SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: marzec 2024

26 marca uczniowie klas pierwszych a i b wybrali się na wycieczkę do jednego z najstarszych miast Mazowsza, czyli Płocka.
Pierwszym punktem harmonogramu była wizyta w kinie Przedwiośnie, gdzie obejrzeliśmy sztukę pt. Baśnie Andersena. Nasi najmłodsi uczniowie utożsamiali się z przygodami bohaterów oraz bardzo podobały im się dekoracje teatralne. 
Następnie w Muzeum Mazowieckim zwiedziliśmy wystawę secesji. Była to wspaniała lekcja historii, gdyż dzieci pierwszy raz widziały ubiory i wystrój wnętrz z minionych epok. 
Na spacerze ulicami Starego Miasta oglądaliśmy ponadto zabytkowe kamienice oraz ratusz, a także znajdującą się przed nim wystawę ogromnych pisanek. 
Zakupiliśmy także pamiątki związane z Płockiem, a zdjęcia uczniów na tle kolorowych jajek wielkanocnych dopełniły udaną wycieczkę do jednej z pierwszych stolic naszego kraju.

Czytaj dalej

W przedświątecznym tygodniu podczas zajęć z języka angielskiego, uczniowie klas l-IV brali udział w lekcjach kulturowych o Wielkanocy.
Dzieci miały okazję zgłębić wiedzę na temat zwyczajów i obyczajów panujących w Wielkiej Brytanii oraz wziąć udział w zabawie ,,Easter Egg Hunt”.
Uczniowie z wielką radością szukali jajek w naszym szkolnym ogródku, a przy okazji uczyli się nowego słownictwa związanego ze Świętami Wielkiej Nocy. W nagrodę za zaangażowanie każdy z uczestników otrzymał słodką niespodziankę.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie naszego przedsięwzięcia.
Nauczyciele języka angielskiego.
 

Czytaj dalej

6 lutego 2024r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie.
Obchody DBI w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024.
W ramach obchodów DBI 2024 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach online.
Najstarsi uczniowie (kl.7-8) wzięli udział w lekcji pt. Dopamina – co zrobić, żebyśmy to my kontrolowali technologię, a nie technologia nas? Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego media społecznościowe tak nas przyciągają i co sprawia, że nasza uwaga jest dla dostawców usług internetowych najcenniejszą walutą.

Czytaj dalej

W tym tygodniu nieznany sprawca ukradł z terenu szkoły zebrane przez uczniów elektroodpady, które były zbierane w ramach akcji ekologicznej. 
Nie wiemy, jaki był jego cel, jednak jak napisał Ignacy Krasicki ,,(…) rzadko się kradzież nada kradnącemu”, zwłaszcza gdy ofiarą padają dzieci. 

14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Liczby Pi oraz Dzień Matematyki. Uczniowie pracowali na lekcjach matematyki w nietypowy sposób. Niektórzy bawili się matematyką poprzez gry edukacyjne, inni dopiero poznali najsłynniejszą stałą matematyczną lub przypomnieli sobie, co to liczba Pi i dlaczego jest tak ważna nie tylko w świecie matematyki. W trakcie zajęć uczniowie oglądali ciekawe filmiki edukacyjne i dokumentalne opowiadające o historii liczby Pi oraz jej wykorzystaniu w wielu dziedzinach nauki. Ponadto tworzyliśmy barwne spirale z rozwinięciem dziesiętnym liczby Pi, przeprowadzaliśmy doświadczenie polegające na wyliczeniu wartości liczby Pi poprzez mierzenie obwodu koła sznurkiem. Na korytarzu pojawiła się również okolicznościowa gazetka dotycząca marcowych świąt matematycznych oraz kilku słynnych matematyków.

Czytaj dalej

W dniu 13 marca w SP nr 1 w Płocku odbyły się eliminacje powiatowe OTWP. Uczestnicy zmagali się z pytaniami z zakresu m.in. ochrony przeciwpożarowej, znajomości i zastosowania sprzętu pożarniczego, historii pożarnictwa oraz ratownictwa medycznego.
Wśród reprezentantów Gminy Bielsk nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły, którzy osiągnęli świetne wyniki. W grupie uczniów klas 1-4 szkołę i gminę reprezntował uczeń klasy 2b Jan Figurski, który osiągnął bardzo dobry wynik z testu pisemnego. Niestety, okazał się on być niewystarczający do udziału w finale. Warto jednak podkreślić, iż Janek był najmłodszym uczestnikiem całych eliminacji powiatowych za co został wyróżniony specjalnym pucharem i nagrodami rzeczowymi.
W grupie uczniów klas 5-8 sukces osiągnął uczeń klasy 7a Piotr Figurski, który ostatecznie zajął 2 miejsce. Warto podkreślić, iż Piotrek w zeszłym roku zajął 5 miejsce, a więc uczynił znaczący postęp kończąc tegoroczne zmagania na podium eliminacji powiatowych.

Czytaj dalej

Nasza szkoła, we współpracy z firmą Green Office Ecologic Sp. z o.o., włączyła się do projektu o nazwie „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”. Elektroodpady, takie jak zużyte baterie, urządzenia elektroniczne czy inne elementy elektryczne, mogą stanowić zagrożenie dla środowiska, dlatego kluczowe jest właściwe ich utylizowanie.
Jeśli w domu ktoś ma zużyty sprzęt elektroniczny, elektryczny lub inne elektroodpady, może je dostarczyć do szkoły. Każdy wkład jest cenny i przyczynia się do ochrony naszego środowiska.

Uwaga! Akcja trwa do 9 kwietnia!

====> RODZAJE SPRZĘTU PODLEGAJĄCEGO ZBIÓRCE

====> REGULAMIN I INFORMACJE O AKCJI

Osoby do kontaktu w przypadku pytań lub potrzeby dodatkowych informacji: pan Janusz Piotrowski, pan Tomasz Piechowski oraz pani Magdalena Popławska.

W dniu 7 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Bielsku odbyły się rejonowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięło udział łącznie 6 drużyn, a zwycięzcy uzyskali kwalifikację do zawodów powiatowych. Po rozegraniu spotkań systemem każdy z każdym, ostateczna kolejność jest następująca:

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa