SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: marzec 2023

Uczniowie klasy VIIB w ramach programu „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” wzięli udział i zajęli I miejsce w konkursie filmowym „Wodniacy o pracy! Zawody związane z wodą.” Organizatorem Konkursu było PGW Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o zawodach związanych z gospodarką wodną. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali  zawód marynarza, przedstawili funkcje poszczególnych członków załogi na statku, wady i zalety zawodu oraz ścieżkę edukacyjną  jak dotrzeć do omawianego zawodu. Udział w konkursie dostarczył nam wielu wrażeń, dużo dobrej zabawy i był niecodzienną lekcją wychowawczą.

Czytaj dalej

22 marca 2023r. uczniowie klas VII b i V c w ramach programu  „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”  przeprowadzili konkurs  „Woda jako źródło życia”. Konkurs  skierowany był do uczniów klas VII-VIII. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wcześniejsze przygotowanie plakatu „Woda źródłem życia”  oraz  napisanie krótkiego utworu literackiego pt.: „Fraszka o wodzie, która służy zdrowiu i przyrodzie”.  W sumie do przyrodniczej rywalizacji zgłosiło się 7 drużyn trzyosobowych. W celu nabycia umiejętności racjonalnego gospodarowania zasobami wody i bezpiecznego z niej korzystania uczennice klasy VII b omówiły prezentację multimedialną  pt.: „TROSZCZYMY SIĘ O ZASOBY WODY SŁODKIEJ I SŁONEJ”. Uczniowie klasy VC poprowadzili galę konkursową. W czasie 2-godzinnych zmagań uczniowie rozwiązywali rebusy, krzyżówki, rozpoznawali sprzęt laboratoryjny, na podstawie atlasu geograficznego  lokalizowali na mapie najdłuższe rzeki i największe jeziora na świecie oraz wykonali plakat do wylosowanego przysłowia związanego z wodą. Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami  zastosowania jej w praktyce. Pomysłowość i estetyka prac plastycznych były na bardzo wysokim poziomie. Walka była bardzo wyrównana, a drużyny współpracowały ze sobą wzorowo. Punkty za poszczególne konkurencje były przyznawane przez  jury w składzie:  p. M. Godlewska, p. M. Narkiewicz, p. M. Maruszewska, p. W. Rosmanowska.

Czytaj dalej

28 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Bielsku odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Kosmiczne podróże małe i duże”. Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Bielsk.
Reprezentantki naszej szkoły zajęły w poszczególnych grupach wiekowych następujące miejsca:

Czytaj dalej

5 marca br. odbyły się eliminacje powiatowe OTWP 2023. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych i średnich z Płocka i powiatu płockiego.
Etap składał się z części pisemnej dla wszystkich uczestników, podczas której do rozwiązania było 30 pytań oraz części finałowej – ustnej, dla trójki najlepszych po teście wiedzy.
Naszą szkołę oraz Gminę Bielsk reprezentował na tym etapie zwycięzca zawodów gminnych Piotr Figurski, który w swojej kategorii uczniów klas 5-8 zajął 5 miejsce z niewielką stratą do podium. Gratulujemy!

Czytaj dalej

W dniu 10 marca odbył się regionalny konkurs historyczny „Polska Jagiellonów”, organizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Władysław Jagiełły w Płocku.
I miejsce i tytuł laureata uzyskał Przemysław Michalski z klasy 5a.
Warto podkreślić, iż Przemek zwyciężył w konkursie również w roku ubiegłym, będąc uczniem klasy 4.
Uczeń do konkursu przygotowywał się pod kierunkiem pana Łukasza Jędrzejewskiego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych wyzwaniach konkursowych!

Czytaj dalej

Temat konkursu: „Ewangelia według św. Łukasza”

9 marca 2023 r. w Proboszczewicach  odbył się dekanalny etap XXIX Konkursu Biblijnego dla uczniów klas V – VIII. Naszą szkołę reprezentowali:
1. Przemysław Michalski kl. 5a
2. Martyna Szumska kl. 6a
Przemysław Michalski zajął I miejsce i zakwalifikował się do etapu diecezjalnego w/w konkursu.

Czytaj dalej

10 marca zostały przyznane nagrody uczestnikom konkursu plastycznego na projekt okładki do wybranej baśni lub legendy. Był on adresowany do uczniów klas I-III. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa i rozbudzanie wyobraźni  twórczej.

Czytaj dalej

Pod takim hasłem świętowaliśmy Dzień Kobiet w bibliotece. Dzięki gazetce informacyjnej uczennice dowiedziały się, czym jest „girl power” i jak na co dzień ją sobie wzajemnie okazywać. Girl Power to siła i odwaga, by stawić czoła przeciwnościom. To siła i energia do spełniania marzeń i realizowania planów życiowych. To wsparcie i „siostrzeństwo” w trudnych momentach.

Chętne osoby zapisały na kartce odpowiedź na pytanie: dlaczego dziewczyny powinny się wspierać?. Padło wiele ciekawych propozycji. Można było również obejrzeć wystawę książek, których bohaterkami są kobiety.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa