SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: czerwiec 2024

W związku ze zbliżającymi się okresem wakacyjnym,  zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat bezpiecznego spędzania wakacji.

Wakacje to dla dzieci i młodzieży czas zabawy i nowych wrażeń.

Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominaj jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Zwracaj uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły mieć tylko dobre wspomnienia. Przyswój sobie kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji. Jeśli stosujesz podobne reguły – to bardzo dobrze, zobacz jednak, czy nie można ich zmodyfikować. Pamiętaj, że żadna zasada nie daje 100% szans na uniknięcie zagrożeń, ale z pewnością zmniejsza i to znacznie, możliwość stania się ofiarą.

Czytaj dalej

Wiosną w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka baterii. W akcji brały udział klasy 1-8. Jak co roku baterie zostały odebrane przez firmę Reba. Szkoła występuje w roli wolontariuszy i wspiera „Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Towarzystwo w Laskach”. Najwięcej baterii uzbierały klasy: 1 b, 2 a i 2 b, 3 a oraz 5 a i 5 b. W sumie zebrano 280 kg baterii. Dziękujemy za zaangażowanie całej społeczności szkolnej.

Czytaj dalej

W roku szkolnym 2023/2024 na terenie  Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Bielsku i parafii św. Jana Chrzciciela w Bielsku kontynuowana była  innowacja  pedagogiczna  pt. „Drama na cześć Pana”. Zadaniem innowacji było szerzenie idei lektury Pisma św. z wykorzystaniem dramy. Miała ona zachęcać i motywować uczniów do częstszego czytania Pisma św. i uczestnictwa we Mszy Świętej.

Czytaj dalej

W dniu 11 czerwca 2024r. w Starostwie Powiatowym w Płocku odbyła się gala rozstrzygnięcia konkursu prac plastycznych i fotograficznych dla dzieci i młodzieży „Przyroda-Twój przyjaciel” z tematem wiodącym XLVI edycji 2024 „Różnorodność przyrodnicza Obszarów Natura 2000”

Czytaj dalej

12 czerwca klasa 1b uroczyście obchodziła Dzień Mamy i Taty. Dzieci pięknie deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. Po części artystycznej, spotkanie mile upływało w czasie gościny, na której królował tort. 
Dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane laurki oraz pamiątkę z napisem MAMA I TATA TO NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA ŚWIATA.

Czytaj dalej

10 czerwca, uczniowie klasy 6c odbyli szkolenie wojskowe w ramach programu „Edukacja z wojskiem”, które przeprowadził Pan ppor. Rafał Nagadowski- Żołnierz Wojska Polskiego oraz Prezes Zarządu Fundacji Szybciej Wyżej Dalej.
Wspólny projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej jest odpowiedzią na współczesne potrzeby, wyzwania oraz zagrożenia związane z bezpieczeństwem i obronnością. Uczniowie uczyli się m.in. podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia i kryzysowych oraz zapoznali się ze sprzętem wojskowym. Każdy uczestnik zajęć otrzymał imienny certyfikat potwierdzający uczestnictwo w zajęciach. 
Dziękujemy Panu ppor. Rafałowi Nagadowskiemu za pouczające spotkanie!

Czytaj dalej

7 czerwca, uczennice naszej szkoły wzięły udział w jubileuszowym XX Przeglądzie Twórczości Muzycznej w Zespole Szkół nr 2 w Ciachcinie. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż 3 miejsce w kategorii zespoły wokalne zajął zespół naszych dziewczyn w składzie: Barbara Bielecka, Hanna Bielecka, Marcelina Gawińska, Zuzanna Maślanka, Gabriela Marczewska. Również 3 miejsce w kategorii soliści zajęła Gabriela Marczewska.
Uczennice do Przeglądu przygotowywali Państwo Joanna i Marek Siemieniec.

Czytaj dalej

6 czerwca, uroczystą Galą Finałową w Muzeum Wojska Polskiego zakończone zostały tegoroczne zmagania w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego”.
Jesteśmy dumni, że po raz drugi z rzędu wśród najlepszych specjalistów od historii wojskowości w Polsce, znalazł się uczeń klasy 6a Przemysław Michalski. Uczeń do konkursu przygotowywał się pod kierunkiem p. Łukasza Jędrzejewskiego.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa