SP BIELSK

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

W niedziele 6 stycznia 2019 roku ulicami Bielska z okazji Święta Objawienia Pańskiego przeszedł po raz pierwszy Orszak Trzech Króli.

Uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej parafii rozpoczęła uroczysta Eucharystia, po której miał  miejsce przemarsz Orszaku Trzech Króli. Orszak rozpoczął się scenką przed kościołem parafialnym nawiązującą do wydarzeń z historii  zbawienia. Potem uczestnicy, przy śpiewie kolęd, z koronami na głowach, przeszli ulicami  Bielska. Śpiewy animował chór parafialny pod kierunkiem p. M. Siemieniec
Na czele kolorowego pochodu szli Trzej Królowie, symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę.
Kacper –Proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela – ks. kan. Józef Różański,
Baltazar – Wójt Gminy Bielsk – Józef  Jerzy  Rozkosz,
Melchior – Przewodniczący Rady Gminy Bielsk – p.Mariusz Chyliński.
Na zakończenie przemarszu na placu przed kościołem wszyscy złożyli hołd Świętej Rodzinie z Dzieciątkiem Jezus: w te role wcielili się Milena i Dariusz Wiśniewscy, po czym wszyscy udali się na  ciepły posiłek.
W organizację orszaku włączyła się Parafia św. Jana Chrzciciela w Bielsku, Wójt Gminy Bielsk, Gminny  Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Bielsku, Placówki Oświatowe z terenu Gminy Bielsk.  Poszczególne szkoły odpowiadały za przygotowanie orszaków królewskich.
Nasza szkoła odpowiedzialna była za przygotowanie orszaku europejskiego tzn. czerwonego. Społeczność szkolna chętnie włączyła się w przygotowanie orszaku, czego efekty można było zobaczyć. Orszak Trzech Króli to wydarzenie religijne i społeczne, pielęgnujące tradycje i wartości chrześcijańskie oraz promujące wartości prorodzinne. Przyczynia się również do pogłębienia więzi wspólnotowych.

Dziękujemy dzieciom, rodzicom i całym rodzinom, które szczególne zaangażowały się w to przedsięwzięcie dając piękne świadectwo wiary.

M.Maruszewska
Ł. Jędrzejewski
E.Królikowska
D.Domeradzka