SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: październik 2012

        Jak co roku, zuchy z gromady Muchomorki, ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Bielsku, brały udział w VII harcerskim Rajdzie Mołtawa, który tym razem odbył się w miejscowości Nowe Miszewo.
Na miejsce zbiórki dotarliśmy około godziny dwunastej i już po kilku minutach poszyliśmy na trasę. Zadania w punktach trasy nie były łatwe. Pierwszym było przypisanie cytatów do osób, które je wypowiedziały. Nie obeszło się bez zadania z szyfrem Malinowe buty, jednak zuchy z Bielska doskonale sobie z nim poradziły. Kolejne zadanie wymagało od zuchów umiejętności aktorskich, bowiem przeprowadziliśmy wywiad, na temat ważnego harcerskiego wydarzenia. Pozostałe zadania zuchy wykonały celująco, nawet rozbicie namiotu w wietrzny dzień nie sprawiło problemów.
Po wykonaniu wszystkich zadań i powrocie do bazy, czekał na zuchów tradycyjny harcerski poczęstunek – zupa grochowa. Nie obyło się bez pląsów, śpiewania piosenek i konkursu plastycznego. Wieczorem, zuchy z Bielska brały udział w wieczornicy i przygotowanym na tę okazję świeczkowisku. Przy blasku świec i w rytm gitary poznawaliśmy poezję patrona naszej szkoły – Władysława Broniewskiego.  Mimo, iż rywalizacja w wykonywaniu zadań była zacięta, to zdobyliśmy III miejsce i wspaniałą nagrodę .VII Rajd Mołtawa zakończył się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich dzieci i wspomnieniami, które z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.

            12 października 2012 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczystość zaproszone zostały władze samorządowe, nauczyciele emeryci oraz wszyscy pracownicy szkoły. Zgromadzonych powitała Pani Dyrektor Maria Kluge, Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez Panią: Bożenę Wójcik, Agnieszkę Maliszewską, Elżbietę Olecką – Mazur, Kamillę Piątkowską i Pana Marka Siemieńca. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki związane ze świętem nauczyciela. W czasie uroczystości  Pani Dyrektor wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom, a przedstawiciele władz samorządowych przekazały życzenia dla wszystkich pedagogów. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.

***

DOKUMENTY
Archiwa