SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: styczeń 2024

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Wisława Szymborska

Dnia 12 stycznia 20104 roku  odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas Ia i Ib. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie do grona czytelników biblioteki. Spotkanie zaczęło się od pogadanki, w której uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto czytać książki, zapoznali się
z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek, zasadami zachowania w bibliotece i postępowania z książkami. Oglądając przygotowaną prezentację multimedialną, uczniowie poznali proces powstawania książek i nazwy osób (zawodów) z tym związanych. W czasie spotkania pierwszoklasiści sprawdzili również swoją znajomość popularnych baśni, odgadując ich tytuły z prezentowanych ilustracji i przedmiotów z nimi związanych.

Czytaj dalej

10 stycznia w hali sportowej szkoły podstawowej w Bielsku odbył się noworoczny turniej piłki nożnej chłopców i siatkowej dziewcząt.
Do turnieju przystąpiły trzy szkoły podstawowe z Bielska, Zągot i Sikórza. Klasyfikacja końcowa zmagań prezentuje się następująco:
Piłka nożna chłopców:

Czytaj dalej

Zainteresowanie Matematycznym Kalendarzem Adwentowym było ogromne. Uczniowie przygotowując się do świąt, mieli za zadanie każdego dnia pomóc elfowi Edwardowi w rozwiązaniu zagadki matematycznej związanej z pieczeniem pierników, zakupem prezentów, choinki itd.
Rozwiazywanie zadań wymagało od uczniów systematyczności ( jedno zadanie każdego dnia) i wskazywało na praktyczne wykorzystanie matematyki w życiu codziennym.
Wśród wszystkich uczniów, którzy w wyznaczonym w regulaminie dniu oddali odpowiedzi do zadań zostały rozlosowane 3 nagrody- akcesoria komputerowe.
Zwycięzcami zostali:

Czytaj dalej

Wisława Szymborska to wybitna polska eseistka, tłumaczka, felietonistka, a przede wszystkim poetka. Wartość jej poezji została doceniona przyznaniem jej w roku 1996 Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Poetka zmarła w 2012 r., ale jej wiersze zostały z nami i nadal zachwycają prostotą, postawą zadziwienia światem, zadawania naiwnych pytań, poruszania spraw, które wydają się już dawno rozpatrzone. W swoich wierszach zaskakiwała czytelników niezwykłością zjawisk zwykłych.
W roku 2023 obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin poetki.
Z tej okazji 10 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Poezja Wisławy Szymborskiej”.

Czytaj dalej

Mamy wielką przyjemność poinformować, że w ramach dofinansowania ze środków Programu Erasmus+, nasza szkoła będzie w tym roku realizować projekt pt.: “Bielscy uczniowie rozwijają kompetencje” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000134687.
Pozwoli on na mobilność edukacyjną do szkoły partnerskiej w Grecji  25 naszych uczniów oraz 4 opiekunów. Planowana data mobilności to 03/06/2024 – 14/06/2024 r.
Celem projektu jest kształtowanie kompetencji kluczowych i językowych u uczniów i uczennic naszej szkoły. Uczestnicy pogłębiać będą swoje umiejętności uczenia się oraz organizowania własnej nauki tak, aby przynosiła ona wymierne rezultaty i korzyści.

REKRUTACJA OTWARTA

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w projekcie prosimy o zapoznanie się z regulaminem rekrutacji, wypełnienie formularza zgłoszenia (dostępne w załącznikach w zakładce Erasmus+) i dostarczenie go w terminie od 30.01.2024r. do 06.02.2024r. do sekretariatu szkoły.

Czytaj dalej

Oby nowy, 2024 rok, był pełen pozytywnych myśli i muzyki, wesoły i kolorowy, wypełniony pozytywną energią i uśmiechniętymi ludźmi!
Takie właśnie było Przedstawienie Świąteczno-Noworoczne, które 9 stycznia odbyło się w naszej szkole. Uczniowie klasy 6a przez cały grudzień przygotowywali niespodziankę – uczyli się śpiewać, recytować oraz odgrywać powierzone role aktorskie.

Czytaj dalej

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi Sekcja Higieny Dzieci i Młodzieży oraz Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Płocku, przesyła ulotki dot. bezpiecznych ferii.  Zawierają one przydatne wskazówki dotyczące właściwego ubioru, ochrony przed zimnem oraz bezpiecznego wypoczynku.

 

>>ULOTKA 1<<

>>Przydatne porady<<

***

DOKUMENTY
Archiwa