SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: styczeń 2020

Wszystkie zebrania odbędą się o godzinie 16.00.

Dyżur logopedy i psychologa szkolnego – 3.02.2020r. (poniedziałek), w godzinach 15:10 – 16:00.

Dyżur pedagoga szkolnego – 4.02.2020r. (wtorek), w godzinach 15:10 – 16:00.

Serdecznie zapraszamy dzieci przedszkolne oraz wczesnoszkolne do udziału w konkursie plastycznym organizowanym w ramach obchodów Dnia Kota. (17 lutego).
„Koci przyjaciele”
Konkurs skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej z terenu Gminy Bielsk.

Czytaj dalej

19 stycznia 2020 r. uczniowie naszej szkoły w parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Bielsku wystawili jasełka.
Głównym zamysłem przedstawienia było ukazanie istoty świąt. Dzielenie się wartościami duchowymi: czasem, uśmiechem, dobrym słowem, a nie tylko dobrami materialnymi.
Święta zazwyczaj kojarzą się z pośpiechem, galeriami, prezentami, zakupami… Twórcy przedstawienia chcieli sprowokować do przemyśleń i wyciągnięcia pewnych wniosków, że każde święto, to jest jakieś sacrum nad którym, w tym świątecznym ferworze trzeba się zatrzymać i pochylić. Zastanowić się, co jest najważniejsze i odnaleźć ducha świąt.
Czytaj dalej

W sobotę 25.01.2020 roku w Parafii pw. św. Faustyny Apostołki Miłosierdzia Bożego w Rogozinie po raz XII odbył się Powiatowy Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek.

Celem imprezy była:
1. Prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży.
2. Popularyzacja śpiewania kolęd i pastorałek.
3. Wymiana poglądów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci.
4. Promowanie dziecięcej twórczości artystycznej.

Czytaj dalej

Nasi najmłodsi uczniowie kl 1a, 1b zaciekawieni tematem o robotach i zainspirowani przez p. Elżbietę Olecką – Mazur oraz p. Agnieszkę Maliszewską postanowili zabawić się w małego konstruktora. Wraz z rodzicami wykazując się dużą pomysłowością zbudowali robota. Uczniowie byli bardzo zaangażowani i zadowoleni, że mogli kreatywnie  spędzić czas z rodzicami.

Czytaj dalej

Ciekawe przepisy kulinarne okraszone dokładnymi opisami i sugestywnymi rysunkami znaleźć można w książce „Zdrowy posiłek to moc witaminek”, wykonanej przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Wł. Broniewskiego w Bielsku. W książce kucharskiej zgromadzone zostały propozycje zdrowych dań, np. przepisy na chipsy z marchewek, buraków, pietruszki czy pasternaku. Można w niej znaleźć również przepis na placki z bananów lub na ciasto marchewkowe. Przygotowanie takich posiłków związane jest ze zdrowym odżywianiem. Czas spędzony z dzieckiem w kuchni na przygotowaniu w/w dań będzie miłym dodatkiem w wychowaniu oraz zachęceniu do próbowania nowych smaków.

Czytaj dalej

Cele  Konkursu
– Prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej;
– Rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży, a także dorosłych oraz uzdolnień plastycznych;
– Kształtowanie aktywnej i twórczej postawy rodziny i społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia;
– Propagowanie pozytywnych więzi pomiędzy najbliższymi, w tym wspólne  spędzanie czasu wolnego, wzajemny szacunek i zaufanie, a także rozwijanie wrażliwości inspirowanej życiem w rodzinie;
– Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za relacje rodzinne i społeczne.

Organizatorzy Konkursu:
– Zespół Organizacji Katolickich i Wyznaniowych w Płocku;
– Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej. Czytaj dalej

Adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana. O tym wydarzeniu przypominają nam min. lampiony.

W grudniu w dniach od 29.11.2019 r. do 5.12.2019 r. w naszej szkole został zorganizowany konkurs na „Najładniejszy lampion adwentowy”.
Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III. Zadaniem uczniów było zrobić lampion adwentowy na roraty, które odbywały się w parafii. Lampion stanowił pomoc w przeżywaniu Adwentu.
W wykonanie lampionów zaangażowały się całe rodziny. Twórcy lampionów wykazali się wielką pomysłowością, kreatywnością używając różnych materiałów. Jury miało bardzo trudne zadanie wyłonić z pośród wszystkich lampionów najładniejsze. Przy ocenie  lampionów komisja wzięła pod uwagę następujące kryteria:       Czytaj dalej

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich jasełka bożonarodzeniowe wystawione  20  grudnia  2019 r.
To przedstawienie  było szczególne, ponieważjego  celem  było  ukazanie  istoty  świąt,  które  zawarte  było w  motcie  jasełek ,,NA  PRÓŻNO  CHRYSTUS  RODZI SIĘ  W  ŻŁOBIE  JEŚLI  NIE  NARODZI  SIĘ W  TOBIE”

Młodzi aktorzy  ukazali dwa przeciwstawne podejścia do  świąt. Powierzchowne,  konsumpcyjne  podejście  do  Bożego  Narodzenia.   Symbolem  takiego podejścia była sceneria obrazująca  miejską galerię, w  której  zabiegani  ludzie  skupiają  się  na prezentach i  zewnętrznym przygotowaniu  na  przyjście Jezusa.  Przeciwwagą dla  takiego  podejścia była  sceneria  domu  rodzinnego, który mimo różnych przeciwności, starał  się  ukazać właściwe  podejście i  przeżycie świąt  Bożego  Narodzenia, w  centrum  którego  jest  Jezus Chrystus,  Syn  Boży, który jest  istotą i  sensem świąt.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa