SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: grudzień 2023

 

Przed świętami Bożego Narodzenia podczas zajęć TUS ćwiczyliśmy umiejętność składania życzeń.
Z wielkim zaangażowaniem powstało drzewko świąteczne, pełne blasku, koloru oraz świątecznych życzeń.

Wesołych Świąt!

Zabawy z kodowaniem to bardzo inspirujące zajęcia, uczące logicznego myślenia, orientacji przestrzennej oraz rozwijające komunikację.

Piotrek i Jakub podczas zajęć określali współrzędne pól, na których znajdują się ozdoby świąteczne, dzięki temu mogli powtórzyć i utrwalać znajomość cyfr, liter oraz kierunków w przestrzeni.

W ostatnim tygodniu grudnia w bibliotece panowała wyjątkowa  atmosfera. Odwiedzający to miejsce uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie świątecznego zdjęcia w bożonarodzeniowej scenerii, były kolorowanki, bombki, zakładki do książek, a także świąteczna poczta z życzeniami. Można było również obejrzeć wystawę książek o tematyce świątecznej. Był to radośnie spędzony czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

Czytaj dalej

W warsztatach szydełkowych brały udział uczennice z klas: 4b, 2b, 4a, 8b. W ramach zajęć pozalekcyjnych dziewczynki uczyły się podstaw szydełkowania, próbowały wykonać proste robótki szydełkowe – bransoletki, zakładki do książki. Zainteresowanie było bardzo duże, więc w planach są kolejne zajęcia, także dla uczniów z innych klas. Był to miło spędzony czas, okazja do integracji między klasami. Dziewczynki rozwijały swoje umiejętności manualne i poznały ciekawy sposób spędzania wolnego czasu.

Czytaj dalej

Z dumą pragniemy poinformować, iż Przemysław Michalski uczeń klasy 6a zajął 1 miejsce wśród uczniów z powiatów płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego w drugim etapie konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego. Za naszą i waszą wolność”.
Wynik osiągnięty przez Przemka oznacza ponadto zajęcie bardzo wysokiego 5 miejsca wśród wszyskich 281 uczestników konkursu w województwie mazowieckim, w tym Warszawy ze stratą zaledwie 1 punktu do miejsca drugiego. Uzyskany wynik jest oczywiście kwalifikacją do etapu ponadwojewódzkiego, który odbędzie się w Warszawie w marcu 2024 roku.

Czytaj dalej

13 grudnia odbył się, stający tradycją okresu przedświątecznego w naszej szkole, mikołajkowy turniej piłki siatkowej.
W turnieju wzięły udział cztery reprezentacje klas siódmych i ósmych. Piękne zagrania, niesamowite zagrywki, a na koniec radość jednych i łzy innych. To wszystko można było zobaczyć w naszej hali. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa