SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: luty 2023

Aura  sprzyjała do podejmowania przez naszych uczniów różnych działań. W związku z innowacją pedagogiczną  Lapbook- cztery pory roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Bielsku poprzez ciekawe zajęcia utrwalili najważniejsze pojęcia związane z zimą. Uwieńczeniem było wykonanie zimowego lapbooka zawierającego mnóstwo materiałów, mini zakładek i kieszonek.

Czytaj dalej

Od 1 marca 2023r. kryterium dochodowe na jednego członka rodziny wynosić będzie 1200 zł netto. W związku z powyższym rodziny, które spełniają to kryterium mogą składać wniosek do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku o objęcie dzieci dożywianiem w szkole.

9 lutego 2023 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs: „WIERSZE ROMANTYKÓW W PIŚMIE ODRĘCZNYM”. Nagrody zdobyli: I miejsce: Marcelina Gawińska – kl. 4a, II miejsce: Wiktor Marcinkowski – kl. 5a, III miejsce: Mateusz Klekowicki – kl. 5a. Wyróżnienie: Martyna Szumska – kl. 6a.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na estetykę pisma oraz poznanie poezji romantyków.

W dniu 6 lutego odbyły się ciekawe warsztaty na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Dzieci miały okazje obejrzeć film edukacyjny i poznały zasady zachowania należytej ostrożności. Wszyscy chętnie włączyli się w wykonanie tematycznych lapbooków według indywidualnych pomysłów dzieci. Na koniec uczestnicy warsztatów brali udział w dyskusji na temat losowanych sytuacji przedstawionych na piktogramach. Jesteśmy dumni, gdyż uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Wszystkim dzieciom życzymy udanych i bezpiecznych ferii.

Czytaj dalej

W dniu 6 lutego 2023 r. w SP w Zagrobie odbyły się eliminacje gminne OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
W stojącym na bardzo wysokim poziomie konkursie, nasi uczniowie zaprezentowali się fantastycznie.
W grupie I, uczniów klas 1-4:
2 miejsce – Szymon Jędrzejczuk, klasa 4b
3 miejsce – Alicja Paćkowska, klasa 1b
Warto podkreślić, iż Ala była najmłodszą uczestniczką tegorocznych eliminacji i jako jedyna uzyskała maksymalny wynik punktowy z testu wiedzy. W tej grupie brał udział również i uzyskał dobry wynik Patryk Dobrosielski z klasy 4a.

Czytaj dalej

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w pierwszym półroczu roku szkolnego 2022/2023 po raz kolejny przystąpiła do Projektu Edukacyjnego „BohaterON w Twojej Szkole 2022”. 
Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocję historii Polski i postaw patriotycznych. 
W bieżącym roku szkolnym uczniowie uczestniczyli w tematycznych lekcjach historii o Powstaniu Warszawskim oraz mieli za zadanie wykonanie symbolicznych wpisów na stronie akcji, zamiast tradycyjnych kartek. 
Udział w projekcie przybliżył uczniom historię Powstania Warszawskiego oraz zachęcił do podziękowania Jego uczestnikom poprzez wykonanie różnorodnych wpisów, co uczniowie chętnie uczynili.
Cześć i Chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego!

Czytaj dalej

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Bielsku wzięli udział w 31 Finale WOŚP organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Bielsku.
Uczniowie klas siódmych zaprezentowali scenkę „Budujemy nasz dom”, aby podkreślić fakt, że już przez 31 lat cała społeczność  bielska biorąc udział w WOŚP, wspólnie  buduje coś niezwykłego. Tego dnia Bielsk i okolice stają się „ogromnym gmachem” pełnym: dobra, empatii, serdeczności, wrażliwości i miłości do drugiego człowieka. Każda złotówka wrzucona do puszki wolontariusza to mała cegiełka, która potrafi zdziałać cuda. Poprzez takie małe gesty wspólnie możemy zrobić wiele dobrego.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa