SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

26.10.2022r. w ramach innowacji pedagogicznej „Matematyka w życiu codziennym” uczniowie klasy 6a odwiedzili siedzibę Banku Spółdzielczego „Mazowsze”  w Bielsku.
Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Banku- p. Renacie Kowalskiej oraz p. Małgorzacie Szumskiej mogliśmy uczestniczyć w pracy pracowników banku, zapoznać się z ich obowiązkami i poznać produkty, jakie bank oferuje.
Uczniowie poznali stanowisko kasjera, mogli obserwować działanie maszyn do liczenia pieniędzy (zarówno banknotów, jak i bilonu),wpłaty i wypłaty gotówki – elektroniczne i papierowe, trzymać w swoich dłoniach 100000zł.Następnie zapoznali się z obowiązkami pracownika zajmującego się kredytami. Pani M. Szumska opowiedziała uczniom o procesie składania wniosków, stopach procentowych i zdolności kredytowej klienta, pokazała przykładowe dokumenty, jakie kredytobiorca musi wypełnić.
Wizyta w banku była przykładem zastosowania matematyki w życiu codziennym i wprowadzeniem do działu „Procenty”, które uczniowie będą przerabiać na lekcjach.

***

DOKUMENTY
Archiwa