AKTUALNOŚCI
POCZTA WALENTYNKOWA
W naszej szkole kolejny raz zorganizowana była poczta Walentynkowa. To doskonała okazja, aby wyznać miłość swojej sympatii. Co ważne, można zrobić to anonimowo. W określonym czasie miłosne wyznania były zbierane do specjalnego pojemnika, a następnie – w dniu zakochanych 14 lutego, rozdawane w klasach przez specjalnych posłanników. Walentynkę można było przygotować wcześniej, która zachwyciła naszą sympatię. Najważniejsze jest jednak wyznanie, czasem najwięcej radości może wywołać zwykła kartka wyrwana z zeszytu, na której znajdą się „te” słowa, od „tej” osoby.
Samorząd Uczniowski
ZABAWA WALENTYNKOWA
Walentynki to dobra okazja do świętowania. 13 lutego odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowo-walentynkowa. Miejscem zabawy była sala gimnastyczna, którą udekorowały dzieci z Samorządu Uczniowskiego. W trakcie zabawy odbył się konkurs dla klas I-III na króla i królową balu, oraz konkurs dla klas IV-VII „Piosenki o miłości”. Reprezentanci klas zaprezentowali piosenki o tematyce miłosnej. Zachwycili komisję swoimi strojami i choreografią. Po obradach komisja z trudem podjęła decyzję o wygranej klasy IVb. W czasie zabawy Uczennice klas IV-VII zaprezentowały układ tańca do piosenki „Chocolate choco choco”, po czym zaprosiły wszystkich uczniów do wspólnego tańca. Wszyscy miłośnicy tańca z wielką ochotą bawili się podczas dyskoteki.
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Wiele z nich zostało przeniesionych w nasze szkolne mury. Już na Mikołajki uczniowie z trójek klasowych przystroili choinkę, która dumnie prezentuje się na dolnym korytarzu. Choinka symbolizuje nadchodzące święta. W naszej szkole we wszystkich klasach uczniowie będą ubierać choinki, by móc w świątecznym nastroju uroczyście świętować wigilię.
Samorząd Uczniowski
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
Andrzejki to czas wróżb i zabaw. Wykorzystaliśmy to organizując w naszej szkole dyskotekę i komnatę wróżb dla uczniów całej szkoły. Impreza została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Opiekunami były Pani Marta Woźniak i Sylwia Karpińska.
Wszyscy poza zabawą taneczną mieli możliwość wróżenia. Uczniowie z trójek klasowych przygotowali dla innych uczniów komnatę, w której uczniowie mogli wywróżyć swoją przyszłość. Można było poznać swoją przyszłość z kart, dłoni, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby.
Dodatkowo samorząd bardzo zaskoczył nas wszystkich i przygotował dla wszystkich ciasteczko z wróżbą.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania zabawy.
Samorząd Uczniowski
11 listopada
W dniu 11 listopada 2017 roku wraz z trójką uczniów reprezentujących poczet sztandarowy naszej szkoły, uczestniczyliśmy w obchodach 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Jana Chrzciciela w Bielsku. Po mszy uroczystości przeniosły się pod pomnik pamięci pomordowanych podczas II Wojny Światowej Druhów OSP , gdzie złożono kwiaty oraz znicze. Obchody zakończyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Bielsku, gdzie uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Ciachcinie zaprezentowali program poetycko-muzyczny dotyczący Święta Niepodległości.
Samorząd Uczniowski
Ślubowanie klas I
17.10.2017 roku w Szkole Podstawowej w Bielsku odbyło się Ślubowanie klasy 1a i 1b, które zostało zorganizowane przez Panie Monikę Wereszyńską, Anetę Skomórską i Sylwię Karpińską. Dzieci deklamowały wiersze, śpiewały piosenki i zaprezentowały pokaz taneczno – gimnastyczny. Pierwszaki otrzymały legitymacje uczniowskie i czytelnicze. Pani dyrektor pasowała dzieci na uczniów naszej szkoły. W całości uczestniczył Poczet Sztandarowy, który zawsze dumnie reprezentuje szkołę.
Samorząd Uczniowski
Zbiórka książek
W październiku Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Sylwii Karpińskiej i Marty Woźniak, oraz świetlica szkolna zbierali książki nowe i używane dla dzieci i dorosłych. Celem była pomoc w stworzeniu biblioteki dla pacjentów Hospicjum w centrum Medycznym GRUPA ZDROWIE w Kraszewie-Czubakach.
Wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki- serdecznie dziękujemy!
Samorząd Uczniowski
Wielka zbiórka książek!
Oddaj książkę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wspólnie stworzymy bibliotekę dla pacjentów Hospicjum w centrum Medycznym GRUPA ZDROWIE.
Książki nowe i używane zbieramy do końca października w świetlicy szkolnej.
Samorząd Uczniowski i Świetlica
Wyjście na cmentarz
31.10.2017r tuż przed świętem Wszystkich Świętych, trójki klasowe wraz z opiekunem Sylwią Karpińską wybrali się na spacer, na cmentarz, aby zapalić znicze na opuszczonych grobach. Dla dzieci to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o bliskich, których już nie ma. Celem spaceru było oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli podczas wojny i zapalenie zniczy na ich pomniku. Dodatkowo dzieci wyrzuciły liście, które leżały na starych opuszczonych grobach.
Samorząd Uczniowski
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
29 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach mogli wziąć udział wszyscy uczniowie klas V-VII pod warunkiem uzyskania minimum 50 głosów. Spośród uczniów wyłoniło się czworo kandydatów chętnych do wstąpienia do Samorządu Uczniowskiego. Byli to: Julia Dymek, Oliwia Sworska, Dawid Rączkowski i Adam Racki. Przed wyborami odbyło się spotkanie uczniów, na którym kandydaci przedstawiali swoje programy wyborcze i zachęcali kolegów, żeby na nich głosowali. W głosowaniu brali udział uczniowie klas IV-VII pod warunkiem okazania ważnej legitymacji szkolnej.
W wyborach wzięło udział 123 uczniów. Frekwencja wyniosła 56%. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Bielsku na przewodniczącego szkoły w roku szkolnym 2017/2018 jednogłośnie wybrali Julię Dymek, która zdobyła aż 86 głosów. Zastępcą z ilością 30 głosów został Adam Racki.
Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy wdrożenia swoich pomysłów w życie szkoły. Resztę kandydatów zapraszamy do ponownego startowania w przyszłym roku.
Z okazji Dnia Chłopaka najserdeczniejsze życzenia, abyście zawsze mieli wiele powodów do radości i zawsze, z tą samą konsekwencją, uparcie dążyli do celu. Byście nigdy nie wątpili w piękno życia i zawsze wierzyli we własne możliwości.
Samorząd Uczniowski
SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS – WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Kandydaci i ich programy wyborcze.
Julia Dymek kl. VII b
Program wyborczy:
- Wprowadzenie możliwości korzystania z telefonów komórkowych w celach edukacyjnych.
- Wprowadzenie szczęśliwego numerka (chodzi o to, że codziennie lub raz w tygodniu byłby losowany szczęśliwy numerek, który odpowiada numerom z dziennika i ta osoba, która jest wpisana pod wylosowany numer w danym dniu nie byłaby pytana i nie pisałaby niezapowiedzianych kartkówek).
- Wprowadzenie automatu z wodą.
- Wprowadzenie skrzynki, do której uczniowie będą mogli wrzucać pomysły i uwagi dotyczące pracy szkoły.
- Rozszerzenie kół zainteresowań (w zależności od potrzeb uczniów).
- Wprowadzenie możliwości poprawy co najmniej 1 kartkówki w semestrze.
- Wprowadzenie większej ilości konkursów artystycznych.
- Wprowadzenie spotkań z przedstawicielami określonych stanowisk w celu łatwiejszego wyboru zawodu w późniejszych latach.
- Wprowadzenie gazetki szkolnej wykonywanej przez uczniów.
- Przywrócenie radio-węzła.
- Dzień Kolorowych Ubrań- chodzi tu o to, że będzie wyznaczony 1 dzień w tygodniu, w którym uczniowie będą się ubierać na jeden kolor, a jeśli cała klasa się na dany kolor ubierze, to nie będzie mieć zadanej pracy domowej.(np. w piątek).
- Zorganizowanie balu szkolnego, na którym będzie wybierany król i królowa balu (np. z okazji walentynek).
- Loterie na przywileje w szkole za szczególne osiągnięcia, np. udział w konkursach, praca na rzecz szkoły, szóstka itp. Wyróżniony uczeń może się zapisać na listę loteryjną i jeśli zostanie wylosowany, będzie miał przyznany określony przywilej, np. przez tydzień wchodzi się na obiad bez kolejki albo uczeń nie będzie wybierany do ustnej odpowiedzi w danym tygodniu.
Adam Racki VI a
Program wyborczy:
,,Latające talerze – przyszłością stołówek”
Jeśli na mnie zagłosujesz, głosu nie zmarnujesz! Wy mówicie, a ja robię. Chcesz, by było fajnie? Zagłosuje na mnie!
Jako przewodniczący Samorządu Uczniowskiego postaram się zmienić następujące rzeczy w naszej szkole:
- Większa ilość konkursów międzyklasowych.
- Większa liczba książek w bibliotece.
- Pomoc mniej zdolnym uczniom.
- Sklepik szkolny w naszej szkole.
- Niezadawanie pracy domowej na weekend.
Dawid Rączkowski VI b
Program wyborczy:
- Klasy od IV – VII mogą korzystać na długiej przerwy z sali gimnastycznej.
- Częste korzystanie na lekcjach z komputerów (nie tylko na informatyce).
- Radiowęzeł z muzyką.
- Uczniowie klas IV-VII mogą korzystać z komputerów w sali numer 13.
- Zbiórka pieniędzy na pomoc dla uczniów potrzebujących.
Oliwia Sworska VIIa
Program wyborczy:
- Korzystanie z sali gimnastycznej i komputerowej pomiędzy lekcjami.
- Nie zadawanie pracy domowej na weekendy.
- Zwiększenie ilości konkursów w różnych dziedzinach.
- Zorganizowanie większej liczby dyskotek. Zorganizowanie Balu Bożonarodzeniowego.
- Więcej akcji charytatywnych.
- Zorganizowanie sklepiku szkolnego.
- Przerwa dla uczniów. (Nie przetrzymywanie uczniów w klasach po dzwonku)
Uważam jednak, że najważniejsze jest Wasze zdanie, dlatego będę wsłuchiwała się w wasze głosy.
Skład Rady Samorządu Uczniowskiego:
Przewodnicząca: Julia Wójcik kl. VII b
Zastępca: Adam Racki kl. VI a
Opiekun: p. Marta Woźniak, p. Sylwia Majewska
W ramach S.U. działają 3 sekcje: porządkowa, graficzna, naukowo – artystyczna.
Samorząd Uczniowski funkcjonuje w naszej szkole w oparciu o opracowany roczny plan pracy.
Samorząd prowadzi rozległą sferę działalności kulturalno-wychowawczej. Na szczególną uwagę zasługują:
„GÓRA GROSZA” – ogólnopolska akcja, której głównym celem jest zbieranie funduszy dla dzieci osieroconych.
„POMÓŻ I TY” – ogólnopolska akcja na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych.
W ramach działalności samorządu organizowane są imprezy andrzejkowe, na których nie może zabraknąć tradycyjnych wróżb, zabawy choinkowe z licznymi konkursami, a także działająca w dniu zakochanych poczta walentynkowa.
Tradycją stało się także organizowanie pierwszego dnia wiosny turniejów, w których biorą udział uczniowie i nauczyciele, każdego roku ten dzień wspaniale integruje całą społeczność szkolną.
Mobilizujemy uczniów do dbania o wystrój sal lekcyjnych, w prowadzonym konkursie „Super Klasa”. Pomagamy w utrzymaniu porządku w szkole, poprzez wprowadzenie dyżurów wśród uczniów. Wprowadziliśmy zwyczaj „Szczęśliwego koloru”, który zwalnia ucznia z odpowiedzi i kartkówek w danym dniu miesiąca. Aktualizujemy gazetkę informacyjną i okolicznościową na korytarzu szkolnym.