SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: kwiecień 2023

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie nt.: zwyczajów wielkanocnych. Ideą konkursu było ocalenie od zapomnienia polskich tradycji Świąt Wielkanocnych. Konkurs cieszył się dużym  zainteresowaniem.
Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano 1632 prace, ze 117 placówek oświatowych, kulturalnych, wychowawczych z całego kraju i 25 zgłoszeń indywidualnych. Dzieci wykazały się znajomością tradycji wielkanocnych, a także wielu różnorodnych technik plastycznych. Na wystawę pokonkursową zakwalifikowała się praca naszej uczennicy: Marceliny Gawińskiej.

Czytaj dalej

Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to szczególne święto dla uczniów klas młodszych, gdyż ma ono zasięg ogólnoświatowy. Pragnąc promować proekologiczne postawy wśród rówieśników, dzieci klasy 1b z udziałem uczniów objętych edukacją włączającą upiększyły otoczenie naszej Szkoły W przyszkolnym ogródku zagospodarowały działkę wysiewając nasiona roślin miododajnych i ozdobnych oraz dokonały nasadzeń roślin ogrodowych. Każdy używał własnych narzędzi ogrodniczych, a o sadzonki i nasiona zadbali rodzice.

Czytaj dalej

21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyninie odbył się etap finałowy XXIX Diecezjalnego Konkusu Biblijnego po hasłem Ewangelii wg. św. Mateusza.
Drugie miejsce, ze stratą zaledwie jednego punktu do zwycięzcy zajął Przemysław Michalski z klasy 5a.
Warto podkreślić, że w finałowej piątce najlepszych, Przemek jako jedyny był uczniem klasy piątej, biorąc w konkursie udział po raz pierwszy, a pozostali uczestnicy to uczniowie klas ósmych.

Czytaj dalej

12 kwietnia w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, adresowanego do uczniów klas IV-VIII. Głównym celem w/w przedsięwzięcia było zaznajomienie i poszerzenie wiedzy z zakresu problematyki zdrowia psychicznego u młodych osób. Chętni uczniowie mieli wykonać pracę plastyczną uwrażliwiającą  na problemy zdrowia psychicznego.

Czytaj dalej

16 kwietnia 2023 roku przypada Międzynarodowy Dzień Dobrych Uczynków. Jest to dzień celebracji ludzi i ich bezinteresowności i empatii.
Natomiast 22 kwietnia 2023 roku, obchodzimy #DzieńDobra – radosne ŚWIĘTO POMAGANIA, wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas! To dzień, w którym szczególnie dostrzegamy, że dobro jest w nas, że #DobraJestWięcej! 
Z okazji w/w  ustanowionych dni  od 17.04.23 r. do 21.04.2023 r. w naszej szkole w klasach I-III odbyła się III edycja SZKOLNEGO TYGODNIA UPRZEJMOŚCI.
Akcja miała na celu promocję pozytywnych wzorców zachowania. Propagowanie postawy życzliwości,  szacunku dla drugiego człowieka, przestrzegania  panujących w szkole  norm i zasad.

Czytaj dalej

W środę, 5 kwietnia br., w bibliotece Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 im. Janusza Korczaka w Płocku odbyło uroczyste rozstrzygnięcie XXI Powiatowego Konkursu Literackiego „Piszę Książkę”. Współorganizatorem konkursu była Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego.
Wyróżnienie w kategorii uczniów klas V-VI za pracę „Krzyżowiec” otrzymał Przemysław Michalski.
Serdecznie gratulujemy!

Czytaj dalej

Na przełomie marca i kwietnia 2023 r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza wsparli druhów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Bielska rozprowadzając na terenie szkoły palmy wielkanocne. Druhowie własnoręcznie wykonane palmy rozprowadzali również w sobotę na bielskim rynku i w niedzielę po Mszach Świętych. Cieszymy się, że współpraca tych dwóch młodzieżowych środowisk, mających na celu służbę publiczną przynosi pozytywne rezultaty na rzecz lokalnego środowiska.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa