SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: czerwiec 2016

W czerwcu dla miłośników języka angielskiego i zjednoczonej  Europy, odbył się szkolny konkurs wiedzowy. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą w trzech kategoriach wiekowych :klasy IV, V,VI.
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Komisję Europejską w Polsce. Czytaj dalej

W naszej szkole z inicjatywy klasy VI b powstało angielskie kino. W pierwszej fazie projektu uczniowie klasy szóstej nakręcili angielską wersję ,,Czerwonego Kapturka”, a następnie przygotowali projekcje dla swoich kolegów z młodszych klas (II, III). Aby obejrzeć film dzieci musiały wymienić w kantorze złotówki na funty, a następne w kasie biletowej (BOX OFFICE) zakupić bilety oczywiście wykazując się znajomością języka angielskiego. Czytaj dalej

20 czerwca naszą szkołę odwiedził pan Andrzej Krymow. Andrzej jest płocczaninem, ratownikiem WOPR, zapalonym motocyklistą, który uwielbia zwiedzać świat. Nie wykupuje jednak zorganizowanych wycieczek w biurach turystycznych, lecz podróżuje na własną rękę. W ten sposób może więcej zobaczyć, a także poznać ludzi i atmosferę panującą w różnych częściach świata. Bariera językowa, która czasem utrudnia komunikację (Andrzej płynnie posługuje się językiem angielskim i właśnie rozpoczął naukę hiszpańskiego) w ogóle go nie załamuje, tylko motywuje do nauki. Andrzej Krymow latem zeszłego roku prowadził rejsy żeglarskie po Adriatyku, jesienią i zimą był barmanem w Londynie, a w lutym udał się na trzy miesiące do Kolumbii. O tym jak było w Ameryce Południowej opowiedział uczniom naszej szkoły. Czytaj dalej

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział projekcie edukacyjnym ,,Radio europejskiej”. Przedsięwzięcie miało na celu poszerzenie wiedzy dzieci na temat krajów europejskich. Raz w tygodniu uczniowie tworzyli gazetkę o wybranym przez siebie kraju na korytarzu szkolnym. Po upływie kilku dni dzieci zdejmowały informacje,a zamieszczały pytanie dotyczące tego kraju. Do skrzynki europejskiej zbierane były odpowiedzi- w ten sposób uczniowie mogli wziąć udział w konkursie wiedzowym. Czytaj dalej

17 czerwca 2016 roku uczniowie klasy Ia i Ic wyjechali na wycieczkę krajoznawczo – turystyczną do Płocka.
Zwiedzali głównie zabytki i zapoznali się z historią miasta. Dużą atrakcją była przejażdżka „Ciuchcią płocką”. Uczniowie mogli podziwiać piękno Płocka spoglądając na Wzgórze Tumskie i Wisłę.
Drugą atrakcją wycieczki była wizyta w wiosce indiańskiej w Wyszynie. Uczniowie poprzez różnorodne zabawy mogli zapoznać się z tradycją plemienia indiańskiego. Dzieci otrzymały indiańskie imiona i z dużym zaangażowaniem wcieliły się w rolę Indian. Każdy świetnie się bawił. Na pożegnanie przy ognisku z kiełbaskami wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.
Ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Czytaj dalej

Ideą konkursu ,,FOX” jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lektury. Test składał się z trzydziestu zadań wielokrotnego wyboru. Uczniowie naszej szkoły wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych Kittens (klasy III-IV) oraz Bunnies( klasy V-VI). Wyróżnienie w konkursie otrzymał Jakub Opolski z klasy  IVa. W kategorii najwyższy wynik nasza szkoła  znalazła się  na III miejscu w rankingu szkół z powiatu płockiego.

Dnia 21 czerwca 2016r. uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą p. Kamillą Piątkowską zorganizowali Dzień Ojca w formie integracyjnych zabaw „Razem z TATĄ”. Zaproszeni tatusiowie mogli wykazać się swą siłą i sprawnością fizyczną.
Na samym początku uczestniczyli w tzw. wojskowej musztrze. Przeciągali linę, brali udział w wyścigach, przechodzili przez szarfę.
Wszyscy świetnie się bawili. Podczas zabaw dominował uśmiech i dobry humor. Czytaj dalej

ekoszkoc582y-logo

W naszej szkole jak corocznie odbywały się konkursy dotyczące surowców wtórnych. Odbył się konkurs „Zbieramy baterie”, w którym uczestniczyła większość klas. Konkurs trwał od listopada do maja. Uczniowie gromadzili baterie w swoich pracowniach, następnie 15 maja były odbierane przez członków LOP i  ważone. Odbiorem surowca zajmuje się firma REBA.
Podsumowanie nastąpiło na koniec maja. Poniżej przedstawiamy wyniki klas:
I miejsce – klasa I c – 11,7 kg
II miejsce – klasa I a – 10,2 kg
III miejsce – klasa IV a – 10 kg
Wyróżnienie – klasa III b – 9,80 kg
Uczniowie wraz z wychowawcami otrzymali dyplomy wraz z nagrodami. Czytaj dalej

Dnia 15.06.2016r. dzieci z klasy Va i VIa brały udział w Warsztatach kulinarnych.

Warsztaty były nagrodą konkursu Socu Baci Vira. Dzieci wraz z Paniami Martą Woźniak , Moniką Narkiewicz i Sylwią Majewską udały się do sali weselnej „Pod Złotym Dębem”. Na miejscu uczniowie podzielili się na 5 osobowe grupy i wszyscy robili własne pizze. Po wspólnym zjedzeniu posiłku, odbyły się zabawy w tematyce angielskiej. Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa