SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Zajęcia chemiczne: Produkcja mydełek

Zajęcia przeprowadzone z wykorzystaniem sprzętu z programu „Laboratoria przyszłości”.

Fizyka w klasie ósmej: Ciasto przewodzące.

Zajęcia przeprowadzone z wykorzystaniem sprzętu z programu „Laboratoria przyszłości”.


Fizyka w klasie siódmej: Robimy sztuczny śnieg.

Zajęcia przeprowadzone z wykorzystaniem sprzętu audio wizualnego z programu „Laboratoria przyszłości”.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023(Uroczystość przygotowana z wykorzystaniem sprzętu do rejestracji audio – wideo otrzymanego w ramach „Laboratoriów przyszłości”).

W.Houston „I Have Nothing” w wykonaniu uczniów klas ósmych.(film ppowstał z użyciem sprzętu audio wizualnego otrzymanego w ramach „Laboratoriów przyszłości”).

Polonez w wykonaniu uczniów klas ósmych (film ppowstał z użyciem sprzętu audio wizualnego otrzymanego w ramach „Laboratoriów przyszłości”).

 
Ukończenie szkoły przez klasy ósme.(Uroczystość przygotowana z wykorzystaniem sprzętu do rejestracji audio – wideo otrzymanego w ramach „Laboratoriów przyszłości”).

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI MUZYCZNEJ
Organizatorem tegorocznego, już 19. Przeglądu był Zespół Szkół Nr 2 w Ciachcinie. Młodzi artyści ze szkół z terenu Gminy Bielsk oraz zaproszonych z Powiatu Płockiego i Miasta Płock stworzyli niezapomniane, pełne pasji widowisko muzyczno-artystyczne.
Naszą Szkołę reprezentował zespół w składzie: Kalina Jeziak, Hanna Bielecka, Szymon Jędrzejczuk, Paweł Maćkiewicz i ostatecznie zajął świetne drugie miejsce. Gratulujemy!
W kategorii solistów również drugie miejsce zajął: Szymon Jędrzejczuk. Brawo!
Słowa uznania kierujemy również do opiekunów, państwa Joanny i Marka Siemieniec za wspaniałe przygotowanie naszych artystów!
W czasie przeglądu uczniowie korzystali ze sprzętu audio otrzymanego w ramach „Laboratoriów przyszłości”.

 
DZIEŃ DZIECKA Z WISŁĄ PŁOCK
Dzisiejszy Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej na długo zapadnie w naszej pamięci. Odwiedzili nas przedstawiciele piłkarskiej drużyny Wisła Płock – legenda klubu Krzysztof Janus oraz ulubieniec młodszej części kibiców Nafciarz
Były konkurencje sportowe na hali i na zewnątrz. Tor przeszkód zorganizowany przez naszych przyjaciół, niezawodnych strażaków z OSP Bielsk. Każdy mógł zrobić zdjęcie i dostać autograf od naszych Gości. Na koniec, po wyczerpujących zabawach czekał słodki poczęstunek. 
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy Was gościć Wisło Płock w naszej szkole. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wizytę i wracajcie do nas jak najszybciej!
Ukłony również dla naszych wuefistów oraz Samorządu Uczniowskiego, którzy przygotowali tę wspaniałą imprezę. Dziękujemy!
Impreza zorganizowana została z użyciem sprzętu audio wizualnego otrzymanego w ramach „Laboratoriów przyszłości”.

Dzień Mamy

„Kocham Cię Mamo” to myśl przewodnia uroczystego spotkania Mam ze swoimi dziećmi – uczniami klasy 2b z okazji Dnia Matki. Uroczystość odbyła się w poniedziałek 29 maja w naszej szkole. Mamy z radością i dumą obejrzały występ artystyczny swoich pociech, otrzymały kwiaty, laurki i życzenia. Dopełnieniem tego dnia był słodki poczęstunek.
Impreza zorganizowana została z użyciem sprzętu audio wizualnego otrzymanego w ramach „Laboratoriów przyszłości”.


