Miesięczne archiwum: styczeń 2020
Serdecznie zapraszamy dzieci przedszkolne oraz wczesnoszkolne do udziału w konkursie plastycznym organizowanym w ramach obchodów Dnia Kota. (17 lutego).
„Koci przyjaciele”
Konkurs skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej z terenu Gminy Bielsk.
19 stycznia 2020 r. uczniowie naszej szkoły w parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Bielsku wystawili jasełka.
Głównym zamysłem przedstawienia było ukazanie istoty świąt. Dzielenie się wartościami duchowymi: czasem, uśmiechem, dobrym słowem, a nie tylko dobrami materialnymi.
Święta zazwyczaj kojarzą się z pośpiechem, galeriami, prezentami, zakupami… Twórcy przedstawienia chcieli sprowokować do przemyśleń i wyciągnięcia pewnych wniosków, że każde święto, to jest jakieś sacrum nad którym, w tym świątecznym ferworze trzeba się zatrzymać i pochylić. Zastanowić się, co jest najważniejsze i odnaleźć ducha świąt.
Czytaj dalej
W sobotę 25.01.2020 roku w Parafii pw. św. Faustyny Apostołki Miłosierdzia Bożego w Rogozinie po raz XII odbył się Powiatowy Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek.
Celem imprezy była:
1. Prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży.
2. Popularyzacja śpiewania kolęd i pastorałek.
3. Wymiana poglądów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci.
4. Promowanie dziecięcej twórczości artystycznej.
Nasi najmłodsi uczniowie kl 1a, 1b zaciekawieni tematem o robotach i zainspirowani przez p. Elżbietę Olecką – Mazur oraz p. Agnieszkę Maliszewską postanowili zabawić się w małego konstruktora. Wraz z rodzicami wykazując się dużą pomysłowością zbudowali robota. Uczniowie byli bardzo zaangażowani i zadowoleni, że mogli kreatywnie spędzić czas z rodzicami.
Ciekawe przepisy kulinarne okraszone dokładnymi opisami i sugestywnymi rysunkami znaleźć można w książce „Zdrowy posiłek to moc witaminek”, wykonanej przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Wł. Broniewskiego w Bielsku. W książce kucharskiej zgromadzone zostały propozycje zdrowych dań, np. przepisy na chipsy z marchewek, buraków, pietruszki czy pasternaku. Można w niej znaleźć również przepis na placki z bananów lub na ciasto marchewkowe. Przygotowanie takich posiłków związane jest ze zdrowym odżywianiem. Czas spędzony z dzieckiem w kuchni na przygotowaniu w/w dań będzie miłym dodatkiem w wychowaniu oraz zachęceniu do próbowania nowych smaków.
Cele Konkursu
– Prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej;
– Rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży, a także dorosłych oraz uzdolnień plastycznych;
– Kształtowanie aktywnej i twórczej postawy rodziny i społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia;
– Propagowanie pozytywnych więzi pomiędzy najbliższymi, w tym wspólne spędzanie czasu wolnego, wzajemny szacunek i zaufanie, a także rozwijanie wrażliwości inspirowanej życiem w rodzinie;
– Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za relacje rodzinne i społeczne.
Organizatorzy Konkursu:
– Zespół Organizacji Katolickich i Wyznaniowych w Płocku;
– Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej. Czytaj dalej
Adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana. O tym wydarzeniu przypominają nam min. lampiony.
W grudniu w dniach od 29.11.2019 r. do 5.12.2019 r. w naszej szkole został zorganizowany konkurs na „Najładniejszy lampion adwentowy”.
Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III. Zadaniem uczniów było zrobić lampion adwentowy na roraty, które odbywały się w parafii. Lampion stanowił pomoc w przeżywaniu Adwentu.
W wykonanie lampionów zaangażowały się całe rodziny. Twórcy lampionów wykazali się wielką pomysłowością, kreatywnością używając różnych materiałów. Jury miało bardzo trudne zadanie wyłonić z pośród wszystkich lampionów najładniejsze. Przy ocenie lampionów komisja wzięła pod uwagę następujące kryteria: Czytaj dalej
Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich jasełka bożonarodzeniowe wystawione 20 grudnia 2019 r.
To przedstawienie było szczególne, ponieważjego celem było ukazanie istoty świąt, które zawarte było w motcie jasełek ,,NA PRÓŻNO CHRYSTUS RODZI SIĘ W ŻŁOBIE JEŚLI NIE NARODZI SIĘ W TOBIE”
Młodzi aktorzy ukazali dwa przeciwstawne podejścia do świąt. Powierzchowne, konsumpcyjne podejście do Bożego Narodzenia. Symbolem takiego podejścia była sceneria obrazująca miejską galerię, w której zabiegani ludzie skupiają się na prezentach i zewnętrznym przygotowaniu na przyjście Jezusa. Przeciwwagą dla takiego podejścia była sceneria domu rodzinnego, który mimo różnych przeciwności, starał się ukazać właściwe podejście i przeżycie świąt Bożego Narodzenia, w centrum którego jest Jezus Chrystus, Syn Boży, który jest istotą i sensem świąt.