SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: luty 2024

Temat konkursu: Początki Rozwoju Kościoła – Dzieje Apostolskie.

28.02.2024 r. w Starych Proboszczewicach  odbył się dekanalny etap XXX Konkursu  Biblijnego dla uczniów klas V – VIII. Naszą   szkołę i parafię  reprezentował  Przemysław Michalski   uczeń  klasy kl.6a.  Przemek  po teście pisemnym uzyskał  najlepszy wynik,  zajmując  I miejsce i tym samym zakwalifikował się do etapu diecezjalnego w/w konkursu. W etapie diecezjalnym Przemysław będzie  reprezentował  dekanat  bielski.

Czytaj dalej

27 lutego odwiedziła naszą klasę „Ciocia od klocków” Joanna Krysztoforska. Jest ona twórcą internetowym i inżynierem informatyki. Była uczestniczką pierwszej, polskiej edycji programu telewizyjnego TVN LEGO MASTERS.
Ciocia przywiozła nam 200 tysięcy klocków, z których układaliśmy budowle reprezentacyjne dla poszczególnych krajów świata. Na wielkiej mapie umieściliśmy nasze prace i opowiadaliśmy o nich. W taki sposób odbyliśmy podróż do najciekawszych miejsc na świecie. Ciocia za wytrwałą pracę nagrodziła nas autografami i medalami. To był radosny dzień i super przygoda.

Czytaj dalej

21 lutego uczniowie kl. VI b i VI c zaangażowali się w szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Z tej okazji przygotowano gazetkę oraz przeprowadzono zajęcia okolicznościowe. W kl. VI b była to lekcja otwarta na temat ,,Uczymy się godać”, natomiast VIc wzięła udział w dyskusji ,,Najnowsze zjawiska językowe i wyrazy modne w polszczyźnie XXI wieku.”

Czytaj dalej

W środę 21 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z uczniami płockiego „Elektryka”, którzy w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnionych z Teorii” realizują projekt zatytułowany „Projekt Eko Transport”. Kierownikiem przedsięwzięcia jest absolwent naszej szkoły – Mariusz Pietrzak, a oprócz niego w pracę nad projektem angażują się: Fabian Szafrański, Mateusz Borowski i Oscar Pędzikowski, opiekunami przedsięwzięcia są panie:  Ewa Wiśniewska i Aleksandra Zagroba.
Głównym celem projektu jest chęć uruchomienia linii autobusowej z Bielska do Płocka w weekend. Równorzędnym celem jest promocja transportu publicznego i przekonanie społeczeństwa, że można z niego korzystać i nie polegać tylko na prywatnym samochodzie.

Czytaj dalej

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu fotograficznego „Koci przyjaciele” . Wybranie zwycięzców było niezwykle trudnym zadaniem. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za chęci, kreatywność i umiejętność ciekawego przedstawienia swojego pupila.

Czytaj dalej

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż na podstawie wyników etapu rejonowego konkursu kuratoryjnego z historii, uczeń klasy 6a Przemysław Michalski zakwalifikował się do ostatniego – wojewódzkiego etapu, który odbędzię się 8 marca w Warszawie.
W finałowym etapie konkursu, którego uczestnicy mogą uzyskać tytuł laureata lub finalisty udział weźmie 74 uczniów. Do etapu rejonowegło przystąpiło łącznie 254 uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z Mazowsza.
Przemek przygotowuje się do konkursu pod kierunkiem p. Łukasza Jędrzejewskiego.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim konkursu przedmiotowego z historii!

Z okazji Dnia Babci i Dziadka klasa 2b zorganizowała spotkanie dla seniorów pod hasłem „Herbatka u babci i dziadka”. Zaproszono swoje babcie i dziadków. Dzieci przygotowały wiersze i piosenki. Nie zapomniały o chwilce nostalgii. Wspólnie oglądaliśmy szkolne kroniki, te współczesne i te sprzed bardzo wielu lat. Hitem okazała się jednak wielopokoleniowa dyskoteka przy piosenkach z lat 60. i 70. Każdy mógł częstować się słodyczami i wypić owocową herbatę. Zadbali o to rodzice. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa