SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: marzec 2012

Dnia 21 marca odbyło się powitanie wiosny, które zostało przygotowane i przeprowadzone przez Samorząd Uczniowski. Głównym punktem zabawy był „Wiosenny pokaz mody”. Z tej okazji przybyła do nas światowej sławy top modelka Andzia Foch 😆 😆 .
Odbyły się również konkursy sprawdzające naszą wiedzę o wiośnie, jak i sprawność ruchową. Zmagaliśmy się w odgadywaniu przysłów, rysowaniu wiosennych symboli, pisaniu wierszy o wiośnie, skakaniu na skakance, piłce, czy w końcu w czołganiu przez dżdżownicę. Staraliśmy się również rozruszać nasze ciała w trakcie wspólnej wiosennej gimnastyki. Humory nam dopisywały, a zabawa była świetna.

Bożena Wójcik

Człowiek zdobywa wiedzę przede wszystkim poprzez język. Nauczanie języka ojczystego tworzy fundament ogólnego rozwoju ucznia, jest pomocą w kształtowaniu osoby ucznia, stanowi główny punkt odniesienia całej edukacji szkolnej – wychowania i kształcenia.

W dniu 10 marca 2012 roku czworo uczniów z naszej szkoły wzięło udział w finale II Ogólnopolskiego Konkursu Gramatycznego im. ks. Onufrego Kopczyńskiego. Odbył się on w siedzibie Szkół Pijarskich w Warszawie. Martyna Albrechczyńska, Eliza Ciemnicka, Weronika Grudzień i Maciej Sieradzki uzyskali bardzo wysokie wyniki w etapie szkolnym konkursu, co umożliwiło im wzięcie udziału w finale. Wykazali się bardzo dużym poziomem wiedzy z gramatyki języka polskiego oraz znajomością biografii Onufrego Kopczyńskiego – twórcy pierwszego polskiego podręcznika gramatycznego. Wszyscy uczniowie są uczestnikami zajęć rozwijających uzdolnienia humanistyczne prowadzonych w ramach projektu Szkoły Startu do Kariery, do którego nasza szkoła zakwalifikowała się jako jedyna w gminie i  jedna z nielicznych w powiecie płockim. Szóstoklasiści przygotowywali się do konkursu pod opieką polonistów Aldony Olejniczak i Artura Zdziarskiego, a udział w finale był możliwy dzięki pomocy ze strony Urzędu Gminy w Bielsku, który sfinansował przejazd do Warszawy.

Artur Zdziarski [Gallery not found]

***

DOKUMENTY
Archiwa