WYNIKI GMINNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „SPÓJRZ W NIEBO I ZRÓB ZDJĘCIE”

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 7B – Adam Maranowski zdobył II miejsce w Gminnym Konkursie Fotograficznym „Spójrz w niebo i zrób zdjęcie” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Leszczynie Szlacheckim. Celem konkursu było pokazanie piękna polskiego nieba oraz uczczenie pamięci Mikołaja Kopernika – wielkiego astronoma. W konkursie wzięli udział uczniowie kl. 4-8 szkół podstawowych z  Gminy Bielsk oraz ZSS w Goślicach, jak również mieszkańcy DPS w Goślicach. Zdjęcia oceniała komisja konkursowa w składzie: Józef Jerzy Rozkosz – Wójt Gminy Bielsk,  Krystyna Chyba – Sekretarz Gminy Bielsk oraz Joanna Bojanowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Leszczynie Szlacheckim.

Wyniki konkursu:

I miejsce Michał Pochwatka – Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Ciachcinie

II miejsce Adam Maranowski – Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Bielsku

III miejsce Maciej Potera – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Leszczynie Szlacheckim

III miejsce Kacper Dziekański –Zespół Szkół Specjalnych w Goślicach

Wyróżnienie Zdzisław Jaroszewski – Dom Pomocy Społecznej w Goślicach

Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w konkursie, zwycięzcom gratulujemy „dobrego oka”  i podziwiamy dojrzałość i pomysłowość ujęcia tematu.

(Projekt przygotowany z wykorzystaniem sprzętu wizualnego z programu „Laboratoria przyszłości”.)


Układanie wyrazów z wykorzystanie robota.


Chemia w klasie ósmej: Produkcja mydełek z różanym zapachem.

Zajęcia przeprowadzone z wykorzystaniem sprzętu audio wizualnego z programu „Laboratoria przyszłości”.


Fizyka w klasie ósmej:  Prawo odbicia i załamania.

Zajęcia przeprowadzone z wykorzystaniem sprzętu audio wizualnego z programu „Laboratoria przyszłości”.


Terapia pedagogiczna – ćwiczenia orientacji przestrzennej oraz koordynacji wzrokowo- ruchowej z wykorzystaniem robotów


ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

28 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość zorganizowana została z użyciem sprzetu audio wizualnego otrzymanego w ramach „Laboratoriów przyszłości”.


Klasa 8 sprawdza zjawisko indukcji elektromagnetycznej na lekcji fizyki.

Zajęcia przeprowadzone z wykorzystaniem sprzętu audio wizualnego z programu „Laboratoria przyszłości”.


„SPÓJRZ W NIEBO” – FINAŁ I EDYCJI KONKURSU

W dniu 31 marca odbył się etap finałowy I edycji powiatowego interdyscyplinarnego konkursu historyczno-geograficznego dla uczniów szkół podstawowych „Spójrz w niebo”.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Martyna Badurska, Oliwia Pryczyńska i Julia Reszczyńska.
Dziewczyny osiągnęły bardzo dobre wyniki we wszystkich etapach konkursu, na który składały się: film, zdjęcia oraz test wiedzy i ostatecznie zajęły 5 miejsce w gronie łącznie aż 18 drużyn z Płocka i powiatu płockiego, z niewielką stratą do podium.
Wszystkie drużyny nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami, a laureaci miejsc nagrodami rzeczowymi.
Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestniczących w konkursie, była możliwość zobaczenia „na żywo” jednego z pierwszych wydań dzieła „De revolutionibus orbium coelestium”, które znajduje się w zbiorach Towarzystwa Naukowego Płockiego.
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku oraz Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego. Szkolnymi koordynatorami konkursu byli p. B.Żołnowska, p. Ł.Jędrzejewski oraz p. T.Piechowski.
Gratulujemy zwycięzcom i organizatrom i mamy nadzieję, że była to pierwsza edycja cyklicznego konkursu, który na stałe wpisze się w kalendarz regionalnych imprez wiedzowych.

Film został stworzony dzięki wykorzystaniu sprzętu z programu „Laboratoria przyszłości”.


Sukces uczniów klasy VIIB w wojewódzkim konkursie filmowym „Wodniacy o pracy!  Zawody związane z wodą”

Uczniowie klasy VIIB w ramach programu „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” wzięli udział i zajęli I miejsce w konkursie filmowym „Wodniacy o pracy! Zawody związane z wodą.” Organizatorem Konkursu było PGW Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o zawodach związanych z gospodarką wodną. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali  zawód marynarza, przedstawili funkcje poszczególnych członków załogi na statku, wady i zalety zawodu oraz ścieżkę edukacyjną  jak dotrzeć do omawianego zawodu. Udział w konkursie dostarczył nam wielu wrażeń, dużo dobrej zabawy i był niecodzienną lekcją wychowawczą. Film został stworzony dzięki wykorzystaniu sprzętu z programu „Laboratoria przyszłości”.


Lekcja z robotami Photon w klasie 7a


Lekcja chemii przeprowadzona z wykorzystaniem sprzętu z programu „Laboratoria przyszłości”.


Ciepło właściwe wody.

Lekcja fizyki przeprowadzona z wykorzystaniem sprzętu audio wizualnego z programu „Laboratoria przyszłości”.


DYSKOTEKA WALENTYNKOWA

Dyskoteka zorganizowana z użyciem sprzetu audio wizualnego otrzymanego w ramach „Laboratoriów przyszłości”.


Lekcja fizyki w klasie 8b przeprowadzona z wykorzystaniem sprzętu z programu „Laboratoria przyszłości”.


Zajęcia z robotyki w klasie 5a


Zajęcia z robotyki w klasie 8a


Występ uczniów w 31 Finale WOŚP

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Bielsku wzięli udział w 31 Finale WOŚP organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Bielsku.  

Uczniowie klas siódmych zaprezentowali scenkę „Budujemy nasz dom”, aby podkreślić fakt, że już przez 31 lat cała społeczność  Bielska biorąc udział w WOŚP, wspólnie  buduje coś niezwykłego. Tego dnia Bielsk i okolice stają się „ogromnym gmachem” pełnym: dobra, empatii, serdeczności, wrażliwości i miłości do drugiego człowieka. Każda złotówka wrzucona do puszki wolontariusza to mała cegiełka, która potrafi zdziałać cuda. Poprzez takie małe gesty wspólnie możemy zrobić wiele dobrego.

Uczniowie klas 4 i 5, chcąc podziękować wolontariuszom, za ich zaangażowanie i ofiarność dla drugiego człowieka, zaśpiewali piosenkę.

Cieszymy się, że wzięliśmy udział w akcji i dołożyliśmy swoją cegiełkę na ten szczytny cel.

Do realizacji przedstawienia wykorzystano sprzęt audio wizualny otrzymany w ramach „Laboratoriów przyszłości”.


Lekcja z robotem. Kształcenie umiejętności matematycznych.


Spotkanie z piłkarzami ręcznymi

W czwartek 19 stycznia 2023 r. w naszej szkole niezwykłą lekcję wf-u poprowadzili zawodnicy z Sekcji Piłki Ręcznej Wisła Płock- Krystian Witkowski i Gonzalo Perez w towarzystwie Wiślackiego Misia. Uczniowie klas I-III z wielkim entuzjazmem uczestniczyli w zajęciach, świetnie się przy tym bawiąc. Zawodnicy młodym kibicom rozdawali autografy i pozowali do pamiątkowych zdjęć.
Mamy ogromną nadzieję, że jeszcze nie raz odwiedzą naszą szkołę.

Lekcja przeprowadzona z wykorzystaniem sprzętu audio otrzymanego w ramach „Laboratoriów przyszłości”.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i nauczyciele wychowania fizycznego


JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE W KOŚCIELE PARAFIALNYM W BIELSKU
W dniu 15. stycznia br. Społeczność Parafii pw. Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku, uczestniczyła w wyjątkowej uroczystości. W Kościele parafialnym odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod hasłem: „W Bożym Narodzeniu … Boży Duch”.
Do realizacji przedstawienia wykorzystano sprzęt audio wizualny otrzymany w ramach „Laboratoriów przyszłości”.
Galeria zdjęć p. Marka Olszewskiego dostępna na stronie: http://parafiabielsk.pl/aktualnosci

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2023

Niechaj prowadzi Nas Gwiazda. Pod tym hasłem, ulicami Bielska przeszedł barwny Orszak z okazji święta Objawienia Pańskiego, potocznie znanego jako święto Trzech Króli.
Nasi uczniowie uczestniczyli w Orszaku jako asysta króla Europy oraz odegrali scenkę Walki Dobra ze Złem. Rolę króla Afryki odgrywał ksiądz Grzegorz Makowski.
Uczestnictwo w Orszaku było dla Nas ogromnym wyróżnieniem oraz zaszczytem. Dziękujemy!
 
Do realizacji przedstawienia wykorzystano sprzęt audio wizualny otrzymany w ramach „Laboratoriów przyszłości”.

ŚWIĘTA TUŻ TUŻ …

Dnia 20. grudnia br. dzieci z „Teatrzyku bez Barier”, działającego w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Bielsku wystawiły przedstawienie pt. „Święta tuż tuż…”.
Mali aktorzy wprowadzili widzów w świąteczny nastrój. Ich występ skłonił do refleksji na temat tego, co w czasie świętowania najważniejsze – wzajemna bliskość i życzliwość.
Do realizacji przedstawienia wykorzystano sprzęt audio otrzymany w ramach „Laboratoriów przyszłości”.

Zajęcia z robotyki w klasie 8b


Kończy się rok Ignacego Łukasiewicza. Nasza gazetka i lampa chemiczna. Materiały przygotowane z użyciem sprzętu otrzymanego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.


Chemiczny śnieg i nasze bałwanki.
Zajęcia chemii w klasie ósmej z użyciem sprzętu audio-wideo.


Zajęcia z robotyki w klasie 6b

Dzięki sprzętowi pozyskanemu w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” szóstoklasiści  uczyli się programowania robotów.
Za pomocą aplikacji multimedialnej i tabletu uczniowie tworzyli programy, które nadawały robotowi Photon określony kierunek, dźwięk, kolor, a także reakcje na bodźce zewnętrzne.
Zajęcia dostarczyły uczniom wiele frajdy z programowania oraz zabawy z robotami, a także możliwość realizowania własnych, nowatorskich pomysłów. Dzieci poprzez programowanie rozwijały umiejętność analitycznego i logicznego myślenia, uczyły się współpracy i kreatywności


Mikołajkowe zajęcia z fizyki w klasie ósmej, z wykorzystaniem sprzętu do rejestracji audio – wideo.


Nauka z robotem Photon cz. 2


Innowacja pedagogiczna „Lapbook- Cztery pory roku”

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w ramach innowacji pedagogicznej pt. Lapbook- Cztery pory roku” w okresie od września do listopada  poznawali treści dotyczące jesiennej pogody, darów jesieni, jesieni w lesie, ogrodzie i zachowania zwierząt, w czym przydatny był sprzęt otrzymany w ramach „Laboratoriów przyszłości”.


Nauka z robotem Photon


W szkole zrobiło się kosmicznie…

Lekcja geografii z użyciem sprzętu otrzymanego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.


Badanie rozszerzalności substancji

Zajęcia fizyki w klasie 7 na temat badania rozszerzalności temperaturowej ciał przeprowadzone zostały z użyciem sprzętu audio wizualnego „Laboratoria przyszłości”.


Rozwijanie sprawności liczenia z wykorzystaniem robotota


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W czasie akademii wykorzystano sprzęt audio wizualny z programu „Laboratoria przyszłości”.


Lekcja chemii

Zajęcia chemii w klasie 8b na temat otrzymywania kwasu fosforowego przeprowadzone zostały z użyciem sprzętu adudio wizualnego „Laboratoria przyszłości”.


Nauka czytania z robotem

Ćwiczenia wprowadzające do czytania z zastosowaniem robota Photon.


Ćwiczenia ortograficzne

Ćwiczenia z ortografii przeprowadzone zostały z wykorzystaniem robotów Photon.


Ćwiczenia rozwijające sprawności matematyczne

Ćwiczenia wykonywane z użyciem sprzętu z programu „Laboratoria przyszłości”.


Lekcja chemii

Temat: Kwas siarkowy (IV)- otrzymanie i właściwości. Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach innowacji pedagogicznej z wykorzystaniem materiałów otrzymanych w ramach programu „Labolatoria przyszłości”. (m.in. sprzęt audio wizualny)


Laboratoria przyszłości na zajęciach chemii w klasie ósmej


Spotkanie z policjantem

Sprzęt audio-wideo pozwolił na efektywne przekazanie treści w czasie spotkania.


Ślubowanie klas pierwszych

W czasie uroczystości ślubowania wykorzystano sprzęt audio.


Dzień Chłopaka w klasie 5c

Dzięki zastosowaniu sprzętu audio zorganizowano klasowy Dzień Chłopaka.


Spotkanie autorskie online z Marcinem Koziołem „Skrzynia Władcy Piorunów” Nikola Tesla i elektryzująca nauka

Dzięki zastosowaniu urządzeń audiowizualnych uczniowie mieli możliwość interaktywnego uczestniczenia w spotkaniu z autorem.


Film Narodowe Czytanie stworzony między innymi został z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego.


Zdjęcia prac Świetliczaków powstają dzięki użyciu aparatu fotograficznego, otrzymanego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

>GALERIA MALI ARTYŚCI<

 

***

DOKUMENTY
Archiwa