prowadzonego przez Gminny Ośrodek Kultury.
Hasło 31. Finału WOŚP /29 stycznia/ „Chcemy wygrać z sepsą!
Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”
, nawiązywało do celu zbiórki tej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.  Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa  zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa