SP BIELSK

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Jesienne drzewo

„Świetliczaki” wzięły udział w międzyszkolnym konkursie „Jesienne drzewo”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 109 im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie. Uczniowie wykonali piękne prace przestrzenne, które zostały wysłane do organizatora konkursu. Za wszystkich trzymamy kciuki i cierpliwie czekamy na wyniki.


Zajęcia świetlicowe na świeżym powietrzu

Słoneczna pogoda zdecydowanie wpłynęła na to, iż wspólnie z uczniami stwierdziliśmy, że świetlicowe zajęcia spędzimy na świeżym powietrzu. Gra w piłkę nożną, spędzanie czasu na placu zabaw, siłowni lub zabawy według własnego pomysłu połączone z obserwacją przyrody zawsze wywołują uśmiech na twarzach „Świetliczaków”.


Wycieczka do ZOO

22.10.2019r. „Świetliczaki” odwiedziły Ogród Zoologiczny w Płocku. Dzieci uczestniczyły w lekcji pt. „Śladami jesiennych zmian w przyrodzie” oraz miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia.Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

Wychowawcy świetlicy oraz LOP


Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt to święto, które obchodzimy corocznie 4 października. Cały październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt.
Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, a przede wszystkim do ich godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.
Z tej okazji wykonaliśmy piękne prace plastyczne na temat „Mój pupil” oraz stworzyłyśmy wraz z uczniami, tablicę składającą się z fotografii swoich zwierząt domowych.
Aby przybliżyć problem niechcianych zwierząt, w dniach 01-31.10 w naszej szkole zorganizowałyśmy zbiórkę karmy do schroniska dla zwierząt w Płocku.
Rodzicom, wychowawcom i dzieciom, którzy już włączyli się do akcji na rzecz pomocy zwierzętom serdecznie dziękujemy.

 

Wychowawcy świetlicy oraz LOP


UWAGA!!! ZBIÓRKA KARMY DO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT!

Wychowawcy świetlicy szkolnej oraz LOP w dniach 01.10 do 31.10 ogłaszają zbiórkę karmy, koców oraz środków czystości dla psów ze schroniska dla zwierząt w Płocku.
Karma: makarony, kasza, sucha karma, karma w puszkach.
Środki czystości: szampony, koce oraz zabawki dla zwierząt.

Pomagasz nam przynosząc:

  • Suchą karmę by brzuszek był pełny
  • Ciepłe koce by nie było zimno
  • Zabawki by choć na chwilę zapomnieć o psim żywocie

Pokarm prosimy przynosić do świetlicy szkolnej. Po zakończeniu akcji zebrane rzeczy zostaną przewiezione do schroniska dla zwierząt w Płocku, ul Parowa 20.


Jesień w świetlicy

Kto powiedział, że jesień jest smutna,
Że ma kolor szarego płótna,
Że jej prawie nie widać we mgle?
Kto to wszystko powiedział?
Ja nie!
Dla mnie jesień to pora wesoła,
Roześmiana i gwarna jak szkoła!
Lśniąca skórką kasztana na trawie,
W odlot ptaka wpatrzona ciekawie.
Jesień – roztargniona malarka
Gubi farby po lasach i parkach,
A ja biegam wciąż za nią z ochotą
I znajduję brąz, czerwień i złoto!

Marek Głogowski „Pora wesoła”Wrzesień jest miesiącem, w którym piękne barwy jesienne powoli pokrywają otaczający nas świat. Czas w naszej świetlicy umilały nam prace  plastyczne inspirowane tą piękną porą roku – „ Jesienne słoneczniki”,
„Jesienne drzewo”.  Kreatywność naszych dzieci jest godna podziwu. Z darów jesieni powstał „Kącik Pani Jesieni”, z którego emanuje brąz, czerwień i złoto, natomiast wychowawczynie świetlicy wykonywały nastrojowe witraże jesiennych liści.


Jasełka 2018

W dniu 19.12.2018r. w naszej szkole odbyły się jasełka, przygotowane przez uczniów klas I-III oraz chór szkolny. Mali aktorzy wraz z opiekunami przygotowali montaż słowno – muzyczny, dotyczący historii narodzenia Bożego Dzieciątka.Wszyscy uczestnicy zostali wprowadzeni w magiczną moc Świąt Bożego Narodzenia oraz napełnienie pokojem i radością.W uroczystości uczestniczyły dzieci edukacji wczesnoszkolnej oraz podopieczni Fundacji Odzyskać Radość, dla której została zorganizowana zbiórka prezentów. Organizatorami uroczystości byli: E.Kosińska, A. Maliszewska, W. Rosmanowska, M. Wiśniewska, B. Wójcik. Opiekę nad zbiórką prezentów dla fundacji objęły Panie Joanna Sieradzka i Pani Eliza Obrębska wraz z klasą Vb.


W naszej szkole trwa konkurs „Zbieraj plastikowe nakrętki”

Akcja trwa do 31 maja 2019 roku.
Nasz placówka wspiera działalność fundacji „Portal FM – Pomagamy Dzieciom” przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 21 w Płocku.
Dla klasy, która zbierze najwięcej plastikowych nakrętek czekają upominki !!!
Konkurs ma na celu włączenie uczniów do aktywnego udziału w zapobieganiu degradacji środowiska naturalnego, a także budzenie ich świadomości, że stan lokalnego środowiska jest naszą wspólną odpowiedzialnością dziś i jutro.


W POSZUKIWANIU MIKOŁAJA …

22 grudnia w naszej szkole odbyło się  przedstawienie mikołajkowe w wykonaniu uczniów z szkolnego koła teatralnego „Bez barier”. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, tym samym  wprowadzili uczniów z klas I-III w świąteczny nastrój. 🙂


„Święta tuż…tuż…”

„Święta tuż…tuż…” to hasło przewodnie Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 14 grudnia w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Bielsku.
Spotkanie uświetnili swym przybyciem goście honorowi: Wójt Gminy Bielsk – Pan Józef Jerzy Rozkosz, który objął  patronat nad konkursem; Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sztuki –Pani Magdalena Woja oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki –Pani Karolina Piechowska.
W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bielsku, Leszczynie Szlacheckim, Zagroby oraz Zągot swoją artystyczną recytacją wprowadzili wszystkich obecnych w świąteczny nastrój. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Jury w składzie: Pani Karolina Piechowska, Pani Magdalena Woja oraz Pani Anna Majcher wyłonili zwycięzców:
I miejsce – Olga Domeradzka – Szkoła Podstawowa w Bielsku
II miejsce – Maja Zarembowska – Szkoła Podstawowa w Zągotach
III miejsce – Julia Włodarska – Szkoła Podstawowa w Zagrobie

Gratulujemy wszystkich zwycięzcom 🙂
Agnieszka Maliszewska
Bożena Wójcik
Ewa Kosińska


WARSZTATY W MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY W PŁOCKU

5 grudnia Świetliczaki, uczniowie klasy IIa oraz IIb uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku. Pod kierunkiem Pań plastyczek uczniowie wykonali piękne choinki oraz ozdoby świąteczne.

Bardzo dziękujemy za twórcze zajęcia 🙂


ŚWIETLICZAKI W PARKU TRAMPOLIN

14 listopada 2017r. Świetliczaki oraz uczniowie klasy IIa spędziły ten dzień aktywnie w Parku Trampolin w Płocku. To jedyny  kompleks trampolin w tym mieście. Skakanie  było nie tylko  wysiłkiem  fizycznym dla uczniów, ale również super zabawą. Mogli zaprezentować swoje umiejętności  akrobatyczne, korzystali ze strefy koszykówki i piłki ręcznej. Uczniowie otrzymali mocną dawkę energii i poprawę samopoczucia.


ŚWIETLICZAKI W MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY

5 kwietnia Świetliczaki oraz dzieci z klasy Ia uczestniczyły w warsztatach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury  im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku.

Pod czujnym okiem Pań plastyczek uczniowie wykonali przepiękne, kolorowe oraz niepowtarzalne kartki wielkanocne.

Bardzo dziękujemy za miłą atmosferę oraz bardzo ciekawe zajęcia 🙂


ŚWIETLICZAKI W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

Dnia 27 marca dzieci z klasy Ia i świetliczaki pod opieką p. A. Maliszewskiej i p. B. Wójcik odwiedziły bibliotekę pedagogiczną w Płocku. Uruchomiły tam wyobraźnię przedstawiając za pomocą klocków Lego podróż w niezwykły świat literackiej fantazji. Użycie klocków do tekstu „Zielony Nikt” Małgorzaty Strzałkowskiej rozbudziło umiejętność samodzielnej interpretacji tekstu. Metoda wyzwoliła dziecięcą aktywności i twórcze myślenie. Młodzi konstruktorzy żywo dyskutowali, przedstawiając swoje pomysły.


Z ŻYCIA ŚWIETLICY


ŚWIĘTA W MUZYKOLANDII


WARSZTATY PLASTYCZNE W GMINNYM OŚRODKU KULTURY W BIELSKU

WYJAZD DO HAPPYPARKU


MIĘDZYSZKOLNE SPOTKANIE TEATRALNE

14 kwietnia w Zespole Szkół w Łęgu Probostwie odbyło się Międzyszkolne Spotkanie Teatralne. Dziewczynki z naszej szkoły mogły sprawdzić swoje wiadomości na temat polskich aktorów, zaprezentować umiejętności teatralne oraz wymienić doświadczenia sceniczne między rówieśnikami z różnych szkół. Nikomu nie zabrakło inwencji twórczej oraz kreatywności.
Główny cel spotkania w 100% został zrealizowany – każdemu dopisywał dobry humor i chęć dobrej zabawy.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie i dobrą zabawę 🙂


W poszukiwaniu Wiosny

8 kwietnia uczniowie z Świetlicowego Koła Teatralnego „Bez Barier” zaprezentowali swoje talenty w przedstawieniu pt. „W poszukiwaniu Wiosny”. Na występ zostali zaproszeni Nauczyciele oraz koledzy i koleżanki z klas I-III. Wszystkim dopisywał dobry humor i chęć wspólnej zabawy.
Mamy nadzieję, że po takim występie Wiosna na dobre zagości w naszych progach.


Warsztaty w MDKu w Płocku

18 marca Świetliczaki oraz uczniowie klasy IIIb uczestniczyli w warsztatach plastyczno-technicznych w Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia I w Płocku.
Na początku zajęć Panie prowadzące zapoznały dzieci z tradycjami i obrzędami związanymi z Wielkanocą. Uczniowie mogli zobaczyć własnoręcznie zrobione pisanki oraz kraszanki. Nie zabrakło również wspomnień jak kiedyś przygotowywano się do tego radosnego święta.
Po ciekawej prezentacji pod czujnym okiem Pań plastyczek dzieci wykonały piękne jajka wielkanocne.
Bardzo dziękujemy za przyjazną atmosferą oraz bardzo ciekawe zajęcia.


Z życia świetlicy


Świetliczaki w teatrze


Z życia świetlicy


Spotkanie z Mikołajem

22 grudnia Świetliczaki dla swoich koleżanek i kolegów z klas I-III wstawiły przedstawienie pt. Spotkanie z Mikołajem.


KONKURS RECYTATORKI „ŚWIĘTA TUŻ…TUŻ…”

17 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pt. „Święta tuż… tuż…”
Uczestnicy konkurs prezentowali wiersze o tematyce świątecznej lub noworocznej.
Zwycięzcy konkursu
Klasy I-III
I miejsce: Euzebiusz Woźniak kl. Ia
II miejsce: Milena Turbacz kl. IIa
III miejsce: Karol Siemieniec kl. IIIb
Klasy IV-VI
I miejsce: Adam Racki kl. IVa
II miejsce: Natalia Gralicka kl. IVb


Z życia świetlicy


Wycieczka do skansenu


TEATRZYK „BEZ BARIER” – POWITANIE PIERWSZAKÓW


Z życia świetlicy


Wycieczka do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Leśnych w Miszewie Murowanym

17 kwietnia Świetliczaki oraz uczniowie klasy IVa uczestniczyli w wycieczce do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Leśnych w Miszewie Murowanym. Pod przewodnictwem Pani z Nadleśnictwa dzieci zobaczyły zwierzęta, które znajdowały się w Ośrodku oraz zapoznały się z ich warunkami bytowymi.
Na koniec dla wszystkich uczestników wycieczki zostało zorganizowane pieczenie kiełbasek.
Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie za przeprowadzenie ciekawej lekcji w terenie.


Wiosenne przedstawienie

30 marca w naszej szkole odbyło się przedstawienie dla uczniów klas I – III z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Aktorzy ze szkolnej świetlicy wcielili się w rolę wiosennych bohaterów, a na koniec przedstawienia zaprezentowali swoje umiejętności wokalne.

 


Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego – PORTRET PANI WIOSNY

Miejsce I – Wiktoria Reszczyńska – kl. Ib, Julia Wójcik – kl. IIIa

Miejsce II – Julia Kujawska – Ib, Natalia Fabiszewska – IIIa

Miejsce III –  Maja Reszczyńska – Ib, Weronika Zdziarska – Va

Gratulujemy zwycięzcom !!!


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „Szopka betlejemska”

13 grudnia 2014 roku miało miejsce rozstrzygnięcie  konkursu „Szopka betlejemska”, w którym brała udział nasza uczennica WERONIKA ZDZIARSKA z klasy 5a. Był to konkurs ogólnopolski, w którym wzięło udział 67 prac plastycznych. Z radością informujemy, iż  praca naszej Weronika została wyróżniona i nagrodzona. Serdecznie gratulujemy!


Spotkanie Świetliczaków z Mikołajem


Świetliczaki w Młodzieżowym Domu Kultury

12 grudnia Świetliczki z nasze szkoły uczestniczyły w warsztatach plastyczno-technicznych w Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia w Płocku. Pod kierunkiem Pani Dąbrowskiej dzieci wykonały piękne, kolorowe bałwanki.


Świetliczaki w oczekiwaniu na zajęcia szkolne


20 listopada – KONWENCJA PRAW DZIECKA

20 listopada – DZIEŃ KONWENCJI PRAW DZIECKA.
W tym dniu Świetliczaki z naszej szkoły przygotowały krótkie przedstawienie dla młodszych kolegów i koleżanek. Podczas przedstawienie zostały przypomniane prawa i obowiązki ucznia. Na zakończenie każde dziecko dostało mały upominek.


JESIENNE PRZEDSTAWIENIE

            22 października Świetliczaki uczęszczające na zajęcia koła teatralnego pod opieką p. Ewy Kosińskiej przygotowały przedstawienie pt.: „JESIENNE KŁÓTNIE”. Występ artystów podziwiali uczniowie z klas I-III.
Wszystkim dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, a wyrazem tego były głośne brawa.


 

Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 640 do 1545  W zajęciach uczestniczą głównie uczniowie dojeżdżający oraz dzieci, których rodzice pracują. Wychowawcami są: p. Milena Wiśniewska, p. Bożena Wójcik i p. Ewa Kosińska. Świetlica pełni funkcję opiekuńczo – wychowawczą, dydaktyczną oraz w czasie długich (obiadowych) przerw – stołówki szkolnej.

Funkcjonuje ona w oparciu o własny plan pracy, którego głównymi założeniami są:

Sprawowanie opieki oraz prowadzenie zajęć opiekuńczo – wychowawczych dla dzieci zapisanych do świetlicy.

Rozwijanie osobowości wychowanków.

Przygotowywanie wychowanków do wartościowego spędzania czasu wolnego.

Pielęgnowanie uzdolnień i zamiłowań wychowanków.

Kształtowanie umiejętności współżycia w zespole.

Zapewnienie uczniom odpowiednich warunków do nauki szkolnej.

Kształtowanie nawyków zdrowotnych oraz ukazywanie zagrożeń związanych z nieprzestrzeganiem higieny.

Eliminowanie przemocy i niepożądanych zachowań.

Ukazywanie negatywnych skutków zażywania substancji odurzających.

Jedną z metod pracy dyscyplinującej grupę jest, comiesięczny wybór „Świetliczaka miesiąca”. Uczeń taki za dobre zachowanie zostaje wyróżniony z grona wychowanków.

W ramach pracy opiekuńczo – wychowawczej dla klas I – III przygotowano inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”, zaś dla całej społeczności szkolnej – przedstawienie „Mały Książę”. Zorganizowano również wigilię dla dzieci przebywających w świetlicy.

>>> ROCZNY PLAN PRACY OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZEJ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ  <<<

>>> REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ <<<

***

DOKUMENTY