SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: grudzień 2012

W tym roku, gromada zuchowa Muchomorki ze Szkoły Podstawowej w Bielsku przywiozła Betlejemskie Światło Pokoju aż ze Słowacji.

Odważ się być dobrym to tegoroczne hasło akcji Betlejemskie Światło Pokoju. Ten symbol pojednania i pokoju przywiozły bielskie zuchy ze słowackiego Svit.  Betlejemskie Światło Pokoju zostało odebrane od słowackich skautów przez hm. Małgorzatę Sinicę podczas uroczystej mszy świętej. Zuchy z Bielska, wraz z Panią Dyrektor Marią Kluge, przekazały ów symbol Wójtowi Gminy Bielsk Panu Józefowi Jerzemu Rozkoszowi oraz przedstawicielom szkół z gminy Bielsk, w imię idei braterstwa, pokoju, wzajemnego zrozumienia i pojednania ludzi oraz narodów, podczas jasełek zorganizowanych 19 grudnia 2012 roku.

6 grudnia uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie teatralne „Przygody Sindbada Żeglarza” autorstwa Bolesława Leśmiana. Sztuka wystawiona została przez Teatr Śląski z Katowic i  transmitowana była za pomocą łącza internetowego. Było to niezwykle ciekawe doświadczenie, ponieważ dzieci nie opuszczając szkoły mogły oglądać przedstawienie, które odbywało się na żywo w innej części Polski.

***

DOKUMENTY
Archiwa