SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: październik 2023

Drodzy Uczniowie,
chcemy, abyście mieli jeszcze większy wpływ na życie naszej szkoły, stąd idea: „Skrzynki pomysłów i życzeń”. Do skrzyneczki można kierować swoje prośby i życzenia, ciekawe pomysły, propozycje, co mogłoby się zmienić w szkole. Prośby mogą być anonimowe, a życzenia… od tych pozornie błahych do tych najśmielszych !

Czytaj dalej

W dniach 18-25 października 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Uczniowskiej Supermocy. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Jesteś Królem/Królową swojego czasu”. W działaniach, które podejmowaliśmy, chodziło o uzmysłowienie uczniom, że to, co osiągną w życiu, zależy od nich samych. Każdy z nas ma: 24 godziny na dobę – 1440 minut na dobę – 86400 sekund na dobę. 24 godziny na dobę – 168 godzin tygodniowo – 8.760 godzin rocznie. Każdy sam decyduje, co zrobi z tym czasem,  jak go wykorzysta, spożytkuje i zagospodaruje.

Czytaj dalej

 
W poniedziałek 16 października 2023 r. w Sierpcu na osiedlu Zatorze, odbyły się XXVI Międzypowiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Mimo niesprzyjającej pogody do rywalizacji przystąpiły po cztery najlepsze drużyny z powiatu płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. Organizatorem zawodów był: MOSiR Sierpc, Sierpc – Miasto ze smakiem, Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego.

Czytaj dalej

W październiku został zorganizowany konkurs plastyczno-poetycki, który polegał na wykonaniu ilustracji do wiersza „Idzie jesień”. Celem konkursu było rozbudzanie u dzieci twórczej inwencji, kreatywności i  wrażliwości estetycznej  inspirowanych pięknem poezji.

Czytaj dalej

Jedną z najpiękniejszych tradycji szkolnych jest ślubowanie klas pierwszych. 20 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły przybyli w strojach galowych i w obecności Dyrektor Szkoły, p. Marii Kluge oraz swoich bliskich – rodziców, rodzeństwa, dziadków, krewnych i innych zaproszonych gości, zaprezentowali wspaniały program artystyczny.
Następnie w pięknie udekorowanej hali wybrzmiały doniosłe słowa ślubowania, a Pani Dyrektor pasowaniem „zaczarowanym ołówkiem” symbolicznie włączyła pierwszoklasistów do społeczności szkolnej. Wszyscy uczniowie otrzymali legitymacje oraz prezenty.
Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy 6c, Julia Łuniewska i Filip Wójcik, a całość wraz z rodzicami pierwszoklasistów przygotowały wychowawczynie: p. Renata Dymek, p. Aleksandra Jędrzejewska, p. Małgorzata Szumska oraz p. Aleksandra Białaszek.

Czytaj dalej

29 września uczniowie klasy 5a i 5b z okazji Dnia Chłopaka odbyli wycieczkę do kina Helios w Płocku, gdzie obejrzeli film ,,O psie, który jeździł koleją”.
Uczniowie byli niezwykle poruszeni historią chorej na serce dziewczynki, heroiczną walką rodziców, a także oddaniem psa Lampo.
Następnie odwiedzili plac zabaw ,,Wesoła Ciuchcia” w Galerii Mosty. Była to okazja do świetnej integracji i zabawy międzyklasowej.

Czytaj dalej

6 października 2023 r. w Radzanowie odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 11 szkół z terenu powiatu płockiego. Drużyna chłopców w składzie: Marczewski Filip, Rojewski Wojciech, Tercjak Łukasz, Kozłowski Aleksander, Dąbkowski Jakub, Budnicki Marcel, Sarnowski Bartłomiej oraz Ogrodnik Szymon zajęła I miejsce.
Drużyna dziewcząt w składzie: Łuniewska Julia, Reszczyńska Natalia, Dominiak Kalina, Marczewska Aleksandra, Bielecka Hanna, Leszczyńska Anna, Lorenc Maja, oraz Chorzewska Julia zajęła II miejsce.
Wszytkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach!

Czytaj dalej

W dniach od 29 września do 5 października  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli po raz trzeci  w ogólnopolskiej akcji czytelniczej  „Czytamy z Sercem”. W ramach wydarzenia odbyły się w klasach 4 lekcje, w czasie których uczniowie przyswoili sobie informacje na temat serca jako narządu, a także poznali sposoby, jak o nie dbać i jak rozpoznać choroby układu krążenia. Była to również okazja do głośnego, płynnego czytania tekstów literackich i popularnonaukowych,  których tematem było serce.

Dzięki ulotkom przygotowanym przez fundację Serce Dziecka uczniowie zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
w przypadku zasłabnięcia lub utraty przytomności. W bibliotece można było obejrzeć okolicznościową gazetkę, kolorować duże serce i małe serduszka, wykonać różne kreatywne zadania.

Czytaj dalej

Samorząd Uczniowski we współpracy z biblioteką szkolną zorganizował Dzień Chłopaka. Z tej okazji chętni uczniowie mogli zrobić sobie zabawne zdjęcie SUPER CHŁOPAKA. W bibliotece można było obejrzeć wystawę książek, których bohaterami byli chłopcy, np. Piotruś Pan. W świętowanie tego dnia mogli włączyć się wszyscy uczniowie, nie tylko chłopcy, ponieważ każdy, kto tego dnia miał na sobie krawat, był zwolniony z odpytywania przez nauczycieli.

Czytaj dalej

29 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, które poprzedzone zostały prezentacją programów wyborczych kandydatów.
Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Bielsku wybrany został Damian Reszczyński, zaś zastępcą przewodniczącego Martyna Szumska.
Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu pomysłów i owocnej pracy w roku szkolnym 2023/2024!
 

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa