SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Miesięczne archiwum: październik 2019

W niedzielę 13 października odbył się XIX Dzień Papieski. W tym roku był on przeżywany pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”.
Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy!” odwołuje się do tytułu przedostatniej książki Papieża Polaka. Jego pontyfikat jest jednym wielkim „Wstańcie, chodźmy!” – powiedział kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski i przewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
W tym dniu zbierane były do puszek ofiary przeznaczone na stypendia dla dzieci i młodzieży, których rozdziałem zajmuje się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Czytaj dalej

W słoneczne, niedzielne popołudnie 20 października, ponad 40 osobowa grupa uczniów i opiekunów naszej szkoły wybrała się na mecz piłki ręcznej w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów mężczyzn. I chyba nikt z kilku tysięcy obecnych na hali nie żałował, że wybrał się na spotkanie, gdyż zakończony remisem 26:26 mecz z liderem grupy, był wspaniałym widowiskiem pełnym emocji i zwrotów akcji. Cieszymy się, że mogliśmy współuczestniczyć w sportowym święcie, nie szczędząc gardeł i oklasków dla naszej ukochanej drużyny.

Czytaj dalej

22.10.2019r. „Świetliczaki” odwiedziły Ogród Zoologiczny w Płocku. Dzieci uczestniczyły w lekcji pt. „Śladami jesiennych zmian w przyrodzie” oraz miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia.Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Czytaj dalej

W niedzielę 20 października 2019r. w Sikorzu miało miejsce niezwykle podniosłe wydarzenie. Nie zabrakło zuchów i harcerzy z Bielska.

Harcerze i zuchy z całego Hufca Mazowsze Płock zebrali się na uroczystej  mszy świętej w miejscowości Sikórz. Tego dnia odbyło się niezwykłe wydarzenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci – nadanie sztandaru dla płockiego hufca. Podczas mszy świętej został pobłogosławiony nowy symbol naszego hufca.  Harcerki śpiewały piękne piosenki harcerskie w rytm gitary, a msza święta zakończyła się tradycyjną modlitwą harcerską. Potem wszyscy członkowie ZHP i zaproszeni goście udali się do pobliskiej szkoły, gdzie odbył się uroczysty apel. Stojąc w kręgu czekaliśmy na oficjalną prezentację sztandaru. Ów symbol został przekazany na ręce komendanta naszego hufca harcmistrza Adama Wenklera. Od tej pory sztandar hufca nosi imię Szarych Szeregów. Ze skupieniem słuchaliśmy przemowy poszczególnych gości oraz historii tych, którzy będąc harcerzami, walczyli o naszą wolność. Szare Szeregi to wzór męstwa i odwagi ludzi, którzy nie bali się walczyć za wolną Polskę. Jesteśmy dumni, że hufiec otrzymał sztandar z takim imieniem.

Czytaj dalej

4 października 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM). Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją  do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była  podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli młodsi uczniowie. Tworzyli oni specjalne Komisje. Zaopatrzeni  w losy  przepytywali starszych kolegów.
Czytaj dalej

W dniu 10.10.2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych w Radzanowie w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży.

Nasi młodsi biegacze zarówno dziewczęta, jak i chłopcy z klas V-VI w sztafecie 10 x 800 m zajęli dwa I miejsca i uzyskali awans na zawody międzypowiatowe. 

Dziewczęta klas VII – VIII biegły 10 x 800m i  po emocjonującej walce zajęły IV miejsce również awansując na zawody międzypowiatowe, a chłopcy klas VII-VIII  w sztafecie 10 x 1000m zakończyli rywalizację na V miejscu.
Czytaj dalej

W dniu 14 października 2019 roku dzieci klas pierwszych naszej Szkoły ślubowały, że będą przykładnymi uczniami . Pierwszoklasiści zaprezentowali repertuar poetycko- muzyczny opracowany przez p. A. Maliszewską i p. E. Olecką- Mazur.  Rodzice przygotowali dekorację, zakupili słodkie niespodzianki oraz chusty, które będą stanowiły znak rozpoznawczy naszej Szkoły. Ogromną sympatię wzbudziła postać Kredki, w którą wcieliła się uczennica klasy 4, Olga Domeradzka. Uroczystość na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Czytaj dalej

Dnia 1 października 2019 r. w ramach Szkoły Promującej Zdrowie, odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną dla klas I – III. Celem tego spotkania było poznanie źródeł hałasu, uświadomienie jego szkodliwości dla zdrowia oraz zapoznanie ze sposobami unikania i zapobiegania sytuacjom tworzącym nadmierne obciążenie narządu słuchowego. Uczniowie klas I – III podczas zajęć wykonali prace plastyczne przedstawiające „Portret Stworka Hałasorka”. Dodatkowo układały rymowanki i wierszyki propagujące ciszę oraz ukazujące szkodliwość hałasu. W klasach IV – VII uczniowie wykonali prace plastyczne pt. „Logo promujące ciszę na terenie szkoły”. Wystawa prac uczniów została umieszczona na korytarzu szkolnym. Przypomina ona dzieciom o właściwym zachowaniu się podczas przerw. Czytaj dalej

Światowy Dzień Zwierząt to święto, które obchodzimy corocznie 4 października. Cały październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt.
Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, a przede wszystkim do ich godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.
Z tej okazji wykonaliśmy piękne prace plastyczne na temat „Mój pupil” oraz stworzyłyśmy wraz z uczniami, tablicę składającą się z fotografii swoich zwierząt domowych.
Aby przybliżyć problem niechcianych zwierząt, w dniach 01-31.10 w naszej szkole zorganizowałyśmy zbiórkę karmy do schroniska dla zwierząt w Płocku. Czytaj dalej

Akcja trwa od 1 października 2019 do 15 marca 2020.

Nasza placówka wspiera działalność fundacji dobroczynnej „ PO PIERWSZE RODZINA”, we współpracy z firmą REBA.  Występujemy w grupie POMAGAMY w roli wolontariuszy.

Zebrane przez nas baterie zostaną poddane utylizacji, aby nie szkodziły środowisku.

Dla klasy, która zbierze najwięcej zużytych baterii czekają upominki!!! Szczegóły konkursu zawarte są w regulaminie, umieszczonym na korytarzu przy świetlicy szkolnej oraz na gazetce Samorządu Uczniowskiego.
Czytaj dalej

Wychowawcy świetlicy szkolnej oraz LOP w dniach 01.10 do 31.10 ogłaszają zbiórkę karmy, koców oraz środków czystości dla psów ze schroniska dla zwierząt w Płocku.
Karma: makarony, kasza, sucha karma, karma w puszkach.
Środki czystości: szampony, koce oraz zabawki dla zwierząt.
Czytaj dalej

***

DOKUMENTY
Archiwa