SP BIELSK

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Pielgrzymka do miejsc kultu św. Stanisława Kostki – Rostkowa i Przasnysza w tym roku odbyła się pod hasłem  „KOSTKA znaczy WIĘCEJ”,  co nawiązuje do trwającego Roku św. Stanisława Kostki, ogłoszonego w 450. rocznicę jego śmierci. Święty ten jest patronem dzieci i młodzieży, a także diecezji płockiej,  urodził się w Rostkowie w diecezji płockiej (żył w latach 1550-1568). Młodzi pątnicy po dotarciu  do  Przasnysza  uczestniczyli  w  odsłonięciu muralu przedstawiającego św. Stanisława Kostkę, który namalowano na budynku parafialnym parafii św. Wojciecha.
Następnie pieszo wyruszyli do Rostkowa – miejsca urodzin Świętego. Po pokonaniu 6 km, dzieci przeszły przez Bramę św. Stanisława Kostki. Obejrzały  program w wykonaniu zespołu Solo Dios Basta z parafii Świętego Krzyża w Płocku i aktorki Ilony Koryckiej (znanej z serialu „Korona królów, odtwórczyni  roli  Halszki), pochodzącej z Pułtuska w diecezji płockiej. Uczestniczyły  w Eucharystii, której przewodniczył bp Mirosław Milewski. Wspólnej modlitwie towarzyszyły relikwie Świętego z Mazowsza.

W pielgrzymce do Przasnysza i Rostkowa, poza pątnikami z diecezji płockiej, uczestniczyły także dzieci i młodzież m.in. z diecezji łomżyńskiej, łowickiej, warszawskiej, warszawsko-praskiej, siedleckiej, archidiecezji łódzkiej, białostockiej, gdańskiej i warmińsko-mazurskiej. Ogółem uczestniczyło w niej około 9,5 tysiąca osób. Każdy z młodych pielgrzymów otrzymał magnez na lodówkę z wizerunkiem św. Stanisława Kostki i hasłem „KOSTKA znaczy WIĘCEJ”.

Dziękujemy młodym pątnikom, za trud pielgrzymowania i zapraszamy już  za  rok.

M. Maruszewska
E. Królikowska
Ł. Jędrzejewski