SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: czerwiec 2022

W tym tygodniu do biblioteki dotarły książkowe nowości, na które czekali  zniecierpliwieni czytelnicy.
Książki zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2022 i znalazły się wśród nich głównie propozycje uczniów, ale także bestsellery polecane przez znawców literatury.
Każdy z pewnością znajdzie lekturę dla siebie.

Czytaj dalej

Dzień Ojca obchodzony jest w Polsce 23 czerwca. Tego dnia wszyscy tatusiowie mają swoje święto. Jest to doskonała okazja do tego, aby pokazać, jak ważną rolę pełnią w naszym życiu ojcowie. Dzień Ojca można świętować w dowolny sposób. Czasami wystarczy wierszyk i laurka, by pokazać, że pamięta się o bliskiej osobie.

Czytaj dalej

W  XXXV edycji konkursu MÓJ LAS 2021/2022 organizowanym przez: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Ligę Ochrony Przyrody wzięli udział uczniowie klas V i VII.
Głównym celem konkursu jest promowanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych Polski, rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania przyrodą własnego regionu, rozwijanie wrażliwości artystycznej i zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas natury oraz potrzebę jej ochrony.

Czytaj dalej

Kilka uczennic naszej szkoły wzięło udział w akcji czytelniczej: „Jak nie czytam, jak czytam”.  Jej zadaniem było promowanie czytelnictwa i pokazanie w oryginalny sposób, że młodzi ludzie, wbrew utartym opiniom,  czytają książki.

Zadanie było bardzo proste – należało zrobić zdjęcie przestawiające czytanie ulubionej książki w niecodziennych okolicznościach, np. w domu, w parku, ogrodzie, nad rzeką itd.

Czytaj dalej

W ramach obchodów OTCD zostały przeprowadzone zajęcia z wykorzystaniem książki Justyny Bednarek pt.: „Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli”.  Uczniowie wraz z nauczycielami posadzili i posiali kwiaty w ogródku szkolnym. Będą je pielęgnować i obserwować  ich rozwój. Działania te integrowały uczniów poprzez wspólna lekturę i zabawę.  Celem tegorocznego czytania było przede wszystkim promowanie twórczości polskich autorów, a także  zachęcenie do czytania i nakłonienie młodych czytelników do refleksji ekologicznej oraz działań na rzecz ochrony klimatu i planety.  Ze względu na sytuację w Ukrainie zwrócono także uwagę na klimat w rozumieniu społecznym.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa