SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: grudzień 2021

Tradycyjnie jak co roku w naszej diecezji imprezą towarzyszącą Orszakowi Trzech Króli był Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych.

Celem Konkursu było:

  • Zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych;
  • Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci, młodzieży i dorosłych;
  • Kształtowanie aktywnej i twórczej postawy rodziny i społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia;
  • Propagowanie pozytywnych więzi pomiędzy najbliższymi, w tym wspólne spędzanie czasu wolnego, wzajemny szacunek i zaufanie, a także rozwijanie wrażliwości inspirowanej życiem  w rodzinie;
  • Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za relacje rodzinne i społeczne.

Czytaj dalej

W grudniu 2021r. wolontariusze wsparli naszych druhów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej propagując i rozprowadzając na terenie szkoły kalendarze strażackie. Pozyskane środki druhowie przeznaczą na zakup umundurowania i wyposażenia dla członków Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Bielsku. Czytaj dalej

W I semestrze 2001/2022 roku nasza szkoła pod patronatem Szkolnego Klubu Wolontariusza po raz drugi wzięła udział w akcji charytatywnej ,,Szkoło, Pomóż i Ty”. Organizatorem akcji była Fundacja na rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych.
Tegoroczna akcja miała na celu pomóc w zakupie specjalistycznego oprogramowania choremu 10-letniemu podopiecznemu fundacji, Kacprowi Pawłowskiemu.
Przedstawiciele Wolontariatu w swoich klasach rozprowadzali cegiełki- pomoce edukacyjne do wszystkich przedmiotów.  Ze sprzedaży pomocy udało się  zebrać  kwotę 660 złotych.  Szkolny  Klub  Wolontariusza  uzyskaną kwotę przekazał  na konto  Fundacji ,,Pomóż i Ty”.
S
erdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej  woli, którzy wsparli akcję, w  szczególności dzieciom i ich rodzicom. Czytaj dalej

Piękne zagrania, niesamowite zagrywki a na koniec radość i łzy – to wszystko można było zobaczyć 16 grudnia w naszej szkole, gdzie odbył sie turniej pilki siatkowej klas ósmych.
Do gry zgłosiły sie cztery drużyny, które rywalizowały systemem każdy z każdym.
 

Czytaj dalej

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia…
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia…”

Świetlicę w grudniu ogarnął świąteczny czas. Czas szczególny dla każdego z nas. Pojawiły się pierwsze pomysły na prezenty pod choinkę, a w myślach przypominaliśmy  sobie aromaty pysznych dań. Najważniejsze jednak, aby pamiętać, że święta to nie tylko prezenty i upominki, ale przede wszystkim spotkania z rodziną, składanie życzeń, a także kultywowanie polskich tradycji. W tym przedświątecznym okresie świetliczaki uczestniczyły w różnorodnych zajęciach tematycznie związanych ze świętami. W sali i na oknach zostały zawieszone świąteczne dekoracje. Wszystkie dzieci z radością powitały w świetlicy zielonego gościa – choinkę, którą przystroiły wspólnie. W trakcie  zajęć edukacyjnych uczniowie  zapoznali się z tradycjami bożonarodzeniowymi w Polsce i na świecie.  Wspólnie  śpiewali kolędy i pastorałki.

Czytaj dalej

Dzień 6 grudnia w naszej szkole obchodzony jest jako Dzień Czapki Mikołaja. Wszyscy uczniowie, którzy mieli mikołajkowe czapki, mogli je nosić przez cały dzień, na każdej lekcji, dzięki czemu byli zwolnieni z odpytywania.

Czytaj dalej

Szanowni Nauczyciele, drodzy Uczniowie, Rodzice, pracownicy szkoły!

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy Wam zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój, wytchnienie i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia będzie wypełniona rodzinnym ciepłem, wzajemną miłością i zrozumieniem, a Nowy Rok obdaruje Was zdrowiem, pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia!

Redakcja gazetki szkolnej „Uczniak”

W poniedziałek uczniowie naszej szkoły brali udział w zorganizowanych Warsztatach Mikołajkowych. W ramach realizacji projektu „Wspólnie dzielnym krokiem” przy współpracy z fundacją Miasto- Państwo w Płocku dzieci: obejrzały prezentację multimedialną, wykonały pierniczki, bombki, kartki świąteczne, ozdoby choinkowe oraz wspólnie ubierały choinkę przy dźwiękach kolęd. Najważniejszy dla nas był wspólnie spędzony czas. Dziękujemy za udział w warsztatach.

Czytaj dalej

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

 Dnia 7 grudnia 2021 roku  odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas Ia i Ib. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie do grona czytelników biblioteki. Spotkanie zaczęło się od pogadanki, w której uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto czytać książki, zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz zasadami zachowania w bibliotece w czasie pandemii.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa