SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: kwiecień 2016

Zuchy z Bielska wzięły udział w Zuchowym Biwaku Wiosennym (22 kwietnia), organizowanym przez zuchów i harcerzy w Zespole Szkół w Łęgu Probostwie.
Muchomorki z naszej gromady zajęły I miejsce, mimo wielu dyscyplin, z którymi się zmierzyły. Biwak rozpoczął się o godzinie 17.00. Każda gromada musiała mieć przygotowany motyw wiosenny (u nas były to żółte kwiatki) oraz oddać pracę plastyczną dotyczącą wiosny. Bardzo emocjonujący był przegląd piosenki harcerskiej i wiosennej oraz liczne pląsy i piosenki zuchowe, które zjednoczyły wszystkich małych członków ZHP. Po kolacji i słodkim poczęstunku odbył się konkurs plastyczny, którego tematyka była ściśle określona. Praca musiała zawierać elementy wiosny i ZHP jednocześnie. Muchomorki zostały podzielone na 3 szóstki. Każda grupa stworzyła przepiękną pracę, którą warto obejrzeć w galerii zdjęć. Czytaj dalej

Muzeum Historii Polski w bieżącym roku szkolnym zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Królewskie pary”. Wzięła w nim udział uczennica klasy VI a Weronika Zdziarska. Spośród 1820 prac nagrodzono tylko 46 , w tym pracę Weroniki. Jej praca zostanie wystawiona w muzeum podczas ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów 2016, która będzie trwała od 14-15 maja. Opiekunem Weroniki był Pan Artur Zdziarski.

Dnia 9 kwietnia 2016 r. (sobota) w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Sikorzu odbył się konkurs historyczny nt.: „Święty Stanisław Kostka odkryty na nowo”. Konkurs adresowany był do uczniów klas VI szkół podstawowych diecezji płockiej. Jego celem było zgłębianie wiedzy na temat życia i kultu Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży Diecezji Płockiej oraz propagowanie idei naśladowania świętego.
Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Magdalena Badurska i Wiktoria Godlewska.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach:
I Etap – test pisemny
II Etap– ustny /dla wyłonionych w wyniku testu 10 osób, które uzyskały najwyższą ilość punktów/. Czytaj dalej

Konkurs rozstrzygnięty!

Na podstawie przeprowadzonej ankiety, a także w wyniku dodatkowego głosowania dało się ustalić następującą kolejność:

I miejsce  – Klasa 6a oraz Klasa 5a, II miejsce – Klasa 4a,
III miejsce – Klasa 6c, IV miejsce – Klasa 6b, V miejsce – Klasa 4b

socuuuGratulujemy!

19 kwietnia uczniowie klas IV-VI pod opieką klasy VI a oraz Pana Artura Zdziarskiego włączyli się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile” organizowaną przez Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Każdy, kto miał takie życzenie, na znak pamięci o bohaterach powstania, przez cały dzień nosił przyczepiony do ubrania żonkil, oddając przez to hołd polskim Żydom, którzy postanowili sprzeciwić się działaniom okupanta hitlerowskiego. Uczniowie wzięli również udział w premierze filmu „Nie było żadnej nadziei”.

14 kwietnia w Zespole Szkół w Łęgu Probostwie odbyło się Międzyszkolne Spotkanie Teatralne. Dziewczynki z naszej szkoły mogły sprawdzić swoje wiadomości na temat polskich aktorów, zaprezentować umiejętności teatralne oraz wymienić doświadczenia sceniczne między rówieśnikami z różnych szkół. Nikomu nie zabrakło inwencji twórczej oraz kreatywności.
Główny cel spotkania w 100% został zrealizowany – każdemu dopisywał dobry humor i chęć dobrej zabawy. Czytaj dalej

2 marca 2016 r. w Zespole Szkół w Starych Proboszczewicach odbył się dekanalny konkurs biblijny dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Tematem konkursu była ,,Ewangelia według św. Marka”. Celem konkursu było: poznanie i propagowanie wartości chrześcijańskich zawartych w Ewangelii św. Marka.
Po pierwszym i drugim etapie szkolnym i parafialnym do III etapu dekanalnego zakwalifikowały się trzy uczennice, które reprezentowały naszą szkołę i parafię św. Jana Chrzciciela w Bielsku tj.: Nadia Bylicka, Julia Dymek, Weronika Wiśniewska. Czytaj dalej

Harmonogram zebrań rodziców z wychowawcami w dniu 19.04.2016r. (wtorek)

Zebrania2016 kwi

W przerwie między zebraniami w sali gimnastycznej o godzinie 16:00 dla rodziców odbędzie się szkolenie dotyczące dopalaczy.
O godzinie 15:45 w sali nr 2 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas IV – VI, których dzieci wyjeżdżają na zieloną szkołę do Władysławowa.

8 kwietnia uczniowie z Świetlicowego Koła Teatralnego „Bez Barier” zaprezentowali swoje talenty w przedstawieniu pt. „W poszukiwaniu Wiosny”. Na występ zostali zaproszeni Nauczyciele oraz koledzy i koleżanki z klas I-III. Wszystkim dopisywał dobry humor i chęć wspólnej zabawy.
Mamy nadzieję, że po takim występie Wiosna na dobre zagości w naszych progach.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa