SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: październik 2020

W dniu 20. października w naszej szkole, odbyła się ważna uroczystość.
Do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Bielsku, zostali przyjęci pierwszoklasiści.
Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani przez panią Dyrektor. Ukoronowaniem aktu ślubowania było wręczenie legitymacji szkolnych oraz upominków zakupionych przez rodziców.

Czytaj dalej

Z przyjemnością informujemy, że nauczyciel z naszej szkoły Pan Łukasz Jędrzejewski został zwycięzcą Teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, tym samym zakwalifikował się do wielkiego finału.

Odcinek z udziałem p. Łukasza będzie można obejrzeć na stronie: https://jedenzdziesieciu.tvp.pl/

Serdecznie gratulujemy!!!

Drodzy Uczniowie, Rodzice.
Zgodnie z zarządzeniem Premiera Rządu Mateusza Morawieckiego od dnia 26 października 2020r. do 8 listopada 2020r. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych rozpoczynają naukę w trybie zdalnym. Lekcje będą odbywały się na platformie TEAMS. Przypominam, że na stronie szkoły, w zakładce – Nauczanie zdalne, znajdują się zasady obowiązujące w czasie zajęć zdalnych, a także instrukcja TEAMS dla ucznia.
Lekcja z nauczycielem prowadzącym będzie trwała do 30 min. Pozostały czas uczniowie przeznaczają na samodzielną pracę. Następna lekcja rozpocznie się o ustalonej godzinie w planie zajęć, np.
1. godz. lekcyjna rozpoczyna się o godz. 8.00 – 8.30- nauczanie zdalne,
8.30 – 8.45 – praca własna ucznia,
8.45 – 8.55 – przerwa międzylekcyjna dla ucznia

2. godz. lekcyjna rozpoczyna się o godz. 8.55 – 9.25 – nauczanie zdalne
9.25 – 9.40 – praca własna ucznia,
9.40 – 9.50 – przerwa międzylekcyjna dla ucznia, itd.

Klasy I – III pracują w trybie stacjonarnym.

Klasa Ic od 26.10.2020r. będzie rozpoczynała zajęcia od godz. 8.00 zgodnie z planem.

Z pozdrowieniami. M. Kluge dyrektor szkoły.

W dniu 2 października 2020 roku w naszej szkole obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.   W tym dniu królowały gry i zabawy matematyczne z tabliczką mnożenia w roli głównej. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną egzamin odbywał się w formie pisemnej w klasach na lekcjach matematyki. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymał nagrodę – odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Czytaj dalej

Uczniom Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Bielsku w ramach „symbolicznego” kwiatka dla nauczycieli udało się dzisiaj zebrać 2330 zł, które zostaną przekazane na konto małej Zosi. Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wielkie serce. Cieszymy się, że mamy tak wspaniałych uczniów.
Pamiętajmy – warto pomagać 
Dyrekcja Szkoły
wraz z Radą Pedagogiczną

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci ze świetlicy szkolnej brały udział w zajęciach poświęconych trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczyciela, podczas których uczyły się okazywać szacunek wszystkim osobom pracującym w szkole.
Zapoznały się z historią powstania Dnia Edukacji Narodowej, miały możliwość swobodnych wypowiedzi na temat pracy swoich wychowawców, czytały wiersze o różnych pracownikach szkoły. Podczas zajęć powstały laurki dla nauczycieli i pracowników szkoły. Czytaj dalej

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!
Jeżeli w Dniu Nauczyciela będziecie mieli życzenie złożyć nauczycielom podziękowanie za ich pracę, trud i zaangażowanie będzie nam miło, aby środki przeznaczone na ten cel ofiarować małej Zosi, której w drodze do rozpoczęcia leczenia kibicuje cała społeczność Bielska.
W środę, 14 października, wyznaczeni nauczyciele będą odwiedzali klasy i zbierali do puszek środki finansowe na ten cel.
 
W imieniu całej Rady Pedagogicznej
Dyrekcja Szkoły

Nasza szkoła za pośrednictwem działającej przy niej Radzie Rodziców wzięła udział w konkursie o grant pod nazwą „Regranting środków z Levi Strauss Foundation na terenie Subregionu Płockiego”.
W ramach przyznanych środków z konkursu grantowego mieliśmy możliwość zakupienia sprzętu audiowizualnego dla szkoły. Są to aparat z kamerą cyfrową i kartą pamięci, statyw, mikrofon pojemnościowy, kolumna aktywna oraz przenośny głośnik.
Pozyskany dla szkoły sprzęt pozwoli nam na bieżące realizowanie projektu „Robimy niezły teatr”, w ramach którego przygotowywane są przedstawienia sceniczne wystawiane przez uczniów niepełnosprawnych oraz uczniów bez dysfunkcji, co pozwala nam spełniać bardzo ważne zadanie wychowawcze, jakim jest integrowanie dzieci, uczenie tolerancji oraz wzajemnego szacunku bez względu na dzielące nas różnice.

W roku szkolnym 2019/20 ogłosiliśmy konkurs promujący spędzanie czasu na świeżym powietrzu „Zielono mi”. Miło nam ogłosić nazwiska laureatów. Pierwsze i trzecie miejsce zajęły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Leszczynie Szlacheckim, Maja Kosińska z klasy 4 i Nadia Różycka również z klasy 4 pod opieką p. R. Jarzyńskiej. Nasza Szkoła też może się pochwalić. Drugie miejsce zajął Filip Gapiński z klasy 1. Czytaj dalej

Z okazji Dnia Chłopaka, dziewczęta klasy 4a przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki – własnoręcznie ozdobione koszulki.

***

DOKUMENTY
Archiwa