SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: marzec 2022

W poniedziałek 21 marca w naszej szkole odbył się Pierwszy Dzień Wiosny połączony z Dniem Zdrowego Odżywiania. Uczniowie przywitali wiosnę zdrowymi i kolorowymi kanapkami. Dzieci według swojego pomysłu przyrządzały kanapki „ pachnące” nowalijkami. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i samodzielnością podczas nakrywania do stołu. Po wspólnym zjedzeniu drugiego śniadania, udaliśmy się na spacer po okolicy w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.

Czytaj dalej

W dniu 30.03.2022r.odbyło się spotkanie klas 2a i 2c w Szkole Podstawowej w Bielsku  z panami policjantami z Komendy Policji w Bielsku. Policjanci omawiali z dziećmi zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie zadawali dużo pytań i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Panowała serdeczna atmosfera. Uczniowie obiecali stosować zasady bezpieczeństwa w praktyce co uchroni przed wypadkami na drodze.

1 KWIETNIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO DNIEM BEZ PLECAKA!
Tego dnia przynosimy do szkoły zeszyty, podręczniki, przybory WE WSZYSTKIM, co nie jest plecakiem! Mogą to być: kosze, walizki, wózki, reklamówki itp.
Wyobraźnia nie zna granic!
Najlepszy zamiennik plecaka zostanie nagrodzony!
Im śmieszniej, tym lepiej.
Zachęcamy także do tego, by przebranie uzupełniało stylizację!
Nauczycielu, Ty również możesz przyłączyć się do zabawy. Tego dnia, zamiast torby na książki, przynieś swoje materiały w czymś ciekawszym.
Samorząd Uczniowski
Czytaj dalej

Biblioteka szkolna i Samorząd Szkolny zapraszają wszystkich uczniów do włączenia się w akcję:
PODARUJ KSIĄŻCE DRUGIE ŻYCIE.
Jeżeli masz ciekawą, przeczytaną i niezniszczoną książkę, której chcesz podarować drugie życie, to koniecznie przynieś ją do biblioteki. Na początku maja z zebranych książek zrobimy kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym.
Najchętniej widzielibyśmy książki w dobrym stanie technicznym, wydane po 2000 roku.
Każda przyniesiona lub kupiona książka to Wasza cegiełka
w pomoc tym, którzy potrzebują wsparcia!

Czytaj dalej

Dnia 10.03.22r. w Szkole Podstawowej w Bielsku odbył się finał konkursu plastycznego pt. „Ilustrujemy wiersze MARII KONOPNICKIEJ”. Poetkę ogłoszono CZŁOWIEKIEM ROKU 2022. Dlatego też dzieci wykonały wiele ciekawych prac plastycznych. Jury brało pod uwagę takie kryteria, jak: zgodność z tematem, estetyka, a najbardziej samodzielność wykonania prac. Jury reprezentowała p. Marlena Godlewska i p. dyrektor Alicja Wojtunik, które przyznały 3 wyróżnienia i 3 miejsca na podium. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Konkurs pozwolił dzieciom zaprezentować własne talenty plastyczne i przybliżył im twórczość MARII KONOPNICKIEJ.

Czytaj dalej

W dniu 9.03.22r. klasa 2a uczestniczyła w warsztatach robotyki. Dzieci budowały roboty z klocków lego, które programowały i uruchamiały. Pani trener prowadząca zajęcia była uczestnikiem audycji w telewizji TVN pt. LEGO MASTERS, gdzie zakwalifikowała się spośród 40.tysiecy uczestników. Zajęcia z profesjonalistą przyniosły dzieciom wiele radości i wzbudziły zainteresowanie ROBOTYKA.

Czytaj dalej

Z okazji Dnia Kobiet życzymy Wam Drogie Panie pogody ducha, spełnienia pragnień, samych cudownych chwil, miłości, zrozumienia, spokoju i grona przyjaciół!

 

W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie, Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował zbiórkę darów rzeczowych  dla obywateli Ukrainy poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego.

Zbieraliśmy: 
♥ produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia,
♥ artykuły higieniczne i środki czystości,  
♥ materiały opatrunkowe.

Nie pozostaliśmy obojętni ! Dziękujemy za pomoc, solidarność, każdy odruch serca. Jesteście wspaniali  !  Dziękujemy!

Czytaj dalej

W dniu 3 marca 2022 r. w strażnicy Osp Bielsk odbył się etap gminny OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”.
W trzech kategoriach wiekowych:
Grupa I – uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych,
Grupa II – uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych,
Grupa III – uczniowie szkoł ponadpodstawowych,
łącznie wzięło udział 32 uczniów ze szkoł podstawowych w Bielsku, Leszczynie Szlacheckim, Zagrobie, Zągotach oraz III LO w Płocku.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa