SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: kwiecień 2022

Uczeń z klasy 8b Kacper Tomaszewski otrzymał wyróżnienie w III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Twoja dzielnica – Twoja Mównica”.
Udział w konkursie polegał na stworzeniu oryginalnej pracy literackiej, w której została zaprezentowana wybrana odmiana środowiskowa języka polskiego.
Konkurs organizowany jest przez Uniwersytet Jagielloński. Kacper odebrał wyróżnienie osobiście w Auli UJ. Warto podkreślić, iż Kacper już w zeszłym roku zajął drugie miejsce.
Serdecznie gratulujemy otrzymanego wyróżnienia.
 

Czytaj dalej

27 kwietnia 2022 r. odbyła się gala finałowa konkursów dla uczniów szkół podstawowych, których organizatorem było Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu.
Uczniowie ze szkół podstawowych w Sierpcu, Bielsku, Bożewie, Gozdowie, Gójsku, Lelicach, Rościszewie oraz Szczutowie odebrali nagrody za zajęte miejsca oraz wyróżnienia w konkursach biologicznym, chemicznym, historycznym oraz językowym.
Konkurs historyczny o temacie „II Rzeczpospolita w latach 1918-1939” odbył się 30 marca. Jak podkreślili organizatorzy, panowie Grzegorz Radomski i Klaudiusz Kaczyński, konkurs stał na wysokim i wyrównanym poziomie.
Laureatem i zdobywcą pierwszego miejsca został Przemysław Michalski z klasy 4a. Wyróżnienie otrzymała Milena Turbacz z klasy 8a. W konkursie uczestniczył ponadto Kacper Tomaszewski z klasy 8b. Uczniowie do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem Pana Łukasza Jędrzejewskiego.
Serdecznie gratulujemy laureatom miejsc i wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za zaangażowanie i wspaniałe przygotowanie.
 

Czytaj dalej

27 kwietnia 2022 roku klasa 2a zwiedzała obiekty w skansenie w Sierpcu. Dzieci poznały faunę i florę oraz tradycje regionu. Pogoda dopisała i smażone kiełbaski na świeżym powietrzu smakowały wyśmienicie. Dzieciom najbardziej spodobała się chata dawnej szkoły, kościół i powozy. Zachwycone były wnętrzem dworku szlacheckiego i porożem tura, co potwierdzał przewodnik. Zakup pamiątek też sprawił wiele radości. Dzieci wróciły bardzo zadowolone.

Czytaj dalej

26 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Bielsku, odbyła się pierwsza edycja konkursu międzyszkolnego „Turniejada dla Uczniaka”, w której wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bielsku, Ciachcinie, Leszczynie Szlacheckim, Zagrobie, Zągotach, Drobinie oraz ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Płocku.
Konkurs składał się z czterech etapów.  W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali multimedialny quiz o niepełnosprawności. W II etapie nasi uczestnicy oddali się twórczości tworząc plakat pt. „Niepełnosprawność oczami dziecka”.  Trzeci i czwarty etap to zmagania z kalamburami oraz odczytywaniem słów zapisanych alfabetem Braill’a.

Czytaj dalej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku zaprasza rodziców z terenu gminy Bielsk na CYKL WARSZTATÓW UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH. Warsztaty są nieodpłatne i odbędą się w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku dniach: 27.04.2022r., 10.05.2022r. 18.05.2022r. oraz 23.05.2022r. w godz. od 8.30 do 13.00.
Ilość osób na warsztatach ograniczona max. 10 osób. w grupie, zapisy pod nr tel. 24 265 01 21.
Tematyka warsztatów poniżej.
ZAPRASZAMY !!!!!!
 

Czytaj dalej

Z okazji Światowego Dnia Ziemi i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie naszej szkoły zasiali nasionko czytelnictwa, z którego wyrosły: MĄDROŚĆ, INSPIRACJA, PRZYJAŹŃ, FANTAZJA, SIŁA, CIEKAWOŚĆ, WIEDZA, RADOŚĆ, WYOBRAŹNIA, MARZENIA. Wszystkie magiczne roślinki zostały umieszczone w ekologicznych doniczkach (puszka, butelki, kartony) i ozdobione naturalnymi elementami (papier, sznurek, szyszki). Wyobraźnia uczestników  była nieograniczona.

Za udział w konkursie uczniowie otrzymali dyplomy i książki, a magiczne roślinki stały się dodatkową ozdobą biblioteki.

Czytaj dalej

19. kwietnia 2022 roku obchodzimy 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas ll wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.
Już od 10 lat Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuję akcję społeczno-edukacyjną #Żonkile Tematem przewodnim w tym roku jest MIŁOŚĆ
My także pamiętamy i jak co roku dołączamy do akcji.

W dniu 11 kwietnia 2022r. w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty wielkanocne we współpracy z Fundacją Miasto- Państwo. Nasi „artyści” mieli okazję wykonać wielkanocne ozdoby. Dużą radość  dzieciom sprawiły wielkanocne zajączki, świąteczne koszyczki oraz kolorowe pisanki. Wszystkim dopisywały humory. Z niecierpliwością czekamy na święta, podczas których nasze ozdoby będą gościły  na świątecznych stołach.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa