SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: listopad 2021

Dnia 30 listopada odbył się konkurs recytatorski dla klas 1 – 3 pt. WIERSZ O MOJEJ OJCZYŹNIE. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział w konkursie oraz upominek świąteczny. Konkurs dostarczył dzieciom wielu pozytywnych emocji.

Czytaj dalej

25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia i w związku z tym świętowaliśmy również w bibliotece. W czasie przerw uczniowie mogli obejrzeć wystawę przedstawiającą znane i mniej znane misie, poznać utwory, których bohaterem jest miś, a także zrobić sobie zabawne zdjęcie. Za udział w zabawie dzieci otrzymały dyplomy, medale i naklejki.
Przy okazji tego  święta zorganizowany został konkurs plastyczno-literacki „MÓJ PRZYJACIEL – PLUSZOWY MIŚ” dla wszystkich uczniów. Wpłynęło kilka prac przedstawiających misia oraz trzy wiersze, których bohaterem był miś. Komisja oceniająca postanowiła przyznać pierwsze miejsce Gabrieli Tarce z klasy 1b za pracę plastyczną. Autorzy wierszy popisali się talentem i wszyscy otrzymali dyplomy za zajęcie pierwszego miejsca ex aequo.

Czytaj dalej

29 listopada 2021r. został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy: Świat według Felixa , Neta i Niki. Organizatorem konkursu była Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego w Płocku Filia biblioteczna nr 7, ul. Piaska 5.
Konkurs przebiegał w II etapach:
I etap – pisemny test,
II etap – opracowanie lapbooka na podstawie przeczytanych książek konkursowych.
II miejsce w tym konkursie zajął uczeń klasy 4c : Mateusz Kwasiborski. Mateusz wykazał się niebywałą wiedzą z zakresu lektury. Był najmłodszym laureatem konkursu.

Czytaj dalej

24 listopada 2021 roku  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach  andrzejkowo- eksperymentalnych w ramach realizacji programu „Wspólnie dzielnym krokiem” we współpracy z Fundacją Miasto-Państwo w Płocku.  Wspólna zabawa była okazją do integracji dzieci z różnych klas. Podczas zajęć nawiązano do dawnych polskich zwyczajów. Dzieci miały okazję przyjrzeć się wróżbom i przesądom z perspektywy współczesnej nauki. Udało się nam stworzyć relacje oparte na zaufaniu, życzliwości, akceptacji. Uczniowie mieli okazję doświadczać, przeżywać i odbierać rzeczywistość wieloma zmysłami. Dziękujemy, że byliście razem z nami! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

Czytaj dalej

Zapraszamy do przeczytania nowego numeru gazetki szkolnej „Uczniak”. Znajdziecie tam wiele przydatnych informacji, ciekawe artykuły, wywiad, fragment nagrodzonego opowiadania Przemysława Michalskiego z klasy 4a oraz konkurs literacki. Życzymy miłej lektury!

>>>UCZNIAK<<<

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. W świetlicy był to wyjątkowy czas: pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Uczniowie  wraz z wychowawcami z tej okazji przygotowali gazetkę ścienną, ordery życzliwości, piękne prace plastyczne.

Czytaj dalej

22 listopada 2021 roku uczniowie klas: 1a, 1b, 2a, 2b, 2c i 3b mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu online z Waldemarem Cichoniem, autorem lektury „Cukierku, ty łobuzie!”. Autor opowiedział dzieciom, skąd wziął się pomysł napisania historii o kocie Cukierku, jak wygląda proces pisania książek i ich wydawanie. Uczniowie mogli również zobaczyć głównego bohatera – cudnego, szarego kota Cukierka i jego towarzyszkę – kotkę Tradycję. Po spotkaniu można było kupić wybraną książkę z dedykacją autora. Dzieci stwierdziły, że to wydarzenie było to dla nich miłym i ciekawym doświadczeniem.

Czytaj dalej

Nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2021/2022 do Projektu Edukacyjnego „BohaterON w Twojej Szkole 2021”. Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację, a także promocję historii Polski XX wieku oraz postaw patriotycznych.
W ramach projektu przygotowana została okolicznościowa gazetka, którą zobaczyć można w szkolnej bibliotece. Ponadto uczniowie uczestniczyli w tematycznych lekcjach historii o Powstaniu Warszawskim. Wykonane zostały także symboliczne kartki dla Powstańców.
Udział w projekcie „BohaterON w Twojej Szkole 2021” przybliżył uczniom historię Powstania Warszawskiego i zachęcił młodzież do samodzielnego poszukiwania informacji na temat Powstania i Powstańców Warszawskich.

Nasza szkoła we wrześniu 2021 roku przystąpiła do ogólnopolskiego projektu ZG LOP pn. „Mała retencja – więcej wody dla przyrody”. Przedsięwzięcie było realizowane dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W ramach projektu w klasach:  VII a, VII c i VIII c odbyły się zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem filmu edukacyjnego, broszur informacyjnych oraz komiksu o tematyce związanej z retencjonowaniem wody. Uczniowie poznali zasady małej retencji jako sposobu przeciwdziałania suszom i okresowym powodziom w Polsce.

Czytaj dalej

Członkowie Koła Bibliotecznego wzięli udział w akcji “Przepisujemy Hobbita” organizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Zadanie polegało na przepisaniu ręcznie przesłanego fragmentu książki Tolkiena z okazji 130. rocznicy urodzin autora. Początkowo organizatorzy planowali przepisać tylko „Hobbita” (stąd nazwa wydarzenia), ale zainteresowanie było tak ogromne, że powstały również „rękopisy” innych utworów. Nam przypadł fragment „Władcy Pierścieni” strona 701.

Akcja z pewnością zachęci do lepszego poznania twórczości Tolkiena i czytania jego dzieł, szczególnie przez uczniów klas starszych.

Czytaj dalej

Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości to cykliczne wydarzenie, odbywające się w Podgórzu. W bieżącym roku, szkoły zostały poproszone o organizację zawodów na swoich obiektach.
W dniu 10. listopada 2021r. zorganizowaliśmy XXVI Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości. Udział wzięli uczniowie z klas IV-VIII.

Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej w Podgórzu za dostarczenie medali i pucharu, a uczestnikom gratulujemy wyników i zaangażowania.

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa