SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Plan pracy    Trójki klasowe   Regulamin SU

AKTUALNOŚCI


Koncert wiosenny w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w Płocku.

Dnia 24.04.2024 r. w naszej szkole odbył się koncert wiosenny w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w Płocku.
Wszystkich zgromadzonych uczestników koncertu przywitała pani dyrektor Maria Kluge. Wyraziła swoje zadowolenie, że mogliśmy gościć artystów w murach naszej szkoły. Dla uczniów i nauczycieli szkoły było to szczególnie ważne wydarzenie, gdyż mogliśmy na żywo wysłuchać pięknej muzyki, poznać nowe instrumenty oraz obcować z kulturą.
Pan Grzegorz Dębski rozpoczynając koncert, przedstawił uczniów, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Zaprezentowane utwory to zarówno muzyka klasyczna jak i współczesna.
Serdecznie dziękujemy za koncert młodym artystom, a szczególnie panu Grzegorzowi Dębskiemu – wicedyrektorowi Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w Płocku, za pozytywną odpowiedź na nasze zapotrzebowanie na kulturę wysoką.
Obecnie trwa rekrutacja do płockiej szkoły muzycznej. Dzieci mogą tam ciekawie i twórczo spędzić czas, rozwijać swoje pasje i talenty pod profesjonalnym kierownictwem.
Liczymy na dalszą współpracę międzyszkolną.

Samorząd Uczniowski


DZIEŃ SZALONYCH FRYZUR I NAKRYĆ GŁOWY

W ramach zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski w dniach 18 – 22 marca szalonego wiosennego tygodnia, uczniowie chętnie włączyli się do wspólnej zabawy, wykazując się przy kolejnych zadaniach dużą kreatywnością. 
Na szczególne uznanie zasługują Ci, którzy wykazali się pomysłowością przy tworzeniu fantazyjnych nakryć głowy oraz niezwykłych fryzur. W konkursie na najbardziej szalone i oryginalne nakrycie głowy przyznano następujące miejsca:
1 miejsce – klasa IVa
2 miejsce – klasa IIIb
3 miejsce – klasa VIIa
Dziękujemy wszystkim za włączenie się do wspólnej zabawy! Trzeba przyznać, że był to ciekawy i zabawny czas, który trzeba koniecznie powtórzyć.

Świąteczne życzenia

ŚWIĘTUJ DZIEŃ KOBIET Z SAMORZĄDEM UCZNIOWSKIM!


DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA


BAL KARNAWAŁOWY


MIKOŁAJKI!


Dyskoteka Andrzejkowa


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka


DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

7 listopada 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominaliśmy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa, ponieważ 5 listopada przypada dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Uczniowie naszej szkoły przebrali się za ulubionych bohaterów bajek, co zwalniało ich z pisania niezapowiedzianych kartkówek i z odpowiedzi ustnych na wszystkich przedmiotach. Na naszych korytarzach można było spotkać księżniczki, piratów, Smerfy, Minionka i wiele innych barwnych postaci.

Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie naszych uczniów w świat bajek sprawiło dużo radości.


SKRZYNKA POMYSŁÓW I ŻYCZEŃ

Drodzy Uczniowie,
chcemy, abyście mieli jeszcze większy wpływ na życie naszej szkoły, stąd idea: „Skrzynki pomysłów i życzeń”. Do skrzyneczki można kierować swoje prośby i życzenia, ciekawe pomysły, propozycje, co mogłoby się zmienić w szkole. Prośby mogą być anonimowe, a życzenia… od tych pozornie błahych do tych najśmielszych !

Przeczytamy wszystkie !

 Skrzynka znajduje się na pierwszym piętrze tuż pod tablicą Samorządu Uczniowskiego. List może być anonimowy, jednak pisany nie dla żartu ! Wulgarne i obraźliwe nie będą brane pod uwagę.

Serdecznie prosimy o rozsądną i przemyślaną korespondencję.

Czekamy na zgłoszenia !

Zasady korzystania ze „Skrzynki pomysłów i życzeń”:

 1. Każdy uczeń ma prawo zgłosić inicjatywę, wyrazić swoją opinię bądź prośbę.
 2. Chcąc zgłosić propozycję, należy spisać ją na kartce i anonimowo wrzucić do skrzynki.
 3. Skrzynka będzie opróżniania raz na miesiąc przez opiekunów SU. Jeśli inicjatywa zyska zainteresowanie, podjęte zostaną kroki w celu jej wdrożenia.
 4. Inicjatywy, które nie zdążą być zrealizowane w danym roku szkolnym lub będą w trakcie realizacji, Zarząd SU przekazuje nowemu Zarządowi SU.

Pamiętajcie!

To Wy, drodzy Uczniowie, jesteście najważniejsi w szkole.

Zmieniamy wspólnie rzeczywistość szkolną !


DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE!

Samorząd Uczniowski we współpracy z biblioteką szkolną zorganizował Dzień Chłopaka. Z tej okazji chętni uczniowie mogli zrobić sobie zabawne zdjęcie SUPER CHŁOPAKA.
W bibliotece można było obejrzeć wystawę książek, których bohaterami byli chłopcy, np. Piotruś Pan.
W świętowanie tego dnia mogli włączyć się wszyscy uczniowie, nie tylko chłopcy, ponieważ każdy, kto tego dnia miał na sobie krawat, był zwolniony z odpytywania przez nauczycieli.

Dzień Chłopaka! Dzień Krawata!


WYBORY DO SAMORZĄDU  UCZNIOWSKIEGO!

Kandydat wypełnia zgłoszenie, które można pobrać TUTAJ lub w sekretariacie szkoły.


22 marca – Światowy Dzień Wody


21 marca – Dzień Kolorowej Skarpetki


Życzenia z okazji Dnia Kobiet


DYSKOTEKA WALENTYNKOWA


DYSKOTEKA WALENTYNKOWA!


WALENTYKI !


Fundacji „Różowa Skrzyneczka”

Dzięki przychylności Fundacji „Różowa Skrzyneczka” nasza szkoła otrzymała darmowe środki higieniczne dla dziewcząt.
W damskich toaletach w części szkoły dla klas 4-8 oraz przy hali sportowej zawisły różowe skrzyneczki zawierające środki higieniczne, z których może skorzystać każda uczennica, kiedy będzie taka potrzeba.
„Różowa skrzyneczka” to ogólnopolski program przeciwdziałający tak zwanemu wykluczeniu menstruacyjnemu. Już ponad 3.000 skrzyneczek znalazło się w szkołach, bursach, placówkach edukacyjnych, szpitalach, kinach, bibliotekach, teatrach.
Celem programu jest zapewnienie powszechnego dostępu w przestrzeni publicznej do bezpłatnych podpasek oraz przekazywanie rzetelnych informacji w tym zakresie. Program stara się przełamać tabu związane z menstruacją w Polsce, włączając do dyskusji zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Głośno mówi o potrzebie ekologicznych i zdrowych rozwiązań na czas okresu.
Korzystanie z różowej skrzyneczki jest komfortowe i dyskretne, dostosowane do  potrzeb młodych  dziewcząt.
Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że Fundacja „Różowa Skrzyneczka” pozytywnie zareagowała na naszą prośbę. 

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego


Spotkanie z piłkarzami ręcznymi

W czwartek 19 stycznia 2023 r. w naszej szkole niezwykłą lekcję wf-u poprowadzili zawodnicy z Sekcji Piłki Ręcznej Wisła Płock- Krystian Witkowski i Gonzalo Perez w towarzystwie Wiślackiego Misia. Uczniowie klas I-III z wielkim entuzjazmem uczestniczyli w zajęciach, świetnie się przy tym bawiąc. Zawodnicy młodym kibicom rozdawali autografy i pozowali do pamiątkowych zdjęć.
Mamy ogromną nadzieję, że jeszcze nie raz odwiedzą naszą szkołę.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i nauczyciele wychowania fizycznego


STOP PUSTYM MISKOM!

DZIEŃ KOSZULI
13 stycznia w piątek z okazji Międzynarodowego Dnia Koszuli uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w bardzo eleganckim wydaniu. Tego dnia każdy uczeń w koszuli był zwolniony z odpowiedzi na lekcjach. W klasie 5a wszyscy założyli ten element garderoby.
Samorząd Uczniowski.

Międzynarodowy Dzień Koszuli

Koszula to ponadczasowy element garderoby. Poprawia prezentację i można dostosować ją do każdej okazji.
Samorząd Uczniowski 13 stycznia 2023 roku organizuje Dzień Koszuli. Uczniowie, którzy zaprezentują elegancki ubiór, będą zwolnieni z pytania na lekcjach.


Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

6 grudnia 2022 roku naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj wraz ze swoim Pomocnikiem. W tym dniu odbył się konkurs na najładniej udekorowane drzwi od  sali lekcyjnej. Kryteria oceny były następujące: wielkość dekoracji, technika wykonania, pomysłowość, a przede wkład własny. Bardzo trudno było wyłonić zwycięzców, gdyż wszyscy stanęli na wysokości zadania. Jury postanowiło wyróżnić klasę Vc, która wykazała się pomysłowością i starannością w wykonaniu dekoracji świątecznej na drzwiach swojej sali.

Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Samorząd Uczniowski


OCZUJMY MAGIĘ ŚWIĄT!


DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ 21 LISTOPADA 2022


Wyniki konkursu pt. „Origami”

Miło nam poinformować, że szkolny konkurs pt. „Origami” został rozstrzygnięty!

Podajemy zwycięzców:
I miejsce – Marcelina Gawińska IV b
II miejsce – Mateusz Siemieniec VIII c
III miejsce – Julia Staniszewska VIII a

Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy zaangażowali się w szkolny konkurs, a zwycięzcom gratulujemy.


SZKOLNY KONKURS ORIGAMI

W związku ze Światowymi Dniami Origami ogłaszamy konkurs dla uczniów klas IV-VIII na  pracę wykonaną techniką origami (wielkość i technika dowolna).
Prace należy dostarczyć między 18.10.2022 r. a 25.10.2022 r.  do świetlicy szkolnej, do p. M. Szumskiej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie !

Dla zwycięzców przewidziane są drobne upominki, a dla wszystkich uczestników dyplomy.


Wyniki konkursu pt. Portret ulubionego nauczyciela z naszej szkoły

Z okazji dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali konkurs pt. „Portret ulubionego nauczyciela z naszej szkoły”. Prace uczniów zostały wywieszone na korytarzu i nagrodzone.

Dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy !

WYNIKI WYBORÓW DO SMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

12 października 2022 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  Przed wyborami odbyła się prezentacja programów wyborczych kandydatów.
Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Bielsku  została  JULIA ŁĘCKA !!!

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i życzymy owocnej pracy na rzecz całej społeczności szkolnej.


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

„Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,
aby jednakowo dobrze działo się wszystkim,
którzy razem uczą się, działają…,
żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał…,
żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się,
pilnował porządku i praworządności…
to nie tylko praca, ale i walka…
w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości…”.

Janusz Korczak

Wybory do szkolnego Samorządu Uczniowskiego odbędą się 12 października 2022 roku.
Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH chcących mieć wpływ na to, co dzieje się w naszej szkole oraz osoby z głową pełną pomysłów na zmiany.
Masz bardziej ambitne plany? Chcesz mieć wpływ na funkcjonowanie szkoły?
Jesteś przykładem dla innych? Chcesz coś zmienić?
Nie zwlekaj. Wypełnij zgłoszenie, które można pobrać TUTAJ lub w świetlicy szkolnej.
Stwórz plakat wyborczy ze swoimi postulatami i przynieś go najpóźniej do 30 września 2022 roku do opiekunów SU (świetlica).
Rejestrację kandydatów prowadzą opiekunowie SU – p. M. Popławska, p. M. Szumska, p. D. Zegler-Połczyńska.

Czekamy na Wasze kandydatury !!!! Stwórzcie wizję nowoczesnej szkoły.

>>> DO POBRANIA CV <<<


 
WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Wyniku przeprowadzonego w dniu dzisiejszym głosowania, Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022, stosunkiem głosów 56% do 44% został wybrany KACPER TOMCZAK!
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w pracy na rzecz społeczności szkolnej!
Gratulujemy również osiągniętego wyniku MARCELINIE BOROWSKIEJ!

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!
Drodzy Uczniowie! Już jutro poznamy nowego Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej. Wasz głos ma znaczenie. Zagłosujcie świadomie i odpowiedzialnie.
Prezentujemy sylwetki kandydatów i ich programy wyborcze.
 
 

Konkurs fotograficzny „Koci przyjaciele”

Serdecznie zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym w ramach obchodów Światowego Dnia Kota.
(17 lutego).
„Koci przyjaciele”

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Bielsk.
Cele konkursu:
• Uczenie dzieci szacunku do zwierząt.
• Rozwijanie u dzieci zainteresowania fotografią.
• Uwrażliwianie na potrzeby zwierząt.
Zadaniem uczestników jest wykonanie ciekawej, kreatywnej fotografii swojego pupila.
Każda praca musi być wykona samodzielnie i posiadać metryczkę: imię i nazwisko, klasa, nazwa szkoły, imię pupila. Jeden uczestnik może złożyć 1 zdjęcie.
Prace – z dopiskiem Konkurs fotograficzny „Koci przyjaciele”– należy przesłać do organizatorów. Termin składania prac mija dn. 15.02.2021r.
Prace można przesłać na adres: specjalistkiszkolnebielsk@gmail.com, lub za pomocą Facebooka Samorząd Uczniowski SP Bielsk lub Gminna Biblioteka Publiczna w Bielsku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17.02.2021r.
Regulamin konkursu dostępny na stronie: www.spbielsk.pl

Organizatorami konkursu są:
Gminna Biblioteka Publiczna w Bielsku,
Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Bielsku
(p. Danuta Wysocka, p. Dorota Domeradzka, p. Anna Majcher).

 Regulamin konkursu


Świąteczne życzenia od Samorządu Uczniowskiego


W związku z tym, że tylko jedna osoba zgłosiła swoją kandydaturę na przewodniczącego SU oraz spełniła ona wszystkie wymagania, odstąpiono od przeprowadzania wyborów.
Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej im. W. Broniewskiego w Bielsku w roku szkolnym 2020/2021 zostaje Karolina Kobuszewska z klasy VIIIb.

Serdecznie gratulujemy!


POMAGAMY  ZOSI

 11 września 2020 r. r. w  naszej  szkole odbyła się zbiórka charytatywna na leczenie Zosi. Akcja została wcześniej poprzedzona kiermaszem zabawek.  Apel o pomoc Zosi spotkał się z dużym odzewem wśród społeczności szkolnej.  Łącznie z kiermaszu i zbiórki uzyskano  2650 zł.  Kwota  została wpłacona dla  Zosi na konto Fundacji.

SERDECZNIE   DZIĘKUJEMY UCZNIOM, RODZICOM GRONU PEDAGOGICZNEMU, PRACOWNIKOM  SZKOŁY I WSZYSTKIM DARCZYŃCOM ZA OKAZANE  SERCE  I WSPARCIE.

Samorząd Uczniowski
Wolontariat wraz z opiekunami


ŻYCZENIA OD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

30 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przed wyborami odbyła się prezentacja programów wyborczych kandydatów. Jako pierwsza wystąpiła Zuzanna Woja z klasy VIIb, następnie swoje pomysły przedstawił Adam Racki uczeń klasy VIIIa. W tym roku szkolnym uczniowie swoim zaufaniem obdarzyli Adama Rackiego wybierając go na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz całej społeczności szkolnej.


27.09.2019r. odbędą się w naszej szkole wybory do SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

JESTEŚ UCZNIEM KLASY VII LUB VIII?
CHCESZ MIEĆ WPŁYW NA FUNKCJONOWANIE SZKOŁY?
CHCESZ COŚ ZMIENIĆ?
MASZ FAJNE POMYSŁY?
JESTEŚ SPOŁECZNIKIEM I CHCESZ COŚ ZROBIĆ DLA INNYCH?
JESTEŚ PRZYKŁADEM DLA INNYCH?
MASZ WZOROWĄ  LUB BARDZO DOBRĄ OCENĘ Z ZACHOWANIA?

 • Zgłoś własną kandydaturę lub innego ucznia jako kandydata do  SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO naszej szkoły do 20.09.2019r. Rejestrację kandydatów prowadzą opiekunowie SU  – Pani Marta Woźniak, Pani Danuta Wysocka oraz Pani Izabela Krajenta
 • Uzasadnij swoje zgłoszenie
 • Zbierz 50 podpisów uczniów popierających Twój start w wyborach
 • Przedstaw  program działania.
 • Przeprowadź kampanię przedwyborczą w dniach od 23.09.2019r. do 26.09.2019r. (Zrób plakat, nagraj audycję, możesz utworzyć gazetkę szkolną)

PAMIĘTAJ !!! 27.09.2019r. Głosujemy !!!


Pierwszy Dzień Wiosny


Dzień bez telefonu

11 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień bez telefonu”. Jest to początek akcji nawołującej do świadomego i rozsądnego korzystania z telefonów. Uczniowie otrzymali ulotki informujące, czym jest FONOHOLIZM i jakie niesie ze sobą zagrożenie. Akcja będzie trwała do końca roku szkolnego w związku z przypadającym na dzień 15 lipca Międzynarodowym Dniem bez Telefonu Komórkowego. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się i ograniczenia czasu poświęcanego na spoglądanie w ekrany telefonów.


W piątek 30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował święto św. Andrzeja 
dla całej społeczności uczniowskiej.

W tym dniu świetlica została zamieniona w „salę wróżb”. Zadbano o dekorację i odpowiedni klimat. Uczniowie i uczennice ze starszych klas na czas zabawy zamienili się we wróżów i wróżki.
Niezwykli magowie przepowiadali wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia, nie zabrakło także ciasteczek z wróżbą. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.


WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Zgodnie z regulaminem ogólnopolskiej akcji „Samorządy mają głos”, w piątek 19 października odbyły się w naszej szkole wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
W dniu 18 października odbyła się debata kandydatów w której uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII. Kandydaci Julia Dymek z klasy VIII a i Adam Racki z klasy VII a odpowiadali na pytania oraz prezentowali swój program wyborczy na rok szkolny 2018/2019. Debatę poprowadziła Pani Opiekun Samorządu Uczniowskiego Marta Woźniak.
Dzień później uczniowie klas IV – VIII dokonywali wyboru przewodniczącego, a nad poprawnością i porządkiem głosowania czuwała specjalna Komisja Wyborcza, złożona z uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Danuty Wysockiej.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019 wybrana została JULIA DYMEK. SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!


Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej w Urzędzie Gminy Bielsk

W dniu 28 maja 2018 roku przedstawiciele Samorządu Klasowego Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wizycie w Urzędzie Gminy w Bielsku połączonej z obecnością na 37. Sesji Rady Gminy Bielsk. Przedstawiciele klas IV – VI Naszej Szkoły przed rozpoczęciem Sesji spotkali się i odbyli krótką rozmowę z Panem Wójtem Józefem Jerzym Rozkosz, po czym zaproszeni zostali na salę konferencyjną Urzędu Gminy gdzie odbywają się Sesje Rady. Punktualnie o 1400 Przewodniczący Rady Gminy Bielsk, Pan Wiesław Jan Linowski rozpoczął posiedzenie od serdecznego przywitania przybyłych gości w tym przedstawicieli Szkoły Podstawowej. Podczas Sesji poruszonych zostało wiele bieżących tematów, także tych dotyczących spraw oświatowych i Naszej Szkoły. Udzielone zostało również Panu Wójtowi absolutorium w zakresie wykonania założeń budżetowych przez Gminę Bielsk w roku ubiegłym, co przyjęte zostało przez wszystkich obecnych na sali gorącymi brawami i gratulacjami. Po głosowaniu Nasi Reprezentanci z Panią Dyrektor Marią Kluge wykonali pamiątkową fotografię z Panem Wójtem oraz Radnymi Gminy Bielsk. Podczas tej nietypowej lekcji wychowania obywatelskiego zwiedziliśmy budynek Urzędu Gminy oraz dowiedzieliśmy się jak wygląda praca Pana Wójta, Radnych oraz innych przedstawicieli Naszego Urzędu. Opiekunami uczniów byli nauczyciele Marta Woźniak, Danuta Wysocka oraz Łukasz Jędrzejewski


Wyniki konkursu klasowego zorganizowanego z okazji Dnia Języków Obcych.

Klasa

Czas wyjścia z pokoju

Liczba zdobytych punktów

IVa

20.53

34

IVb

17.27

34,5

IVc

16.45

36,5

Va

18.36

34,5

Vb

8.15

33,5

VIa 13.51

34,5

VIb

19.25

34,5

VIIa

19.23

33,5

VIIb

12.07

36,5

I miejsce – klasa VIIb

II miejsce – klasa IVc

III miejsce – klasa VIa


Wyniki akcji ,,Góra GROSZA”

Bardzo dziękujemy wszystkim klasom za włączenie się w szkolną akcję ,, Góra Grosza”. Cieszymy się, że nie jesteście obojętni na potrzeby innych i  chętnie włączacie się w akcje charytatywne. W tym roku udało nam się zebrać następujące kwoty :

3a (122,44 zł.), 5b (78,40 zł), 5a  (60, 61zł.), 6 a (33,21zł.), 6 b (22,75zł), 1 b (19,24 zł), 1a (11,90 zł.)

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI ZA ROK!!!


WYNIKI KONKURSU NA NAJBARDZIEJ SZALONĄ FRYZURĘ.

I miejsce – Aleksandra Chabowska VIIa

II miejsce – Julia Dymek VIIb

III miejsce – Julia Kujawska IVb

WYRÓŻNIENIE – Alicja Dumowska Va

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zabawy wykonania pięknych fryzur.


DZIEŃ SZALONYCH FRYZUR, ZORGANIZOWANY PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI


POCZTA WALENTYNKOWA

W naszej szkole kolejny raz zorganizowana była poczta Walentynkowa. To doskonała okazja, aby wyznać miłość swojej sympatii. Co ważne, można zrobić to anonimowo. W określonym czasie miłosne wyznania były zbierane do specjalnego pojemnika, a następnie – w dniu zakochanych 14 lutego, rozdawane w klasach przez specjalnych posłanników. Walentynkę można było przygotować wcześniej, która zachwyciła naszą sympatię. Najważniejsze jest jednak wyznanie, czasem najwięcej radości może wywołać zwykła kartka wyrwana z zeszytu, na której znajdą się „te” słowa, od „tej” osoby.

Samorząd Uczniowski


ZABAWA WALENTYNKOWA

Walentynki to dobra okazja do świętowania. 13 lutego odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowo-walentynkowa.  Miejscem zabawy była sala gimnastyczna, którą udekorowały dzieci z Samorządu Uczniowskiego.  W trakcie zabawy odbył się konkurs dla klas I-III na króla i królową balu, oraz konkurs dla klas IV-VII „Piosenki o miłości”. Reprezentanci klas zaprezentowali piosenki o tematyce miłosnej. Zachwycili komisję swoimi strojami i choreografią. Po obradach komisja z trudem podjęła decyzję o wygranej klasy IVb. W czasie zabawy Uczennice klas IV-VII zaprezentowały układ tańca do piosenki „Chocolate choco choco”, po czym zaprosiły wszystkich uczniów do wspólnego tańca. Wszyscy miłośnicy tańca z wielką ochotą bawili się podczas dyskoteki.


Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Wiele z nich zostało przeniesionych w nasze szkolne mury. Już na Mikołajki  uczniowie z trójek klasowych przystroili choinkę, która dumnie prezentuje się na dolnym korytarzu. Choinka symbolizuje nadchodzące święta. W naszej szkole we wszystkich klasach uczniowie będą ubierać choinki, by móc w świątecznym nastroju uroczyście świętować wigilię.

 Samorząd Uczniowski


DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Andrzejki to czas wróżb i zabaw. Wykorzystaliśmy to organizując w naszej szkole dyskotekę i komnatę wróżb dla uczniów całej szkoły. Impreza została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Opiekunami były Pani Marta Woźniak i Sylwia Karpińska.
Wszyscy poza zabawą taneczną mieli możliwość wróżenia. Uczniowie z trójek klasowych przygotowali dla innych uczniów komnatę, w której uczniowie mogli wywróżyć swoją przyszłość.  Można było poznać swoją przyszłość z kart, dłoni, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby.

Dodatkowo samorząd bardzo zaskoczył nas wszystkich i przygotował dla wszystkich ciasteczko z wróżbą.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania zabawy.

 Samorząd Uczniowski


11 listopada

         W dniu 11 listopada 2017 roku wraz z trójką uczniów reprezentujących poczet sztandarowy naszej szkoły, uczestniczyliśmy w obchodach 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

         Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Jana Chrzciciela w Bielsku. Po mszy uroczystości przeniosły się pod pomnik pamięci pomordowanych podczas II Wojny Światowej Druhów OSP , gdzie złożono kwiaty oraz znicze. Obchody zakończyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Bielsku, gdzie uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Ciachcinie zaprezentowali program poetycko-muzyczny dotyczący Święta Niepodległości.

Samorząd Uczniowski


Ślubowanie klas I

         17.10.2017 roku  w Szkole Podstawowej w Bielsku odbyło się Ślubowanie klasy 1a i 1b, które zostało zorganizowane przez Panie Monikę Wereszyńską, Anetę Skomórską i Sylwię Karpińską. Dzieci deklamowały wiersze, śpiewały piosenki i zaprezentowały pokaz taneczno – gimnastyczny. Pierwszaki otrzymały legitymacje uczniowskie i czytelnicze. Pani dyrektor pasowała dzieci na uczniów naszej szkoły. W całości uczestniczył Poczet Sztandarowy, który zawsze dumnie reprezentuje szkołę.

Samorząd Uczniowski


Zbiórka książek

         W październiku Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Sylwii Karpińskiej i Marty Woźniak, oraz świetlica szkolna zbierali książki nowe i używane dla dzieci i dorosłych. Celem była pomoc w stworzeniu biblioteki  dla pacjentów Hospicjum w centrum Medycznym GRUPA ZDROWIE w Kraszewie-Czubakach.
Wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki- serdecznie dziękujemy!

                                                                                     Samorząd Uczniowski


Wielka zbiórka książek!

Oddaj książkę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wspólnie stworzymy bibliotekę  dla pacjentów Hospicjum w centrum Medycznym GRUPA ZDROWIE.

Książki nowe i używane zbieramy do końca października  w świetlicy szkolnej.

Samorząd Uczniowski i Świetlica


Wyjście na cmentarz

         31.10.2017r tuż przed świętem Wszystkich Świętych, trójki klasowe wraz z opiekunem Sylwią Karpińską wybrali się na spacer, na cmentarz, aby zapalić znicze na opuszczonych grobach. Dla dzieci to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o bliskich, których już nie ma. Celem spaceru było oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli podczas wojny i zapalenie zniczy na ich pomniku. Dodatkowo dzieci wyrzuciły liście, które leżały na starych opuszczonych grobach.

Samorząd Uczniowski


Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

29 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach mogli wziąć udział wszyscy uczniowie klas V-VII pod warunkiem uzyskania minimum 50 głosów. Spośród uczniów wyłoniło się czworo kandydatów chętnych do wstąpienia do Samorządu Uczniowskiego. Byli to: Julia Dymek, Oliwia Sworska, Dawid Rączkowski i Adam Racki. Przed wyborami odbyło się spotkanie uczniów, na którym kandydaci  przedstawiali swoje programy wyborcze i zachęcali kolegów, żeby na nich głosowali. W głosowaniu brali udział uczniowie klas IV-VII pod warunkiem okazania ważnej legitymacji szkolnej.
W wyborach wzięło udział 123 uczniów. Frekwencja wyniosła 56%. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Bielsku na przewodniczącego szkoły w roku szkolnym 2017/2018 jednogłośnie wybrali Julię Dymek, która zdobyła aż 86 głosów. Zastępcą z ilością 30 głosów został Adam Racki.

Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy wdrożenia swoich pomysłów w życie szkoły. Resztę kandydatów zapraszamy do ponownego startowania w przyszłym roku.


Z okazji Dnia Chłopaka najserdeczniejsze życzenia, abyście zawsze mieli wiele powodów do radości i zawsze, z tą samą konsekwencją, uparcie dążyli do celu. Byście nigdy nie wątpili w piękno życia i zawsze wierzyli we własne możliwości.

Samorząd Uczniowski


SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS – WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Kandydaci i ich programy wyborcze.

Julia Dymek kl. VII b


Program wyborczy:

 • Wprowadzenie możliwości korzystania z telefonów komórkowych w celach edukacyjnych.
 • Wprowadzenie szczęśliwego numerka (chodzi o to, że codziennie lub raz w tygodniu byłby losowany szczęśliwy numerek, który odpowiada numerom z dziennika i ta osoba, która jest wpisana pod wylosowany numer w danym dniu nie byłaby pytana i nie pisałaby niezapowiedzianych kartkówek).
 • Wprowadzenie automatu z wodą.
 • Wprowadzenie skrzynki, do której uczniowie będą mogli wrzucać pomysły i uwagi dotyczące pracy szkoły.
 • Rozszerzenie kół zainteresowań (w zależności od potrzeb uczniów).
 • Wprowadzenie możliwości poprawy co najmniej 1 kartkówki w semestrze.
 • Wprowadzenie większej ilości konkursów artystycznych.
 • Wprowadzenie spotkań z przedstawicielami określonych stanowisk w celu łatwiejszego wyboru zawodu w późniejszych latach.
 • Wprowadzenie gazetki szkolnej wykonywanej przez uczniów.
 • Przywrócenie radio-węzła.
 • Dzień Kolorowych Ubrań- chodzi tu o to, że będzie wyznaczony 1 dzień w tygodniu, w którym uczniowie będą się ubierać na jeden kolor, a jeśli cała klasa się na dany kolor ubierze, to nie będzie mieć zadanej pracy domowej.(np. w piątek).
 • Zorganizowanie balu szkolnego, na którym będzie wybierany król i królowa balu (np. z okazji walentynek).
 • Loterie na przywileje w szkole za szczególne osiągnięcia, np. udział w konkursach, praca na rzecz szkoły, szóstka itp. Wyróżniony uczeń może się zapisać na listę loteryjną i jeśli zostanie wylosowany, będzie miał przyznany określony przywilej, np. przez tydzień wchodzi się na obiad bez kolejki albo uczeń nie będzie wybierany do ustnej odpowiedzi w danym tygodniu.

Adam Racki VI a

Program wyborczy:
,,Latające talerze – przyszłością stołówek”
Jeśli na mnie zagłosujesz, głosu nie zmarnujesz! Wy mówicie, a ja robię. Chcesz, by było fajnie? Zagłosuje na mnie!

Jako przewodniczący Samorządu Uczniowskiego postaram się zmienić następujące rzeczy w naszej szkole:

 • Większa ilość konkursów międzyklasowych.
 • Większa liczba książek w bibliotece.
 • Pomoc mniej zdolnym uczniom.
 • Sklepik szkolny w naszej szkole.
 • Niezadawanie pracy domowej na weekend.

Dawid Rączkowski VI b


Program wyborczy:

 • Klasy od IV – VII mogą korzystać na długiej przerwy z sali gimnastycznej.
 • Częste korzystanie na lekcjach z komputerów (nie tylko na informatyce).
 • Radiowęzeł z muzyką.
 • Uczniowie klas IV-VII mogą korzystać z komputerów w sali numer 13.
 • Zbiórka pieniędzy na pomoc dla uczniów potrzebujących.

Oliwia Sworska VIIa

Program wyborczy:

 • Korzystanie z sali gimnastycznej i komputerowej pomiędzy lekcjami.
 • Nie zadawanie pracy domowej na weekendy.
 • Zwiększenie ilości konkursów w różnych dziedzinach.
 • Zorganizowanie większej liczby dyskotek. Zorganizowanie Balu Bożonarodzeniowego.
 • Więcej akcji charytatywnych.
 • Zorganizowanie sklepiku szkolnego.
 • Przerwa dla uczniów. (Nie przetrzymywanie uczniów w klasach po dzwonku)
  Uważam jednak, że najważniejsze jest Wasze zdanie, dlatego będę wsłuchiwała się w wasze głosy.

Skład Rady Samorządu Uczniowskiego:

Przewodnicząca: Julia Wójcik kl. VII b

Zastępca: Adam Racki kl. VI a

Opiekun: p. Marta Woźniak, p. Sylwia Majewska

W ramach S.U. działają 3 sekcje: porządkowa, graficzna, naukowo – artystyczna.

Samorząd Uczniowski funkcjonuje w naszej szkole w oparciu o opracowany roczny plan pracy.

Samorząd prowadzi rozległą sferę działalności kulturalno-wychowawczej. Na szczególną uwagę zasługują:

„GÓRA GROSZA” – ogólnopolska akcja, której głównym celem jest zbieranie funduszy dla dzieci osieroconych.

„POMÓŻ I TY” – ogólnopolska akcja na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych.

W ramach działalności samorządu organizowane są imprezy andrzejkowe, na których nie może zabraknąć tradycyjnych wróżb, zabawy choinkowe z licznymi konkursami, a także działająca w dniu zakochanych poczta walentynkowa.

Tradycją stało się także organizowanie pierwszego dnia wiosny turniejów, w których biorą udział uczniowie i nauczyciele, każdego roku ten dzień wspaniale integruje całą społeczność szkolną.

Mobilizujemy uczniów do dbania o wystrój sal lekcyjnych, w prowadzonym konkursie „Super Klasa”. Pomagamy w utrzymaniu porządku w szkole, poprzez wprowadzenie dyżurów wśród uczniów. Wprowadziliśmy zwyczaj „Szczęśliwego koloru”, który zwalnia ucznia z odpowiedzi i kartkówek w danym dniu miesiąca. Aktualizujemy gazetkę informacyjną i okolicznościową na korytarzu szkolnym.

***

DOKUMENTY
Archiwa