SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: styczeń 2023

Dzięki przychylności Fundacji „Różowa Skrzyneczka” nasza szkoła otrzymała darmowe środki higieniczne dla dziewcząt.
W damskich toaletach w części szkoły dla klas 4-8 oraz przy hali sportowej zawisły różowe skrzyneczki zawierające środki higieniczne, z których może skorzystać każda uczennica, kiedy będzie taka potrzeba.„Różowa skrzyneczka” to ogólnopolski program przeciwdziałający tak zwanemu wykluczeniu menstruacyjnemu. Już ponad 3.000 skrzyneczek znalazło się w szkołach, bursach, placówkach edukacyjnych, szpitalach, kinach, bibliotekach, teatrach.

Czytaj dalej

              W naszej szkole również przyłączyliśmy się do świętowania. Z tej okazji uczniowie klas 4 i 5 przepisywali ręcznie utwory Władysława Broniewskiego i polskich romantyków: Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida i Juliusza Słowackiego. Wystawę prac i gazetkę okolicznościową można było obejrzeć w bibliotece. Uczniowie mogli również zobaczyć piękny zestaw do kaligrafii i spróbować swoich sił, pisząc atramentem piórem ze stalówką.  Okazało się, że to wymaga sporo uwagi, wysiłku i wcale nie jest takie łatwe. Było to dla wielu  nowym doświadczeniem, a także dobra zabawą. Czytaj dalej

Imprezą towarzyszącą XII Orszakowi Trzech Króli był Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych.
Celem konkursu było zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych oraz kształtowanie aktywnej i twórczej postawy rodziny i społeczeństwa wobec sztuki, tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia.

Zadaniem konkursowym było wykonanie szopki bożonarodzeniowej promującej wartości i tradycje chrześcijańskie, oraz nawiązującej do tegorocznego hasła konkursu „Niech prowadzi nas gwiazda, tam gdzie leży Boży Syn”.    

Czytaj dalej

W czwartek 19 stycznia 2023 r. w naszej szkole niezwykłą lekcję wf-u poprowadzili zawodnicy z Sekcji Piłki Ręcznej Wisła Płock- Krystian Witkowski i Gonzalo Perez w towarzystwie Wiślackiego Misia. Uczniowie klas I-III z wielkim entuzjazmem uczestniczyli w zajęciach, świetnie się przy tym bawiąc. Zawodnicy młodym kibicom rozdawali autografy i pozowali do pamiątkowych zdjęć.
Mamy ogromną nadzieję, że jeszcze nie raz odwiedzą naszą szkołę.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i nauczyciele wychowania fizycznego

Czytaj dalej

18 stycznia obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji uczniowie mogli obejrzeć wystawę książek i ciekawą gazetkę, która przybliżyła im historię tego święta. Dowiedzieli się z niej również, skąd wziął się pomysł na napisanie książki o przesympatycznym Puchatku i jego przyjaciołach ze Stumilowego Lasu. Młodsi uczniowie mogli wykonać kolorowanki, starsi sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując quiz o Kubusiu Puchatku. Do skosztowania było również słodkie „co nieco” (zgodnie z zaleceniem Kubusia Puchatka ).

Czytaj dalej

9 stycznia 2023 roku odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Kolęd. Organizatorami konkursu byli Joanna i Marek Siemieniec, a jury składało się z nauczycieli szkoły muzycznej. Oceniając występ jury brało pod uwagę dobór repertuaru do możliwości wokalnych uczniów, poprawne wykonanie utworu, ogólny wyraz artystyczny.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa