SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: czerwiec 2023

W związku ze zbliżającymi się okresem wakacyjnym,  zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat bezpiecznego spędzania wakacji.

Wakacje to dla dzieci i młodzieży czas zabawy i nowych wrażeń.

Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominaj jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Zwracaj uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły mieć tylko dobre wspomnienia. Przyswój sobie kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji. Jeśli stosujesz podobne reguły – to bardzo dobrze, zobacz jednak, czy nie można ich zmodyfikować. Pamiętaj, że żadna zasada nie daje 100% szans na uniknięcie zagrożeń, ale z pewnością zmniejsza i to znacznie, możliwość stania się ofiarą.

Czytaj dalej

21 czerwca uczniowie klas szóstych uczestniczyli w ekologicznym pikniku rodzinnym, który zorganizowany został w Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Leszczynie Szlacheckim.

Czytaj dalej

19 czerwca uczniowie z naszej szkoły brali udział w warsztatach edukacyjnych:  Bezpieczne wakacje. Dzieci obejrzały film oraz omówiły zasady bezpiecznego spędzania czasu: nad morzem, w górach, nad jeziorem. Poznali sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Na koniec dzieci wykonały tematyczny lapbook.
Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Czytaj dalej

Lapbooki o lecie zakończyły realizację innowacji pedagogicznej pt. Lapbook- cztery pory roku, która zaplanowana była na rok szkolny 2022/2023.
Lapbook związany z latem zawierał takie treści jak: lato na polach i łąkach, bezpieczeństwo podczas wakacji, skojarzenia związane z latem i wakacjami oraz ilustracje o letnim krajobrazie. Dzięki tej innowacji uczniowie poszerzyli swoje wiadomości z przyrody, pogłębiając wiedzę o porach roku, powiększyli zasób słownictwa, rozwinęli swoje zainteresowania oraz umiejętności artystyczne, takie jak: tworzenie kompozycji, estetykę i dokładność.

Czytaj dalej

Zawody Laureatów Losów Żołnierza zakończone. Nagrody na Zamku Królewskim odebrane.
Gratulujemy Przemku ogromnego sukcesu i dziękujemy, że nas tak wspaniale reprezentujesz na arenie ogólnopolskich zmagań z historią!

Czytaj dalej

W naszej szkole została przeprowadzona zbiórka baterii i akumulatorów przenośnych. Szkoła uczestniczyła  w konkursie III edycji drugiego cyklu Ogólnopolskiego Konkursu „Edukujemy – Pomagamy ” – zbiórki zużytych baterii i akumulatorów przenośnych. Nasza placówka już kolejny rok występuje w roli wolontariuszy, wspiera działalność „Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie w Laskach” www.laski.edu.pl.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa