SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: czerwiec 2022

W związku ze zbliżającymi się okresem wakacyjnym,  zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat bezpiecznego spędzania wakacji.

Wakacje to dla dzieci i młodzieży czas zabawy i nowych wrażeń.

Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominaj jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Zwracaj uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły mieć tylko dobre wspomnienia. Przyswój sobie kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji. Jeśli stosujesz podobne reguły – to bardzo dobrze, zobacz jednak, czy nie można ich zmodyfikować. Pamiętaj, że żadna zasada nie daje 100% szans na uniknięcie zagrożeń, ale z pewnością zmniejsza i to znacznie, możliwość stania się ofiarą. Czytaj dalej

W tym tygodniu do biblioteki dotarły książkowe nowości, na które czekali  zniecierpliwieni czytelnicy.
Książki zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2022 i znalazły się wśród nich głównie propozycje uczniów, ale także bestsellery polecane przez znawców literatury.
Każdy z pewnością znajdzie lekturę dla siebie.

Czytaj dalej

Dzień Ojca obchodzony jest w Polsce 23 czerwca. Tego dnia wszyscy tatusiowie mają swoje święto. Jest to doskonała okazja do tego, aby pokazać, jak ważną rolę pełnią w naszym życiu ojcowie. Dzień Ojca można świętować w dowolny sposób. Czasami wystarczy wierszyk i laurka, by pokazać, że pamięta się o bliskiej osobie.

Czytaj dalej

W  XXXV edycji konkursu MÓJ LAS 2021/2022 organizowanym przez: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Ligę Ochrony Przyrody wzięli udział uczniowie klas V i VII.
Głównym celem konkursu jest promowanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych Polski, rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania przyrodą własnego regionu, rozwijanie wrażliwości artystycznej i zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas natury oraz potrzebę jej ochrony.

Czytaj dalej

Kilka uczennic naszej szkoły wzięło udział w akcji czytelniczej: „Jak nie czytam, jak czytam”.  Jej zadaniem było promowanie czytelnictwa i pokazanie w oryginalny sposób, że młodzi ludzie, wbrew utartym opiniom,  czytają książki.

Zadanie było bardzo proste – należało zrobić zdjęcie przestawiające czytanie ulubionej książki w niecodziennych okolicznościach, np. w domu, w parku, ogrodzie, nad rzeką itd.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa