SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: maj 2021

W dniach 20 – 21 maja 2021 r. Szkolny Klub Wolontariusza przy współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizował  na terenie szkoły  akcję charytatywną „KWIATKI DLA MATKI”.  Akcja poprzedzona została  zajęciami kreatywnymi, na których członkowie Wolontariatu wykonywali  słodkie upominki w postaci kwiatków z krepiny z cukierkami. Akcja miała charakter charytatywny. Dzieci wykonywały upominki na Dzień Matki, propagowały i wspierały akcje charytatywną, zdobywały nowe umiejętności, ucząc się robić kwiaty z krepiny oraz zagospodarowywały swój czas wolny.  W sumie  nasi wolontariusze sprzedali ponad 250 kwiatków uzyskując kwotę 815 zł. Czytaj dalej

Szkolny konkurs przeznaczony był dla uczniów klas trzecich. Został przeprowadzony w dniach 11 – 14 maja 2021 r. Wzięło w nim udział 11 uczniów. Celem konkursu było rozwijanie zdolności i zainteresowań językowych dzieci oraz motywowanie ich do uczenia się języka angielskiego.
Uczestnicy konkursu rozwiązywali test. Zawierał on pytania dotyczące poznanego słownictwa, rozumienia prostych konstrukcji językowych, krótkich zdań i typowych wyrażeń. O zwycięstwie  zadecydowała suma punktów uzyskanych przez uczestnika. Czytaj dalej

Dzisiaj obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Zapraszamy do obejrzenia multimedialnej prezentacji, a po projekcji zachęcamy by sprawdzić swoją wiedzę w quizie.

>>> PREZENTACJA <<<

Maj jest miesiącem szczególnym dla naszej Ojczyzny. W pierwszych trzech dniach miesiąca obchodzone są bowiem w Polsce święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. Świetlica szkolna przybrała zatem biało-czerwone barwy. Tematem przewodnim majowych zajęć były następujące święta: Święto Pracy, Dzień Flagi i Konstytucja 3-go Maja. Podczas zajęć plastycznych uczniowie malowali symbole narodowe, które przyozdobiły naszą świetlicę. Tematyka tych świąt była okazją do pogadanek i rozmów o symbolach narodowych, patriotyzmie i znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu.

***

DOKUMENTY
Archiwa