SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: październik 2022

W okresie kiedy wspominamy naszych bliskich, szczególnie ważne jest pamiętać o lokalnych bohaterach, którzy walczyli i oddali życie w imię wolności Ojczyzny.
W mijającym tygodniu uczniowie klas ósmych naszej szkoły najpierw uporządkowali groby lokalnych bohaterów na cmentarzu parafialnym w Bielsku, a następnie zapalili znicze i złożyli wiązanki kwiatów, pięknie wykonane przez p. wicedyrektor Alicję Wojtunik.
Dziękujemy uczniom i opiekunom: p. Łukaszowi Jędrzejewskiemu, p. Januszowi Piotrowskiemu, ks.
Grzegorzowi Makowskiemu, p. Damianowi Gagatowi oraz p. Magdalenie Połpławskiej za zaangażowanie w pamięć o bohaterach Gminy Bielsk, poległych w czasie II wojny światowej.
Nasza szkoła nigdy nie zapomina.

Czytaj dalej

24 października 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Sebastianem Jędrzejewskim – absolwentem Wydziału Architektury i Wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.
W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klas ósmych mieli możliwość poznania zawodu architekta. Pan Sebastian jest blisko związany z naszą miejscowością, ponieważ uczył się w Szkole Podstawowej w Śmiłowie oraz Gimnazjum w Bielsku. Dalsze swoje uzdolnienia rozwijał w Prywatnym Liceum Plastycznym w Płocku. Już wtedy zdobywał nagrody w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Pan Sebastian podzielił się z uczniami swoją wiedzą, z ogromną pasją przekazał im najistotniejsze informacje dotyczące zawodu architekta. Zachęcał do realizowania swoich planów, nierezygnowania z marzeń, nawet jeżeli wydaje się, że trudno będzie je spełnić.
Uczniowie mogli zobaczyć pracę architekta oraz programy komputerowe, na których pracuje. Mogli również przekonać się, że umiejętności grania w niektóre gry komputerowe można pożytecznie wykorzystać przy modelowaniu 3d, czym zajmuje się również architekt.
Uczniowie podziękowali Panu Sebastianowi Jędrzejewskiemu za ciekawą lekcję prezentującą zawód architekta.

Czytaj dalej

18 października 2022 roku uczniowie 8a pod opieką Pani Alicji Wojtunik i Pani Beaty Żołnowskiej wzięli udział w nietypowej lekcji edukacji dla bezpieczeństwa, która odbyła się w Strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Płocku.
Młodzież miała okazję poznać budowę broni i zasady korzystania z niej na przykładzie słynnego kałasznikowa (karabinka szturmowego KBK AK). Największą atrakcją były niewątpliwie zajęcia praktyczne, podczas których ósmoklasiści mogli strzelać do celu z broni KBKS.
Zajęcia przeprowadzili wiceprezes Strzelnicy LOK w Płocku – Pan Honoriusz Siarkowski oraz Pan kapitan Krystian Zając. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za fachowe przekazanie wiedzy i uwrażliwienie młodzieży na to, że broń palna jest niezwykle niebezpieczna oraz nie może służyć do nieodpowiedzialnej zabawy.
Pobyt w płockiej strzelnicy pozwolił na realizowanie istotnych zagadnień profilaktyczno-wychowawczych z zakresu bezpieczeństwa. Przedsięwzięcie było rezultatem owocnej współpracy środowiska szkolnego z rodzicami, władzami samorządowymi i lokalnymi organizacjami.
Uczniowie klasy 8a mogli wziąć udział w zajęciach dzięki zaangażowaniu rodzica – Pana Krzysztofa Badurskiego, Koła Łowieckiego Kniaź oraz Pana Wójta Józefa Jerzego Rozkosza, którzy wspólnie z nauczycielami zorganizowali tę wyjątkową lekcję.

Czytaj dalej

Temat: Kwas siarkowy (IV)- otrzymanie i właściwości. Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach innowacji pedagogicznej z wykorzystaniem materiałów otrzymanych w ramach programu „Labolatoria przyszłości”.

Czytaj dalej

26  października 20022 roku nasza szkoła po raz drugi brała udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Głównym celem akcji było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione książki lub wypożyczyli je z biblioteki. Młodszym uczniom czytali starsi koledzy. W akcji czytelniczej wzięło udział: 345 uczniów i kilkunastu nauczycieli. W realizację  przedsięwzięcia włączyła się cała społeczność szkolna. Czytaj dalej

W dniu 26. października br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach „Zdrowe śniadanie”. Młodzież zapoznała się z rolą białek, węglowodanów oraz tłuszczów. Poznaliśmy piramidę żywienia oraz zasady „zdrowego talerza”. W części praktycznej uczniowie samodzielnie wykonali tortille, pasty wielowarzywne, jajeczne oraz twarogowe.
Na koniec dzieci wykonały prace artystyczne „mój talerz zdrowia”.

Czytaj dalej

26.10.2022r. w ramach innowacji pedagogicznej „Matematyka w życiu codziennym” uczniowie klasy 6a odwiedzili siedzibę Banku Spółdzielczego „Mazowsze”  w Bielsku.
Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Banku- p. Renacie Kowalskiej oraz p. Małgorzacie Szumskiej mogliśmy uczestniczyć w pracy pracowników banku, zapoznać się z ich obowiązkami i poznać produkty, jakie bank oferuje.
Uczniowie poznali stanowisko kasjera, mogli obserwować działanie maszyn do liczenia pieniędzy (zarówno banknotów, jak i bilonu),wpłaty i wypłaty gotówki – elektroniczne i papierowe, trzymać w swoich dłoniach 100000zł. Czytaj dalej

Nasza szkoła brała udział w XI edycji Narodowego Czytania 2022 –„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Dziś  otrzymaliśmy od organizatorów – Kancelarii Prezydenta RP oficjalne  podziękowanie za udział oraz okolicznościowy egzemplarz „Ballad i romansów”, wzbogacony ilustracjami, który powstał specjalnie na Narodowe Czytanie 2022.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu, będącym uhonorowaniem Roku Romantyzmu Polskiego.

Czytaj dalej

Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa” już po raz czterdziesty zgromadził wspaniałych, młodych i wrażliwych twórców z całej Polski. Wśród nagrodzonych znalazł się Przemysław Michalski, uczeń klasy 5a, który uzyskał wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy Przemkowi kolejnych sukcesów literackich!
Uroczystość uświetnił występ Czesława Mozila, a patronat nad konkursem objął prezydent Bielska-Białej, Pan Jarosław Klimaszewski.

Czytaj dalej

W dniu 18 października uczniowie SP w Bielsku odwiedzili Książnicę Płocka im. Władysława Broniewskiego, gdzie mogli obejrzeć wystawę pt. Nad nią już tylko niebo poświęconą najsłynniejszej polskiej alpinistce i himalaistce – Wandzie Rutkiewicz. Kolejnym miejscem  czerpania kultury była Mediateka. Uczniowie zapoznali się ze zbiorami audio w zakresie literatury, muzyki oraz filmów i komiksów. Poznali również możliwości samodzielnego tworzenia komiksów za pomocą aplikacji Comica.

Czytaj dalej

20 października 2022 roku dzieci klas 1-3 spotkały się z policjantem Wydziału  Prewencji  Komendy Policji w Płocku. Spotkanie wzbogaciły filmy, pomoce do nauki o bezpieczeństwie w czasie podróży oraz elementy wyposażenia policjanta. Uczniowie wspólnie przypominali zasady poruszania się po drodze z chodnikiem i bez niego, metody jak być bardziej widoczny na drodze i zasady przechodzenia przez jezdnię.  Dzieci  z klasy 1b otrzymały od sponsora p. M. Paćkowskiej zestawy oświetleniowe dla pieszych . 

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa