SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: maj 2023

26 maja nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu ortograficznego. Organizatorzy z uwagi na wysoki poziom zmagań, postanowili przyznać pierwsze miejsce ex aequo następującym uczniom: Natalia Narkiewicz, klasa 4a, Ryszard Sobociński, klasa 4a, Przemysław Michalski, klasa 5a, Nikola Boruch, klasa 5b, Julia Łuniewska, klasa 5c, Piotr Figurski, klasa 6a, Oliwia Pryczyńska, klasa 8b

Serdecznie gratulujemy naszym mistrzom ortografii.

W roku szkolnym 2022/2023 na terenie Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Bielsku i parafii św. Jana Chrzciciela w Bielsku realizowana była innowacja pt. „Drama na cześć Pana”. Zadaniem innowacji było szerzenie idei lektury Pisma św. z wykorzystaniem dramy. Miała ona zachęcać i motywować uczniów do częstszego czytania Pisma św. i uczestnictwa we Mszy Świętej.

Czytaj dalej

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 7B – Adam Maranowski zdobył II miejsce w Gminnym Konkursie Fotograficznym „Spójrz w niebo i zrób zdjęcie” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Leszczynie Szlacheckim. Celem konkursu było pokazanie piękna polskiego nieba oraz uczczenie pamięci Mikołaja Kopernika – wielkiego astronoma. W konkursie wzięli udział uczniowie kl. 4-8 szkół podstawowych z  Gminy Bielsk oraz ZSS w Goślicach, jak również mieszkańcy DPS w Goślicach. Zdjęcia oceniała komisja konkursowa w składzie: Józef Jerzy Rozkosz – Wójt Gminy Bielsk,  Krystyna Chyba – Sekretarz Gminy Bielsk oraz Joanna Bojanowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Leszczynie Szlacheckim.

Czytaj dalej

W dniach 15 – 17 maja, uczniowie z klas 4a, 4b i 5a uczestniczyli w wycieczce na Dolny Śląsk.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Ogród Zoologiczny we Wrocławiu – największe i najstarsze zoo w Polsce, otwarte jeszcze w czasie zaborów w 1865 roku z unikatowym kompleksem ekosystemów zwanym Afrykanarium. 
Drugiego dnia celem wycieczki były Góry Stołowe. Obserwowaliśmy wspaniałą panoramę z tarasu widokowego – najwyższego szczytu Szczelińca Wielkiego. Odwiedziliśmy także niezykły labirynt Błędnych Skał oraz słynną Kaplicę Czaszek w Kudowie Zdrój. Na koniec bawiliśmy się wspaniale przy ognisku integracyjnym. 
Trzeciego i ostatniego dnia zielonej szkoły głównym punktem było zwiedzanie Kopalini Złota wraz z Podziemną Trasą Turystyczną, na którą składają się m.in. sztolnie, chodniki oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad. 

Czytaj dalej

16 maja z okazji uroczystego otwarcia nowego, wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkoł Nr 4 w Zągotach, odbył się turniej piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Bielsk.
W zawodach udział wzięły cztery drużyny, złożone z nauczycieli i pracowników szkół z terenu Gminy Bielsk. Ostatecznie po zaciętych, pełnych emocji meczach klasyfikacja przedstawia się następująco:
1 miejsce: SP w Bielsku
miejsce: SP w Zągotach
3 miejsce: SP w Ciachcinie
4 miejsce: SP w Zagrobie
Podczas uroczystości, na którą przybyło wielu mieszkańców Zągot i okolicznych miejscowości odbyła się również część artystyczno-sportowa w wykonaniu dzieci z przedszkola z Zągot oraz uczniów miejscowej szkoły podstawowej. Na wszystkich uczestników i gości czekał ponadto bogaty poczęstunek oraz wiele innych atrakcji.

Czytaj dalej

15 maja odbył się etap finałowy konkursu czytelniczego „Świat magii Marcina Szczygielskiego”. Zakwalifikowani uczniowie po I etapie, prezentowali przed jury i publicznością lapbooki przygotowane na podstawie książek Marcina Szczygielskiego.
Ostateczenie w konkursie uzyskane zostały przez uczniów naszej szkoły następujące rezultaty:
Specjalne wyrożnienie otrzymał Przemysław Michalski, klasa 5a
Wyróżnienie otrzymała również Paulina Żurawska, klasa 8b
W zawodach finałowych wzięły udział także uczennice klasy 8a: Zuzanna Badurska oraz Oliwia Kaczmarska.
Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!
Zdjęcia pochodzą ze strony: ksiaznicaplocka.pl

Czytaj dalej

W kwietniu uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej w Bielsku w ramach zajęć doradztwa zawodowego uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do zakładu pracy PEK-MONT. Celem wyjścia było zapoznanie z procesem produkcyjnym naszej lokalnej firmy oraz kształtowanie wśród młodzieży świadomości dotyczącej planowania własnej kariery. Firma obecnie jest jedną z wiodących w dziedzinie obsługi przemysłu przetwórczego. Pierwszego dnia zostaliśmy powitani przez właściciela zakładu – pana Tadeusza Peciakowskiego. Historia założenia firmy i sukcesy na arenie międzynarodowej pokazały uczniom, że sukces zawodowy może być w zasięgu każdego  z nich, wystarczy odpowiednio poprowadzić własną karierę, połączyć pracę z pasją, dodać pracowitość, cierpliwość, wytrwałość, umiejętność słuchania i pozytywne nastawienie.

Czytaj dalej

W dniu 4 maja 2023 roku w Starostwie Powiatowym w Płocku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursów Ligi Ochrony Przyrody. Szczególnie wyróżniona w konkursie „Mój Las” została praca Marceliny Gawińskiej, która wytypowana została do etapu ogólnopolskiego konkursu. Gratulujemy!

Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa